To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

karola - Sob Wrz 20, 2014 18:51

Tawtute, nie wiem czy da się oduczyć szczura zabawy w dekoratora wnętrz. Ale możesz zawsze umocować domek na stałe, np. zaciskiem do kabli.
smeg - Sob Wrz 20, 2014 19:28

To co to za domek, którym mogą się pokaleczyć?
metalowa - Sob Wrz 20, 2014 19:56

Moi chłopcy mają domek z doniczki i też notorycznie przesuwają go po całej klatce. Problem rozwiązałam tak, że zastąpiłam go domkiem materiałowym. Bardzo łatwo można go samemu zrobić. ;)
limomanka - Sob Wrz 20, 2014 21:45

Chyba jedynym wyjściem jest przymocowanie domku. A jeśli może pokaleczyć szczury, najlepiej go zastąpić innym.
Tawtute - Pon Wrz 22, 2014 13:51

domek jest bezpieczny ale chodzi o to że mogą np. przygnieść sobie łapke albo ogon podczas przesuwania :(
sliwkowapanna - Pon Wrz 22, 2014 17:27

a z czego ten domek w ogóle, że mówisz że ciężki?:) nawet jeśli byłby to gliniany domek (np doniczka) to uważam, że nie powinno się nic stać, skoro szczur jest w stanie go podnieść w "zabawie" to i w razie czego sobie poradzi... pokaż zdjęcie domku
radek_z - Wto Paź 07, 2014 09:49
Temat postu: Czy szczury powinny mieć domek?
Pytanie jak w temacie. Pytam gdyż moje zawsze miały, ale jak kilka miesięcy temu zabrałem je na pierwszą wizytę kontrolną do weta, ten powiedział że domek nie jest wskazany, bo kumulują się w nim zanieczyszczenia które mogą podrażniać drogi oddechowe szczura.

Domek usunąłem, zwłaszcza że moje samce spały zwykle w przypadkowych miejscach i jakoś nie przywiązywały dużej wagi do tego typu "schronienia". Ale ponieważ mam niedługo przyjąć maluchy, wolę się upewnić jak to z tą szczurzą psychiką i potrzebą schronienia jest?

[ Komentarz dodany przez: smeg: Wto Paź 07, 2014 10:13 ]
Scalone z istniejącym tematem.

jokada - Wto Paź 07, 2014 09:59

Moim zdaniem domek nie jest konieczny o ile szczury mają inną możliwość schronienia się w ograniczonej/ciemnej/ciepłej przestrzeni
może to być rura, podwójny hamak, polarowy domek czy tunel lub sputnik

są tez dostępne domki plastikowe które są łatwe w utrzymaniu czystości

drewniane domki dla szczurów uważam za duzą pomyłkę i faktycznie żedne to komfortowe schronienie
jak już jest śmierdzące przesiąknięte moczem

Majo - Wto Paź 07, 2014 12:07

U nas był jakiś czas drewniany domek, ale szczury w nim raczej nie spały, tylko robiły z niego spiżarnię/toaletę. Uparcie to szorowałam, aż mnie oświeciło, że mocz wsiąka w drewno a potem szczury wdychają amoniak i co się dziwić, że prychają... domek pofrunął do kominka.
Podwójne hamaki i hamako-norki całkiem wystarczają, a teraz mamy jeszcze coś takiego:
z plastikowego koszyka i koszulki.

syl9 - Czw Paź 23, 2014 21:13

A sputnik to taki goły wieszacie? czy z polarkiem?
W goły leją tak samo jak na plastikowe półki a polarowa ściereczka jest natychmiast z niego wygrzebana. Hamaki póki co czyste.

Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 25, 2014 22:39
Scaliłam dyskusję o domkach z tematu ogólnego.

Oluś - Czw Paź 23, 2014 21:15

olus_165, moje chłopy akurat sami sobie sputnik ścielili - po prostu zrywali najbliższy hamak i wciskali go do sputnika. :lol:
ney - Czw Paź 23, 2014 23:09

Ja wieszam goły, u mnie z kolei szmatki są z niego wyrzucane :roll:
A co do wyboru miejsca, cóż, nic nie poradzimy :wink: U mnie zawsze i tak padnie na hamak/domek zawieszony jak najwyżej.
Nawet w polarkowej kostce nigdy nie siedzą w środku, tylko na jej dachu :P

Slabonska - Nie Lis 08, 2015 19:50
Temat postu: Koszyki
Witam,
Niedawno kupiłam koszyki i wycięłam w nich wejście, ale mam pewne obawy, że szczurki mogą zrobić sobie krzywdę przez ostre krawędzie. Rozwiejcie lub potwierdźcie moje wątpliwości, proszę :)

Nieprzykryte kocykiem :



Przykryte kocykiem :


oxxy - Nie Lis 08, 2015 19:55

Slabonska, moje też mają takie wycięte i nie zrobiły sobie nigdy krzywdy. To nie jest aż tak ostre. :P
Slabonska - Nie Lis 08, 2015 20:23

oxxy, Dziękuję za odpowiedź :) już się bałam, że będę musiała je zdejmować, przycinać i znowu montować na trytytki (zaciski do kabli) a roboty z tym tyle :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group