To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot "Cukierkowy"

indygo - Czw Paź 13, 2011 19:20

Trzymam mocno kciuki:)
Martini - Pią Paź 14, 2011 09:42

Kciukam!
baradwys - Sob Paź 15, 2011 10:26

Majszczur napisał/a:
nie wiem czy to link godny poecenia, ale kilka zdjęć double velveteen jest tutaj --> http://dumbo-rat.ru/my_en.htm
tak się składa, że jest to Rosyjska pseudohodowla ściągająca szczury z pseudohodowli czeskich. Szczur, którego nam pokazałaś nie jest DVv. Rozmawiałam z hodowcą czeskim, który miał u siebie takową odmianę, miał cały miot i szczurki wyglądały tak
dla porównania dam zdjęcia Yellow, która zdaniem czeskich sędziów jest bardzo dobrym Vv

Widzisz różnicę?
Szczury o sierści DVv pojawiły się również na wystawie we Wrocławiu. Jeśli mi się uda dostanę kilka nowszych zdjęć double velveteenów, tak dla waszego rozeznania.

maris - Sob Paź 15, 2011 13:28

baradwys napisał/a:
Szczury o sierści DVv pojawiły się również na wystawie we Wrocławiu.

Widziałam i niosłam nawet do oceny :) DVv był w dunie razem z Vv i obydwa były czarne, więc musiałam się poważnie zastanowić, który to który, ale po uważniejszym oglądzie DVv miał bardziej pofalowane futro z większą ilością prześwitów :)

Majszczur - Sob Paź 15, 2011 13:39

baradwys napisał/a:
Majszczur napisał/a:
nie wiem czy to link godny poecenia, ale kilka zdjęć double velveteen jest tutaj --> http://dumbo-rat.ru/my_en.htm
tak się składa, że jest to Rosyjska pseudohodowla ściągająca szczury z pseudohodowli czeskich
nie miałam pojęcia, że to pseudo :oops: wygooglałam i akurat na tej stronie było najwięcej zdjęć podpisanych double velveeten dlatego zaznaczyłam, że "nie wiem czy jest to link godny polecenia" :wink: Dzięki za sprostowanie.

baradwys napisał/a:
Jeśli mi się uda dostanę kilka nowszych zdjęć double velveteenów, tak dla waszego rozeznania.
z niecierpliwością czekamy.
baradwys - Sob Paź 15, 2011 14:21




Ponieważ poprzednie zdjęcie były niewyraźne dodałam kilka innych ukazujących poprawność odmiany sierstnej Yellow. Jak widać różnica między Vv a DVv jest znaczna.
Zdjęcia wykonane przez Nakotę

Majszczur, liczą się intencje ;)

aneczka1-13 - Sob Paź 15, 2011 14:36

Ale widać że metryki jakieś prowadzą. Więc w sumie i tak nie wiadomo czy jest to dobra hodowla czy nie.
baradwys - Sob Paź 15, 2011 15:49

Off-Topic:
aneczka1-13, mnie wystarczy, że hodowca nie rozróżnia podstawowych odmian sierstnych, bo ja nie wiem jak np. po rexie i velveteenie może wyjść double rex. Gdzie hodowca szczura z takiego skojarzenia opisuje jako double rex /rex-velveteen/ a są to dwie rożne odmiany ;) . Jej DVv maja bardzo krótką i prostą sierść, co jest niepoprawne ze wzorcem odmiany. U niej DVv nie różni się niczym od DR /RV/ a to już na prawdę źle świadczy o jej podstawach wiedzy. Hodowca prawdopodobnie nie wie jakie szczury rozmnaża i opisuje je w ciemno. Dodatkowo sprowadza szczury z innych pseudo, szczury bez pochodzenia.

aneczka1-13 - Sob Paź 15, 2011 16:36

Acha dzięki za sprostowanie. Ja na razie uczę się tych odmian.
baradwys - Sob Paź 15, 2011 17:27




I to by było na tyle ze współpracy Yellow :(
zdjęcia kiepskiej jakości, ale musiałam jakoś sama radzić.

wuwuna - Sob Paź 15, 2011 19:23

Ja powiem tyle zwykły velveteen od podwójnego czasem wcale się nie różni lub tak minimalnie, że nie da się tego konkretnie stwierdzić.
Wg wzorca powinien mieć mocniejszy skręt. Ale to tak jak z velvetami, niektóre są wręcz proste.


Dla przykładu Mul Sporzyfczy

Niamey - Sob Paź 15, 2011 22:45

wuwuna napisał/a:
Mul Sporzyfczy
:serducho: :serducho:
Anonymous - Sob Paź 15, 2011 23:07

Off-Topic:
wuwuna napisał/a:
Mul Sporzyfczy
:shock: :hahaha: jesteś wu moim hirołem...

baradwys - Wto Paź 18, 2011 11:00

Moja małe Pierona rodzi :serducho:
o całe 2 dni za szybko, miałam jej dziś klatkę przygotować do końca, ostatnie porządki zrobić... Pokazała mi jedną małą żeleczkę, proszę o mocne kciuki!!

quagmire - Wto Paź 18, 2011 11:03

Kciukam, żeby sobie dała radę :kciuki:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group