To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

nezu - Nie Sie 24, 2008 15:22

Cap stripe nie haszczeje, jeśli shaszczeje u mnie Ringo lub Reggae bedzie trzeba nanieść poprawki w umowie i metryce.

Jeśli szczur podobny do cap stripea haszczeje, nazywa się go "husky striped". Tudzież patched husky.
Ten maluch na pewno shaszczeje.

Jeśli idzie o poprzednie pytanie, plama Ancory obejmuje górną część ciała i powierzchnię brzucha mniejszą niż 1/3. Jak dla mnie to bardzo rozległy english irish.

American irish (którego co boleję nie uznają czeskie standardy i nazywają o zgrozo berkshirem) znajduje się na dolnej lub środkowej części brzucha i nie obejmuje klatki piersiowej i przednich łap.

Cietrzew - Nie Sie 24, 2008 15:54

Oto Pafnucy:






Ma jeszcze szczenięcą sierść. Od dołu jest to biały meszek, potem przechodzi w błękit, możliwe,że lekko srebrny, a koniuszki włosów są jasno-brązowe. To pewnie agouti-blue albo ruski srebrny agouti, albo lavender agouti? Jego uszy przechodzą z różowego w szary. Na dole brzucha ma mały, biały trójkąt, więc to irish. Pochodzi (niestety) ze sklepu, więc jego rodzice nie są znani co ulatwiloby sprawę.

Ninek - Nie Sie 24, 2008 18:15

Dzięki nezu ;) Mała zhaszczeje na pewno, oboje rodziców to husky, tyle, że takie zwykłe, a w jej miocie było 5 takich cudnych dzieciaków :)
nezu - Nie Sie 24, 2008 20:16

Cietrzew, skąd go masz?

Może to przekłamanie zdjęć, ale na tych wygląda jak cinnamon.

Oli - Pon Sie 25, 2008 00:31

Cietrzew napisał/a:
Pochodzi (niestety) ze sklepu

nezuś, coś się dzisiaj skoncentrować nie potrafisz... :wink:

Cietrzew - Pon Sie 25, 2008 12:24

Na drugim zdjeciu wyglada najlepiej, bo jest ujety w dobrym swietle. Te z cienia jakos za bardzo eksponuja brazowawe koncowki. Gdy go kupowalam, wygladal jak american blue. Dopiero ostatnio zaczely sie pojawiac brazowe plamki na koncach jego siersci.
Off-Topic:
Po jakim czasie szczur uzyskuje calkowicie 'dorosla' siersc?

Mangalarga - Pon Sie 25, 2008 17:44

Jak dokładnie określić umaszczenie Nezuli? Tzn. wiem, że to blue husky, ale zastanawiam sie, czy jeszcze po prostu husky czy już striped?

Dla porównania, zdjęcie zrobione jak miała ok. 2 m-ce:

Oli - Pon Sie 25, 2008 18:20

Z tego co wiem, striped odnosi się do znaczenia na grzbiecie - musi ono być przerywane. Jak dla mnie Nezuli to "zwykły" husky. :wink:
nezu - Pon Sie 25, 2008 18:34

Husky banded. Przynajmniej jak dla mnie..
blackowca - Śro Wrz 17, 2008 00:52

Nowe zdjęcie dorosłego Bizou z pytankiem, jaki on ma kolorek?

szoomcia - Pią Paź 10, 2008 04:09

O ile dobrze wiem, a to wiem bardzo dobrze,że 'Husky' oznacza 'jaśniejący z wiekiem', dlatego też odwołuję się do strony 2(mataforgana jak to zobaczyłaś na zdjęciu?)
Layla - Pią Paź 10, 2008 08:29

szoomcia, od razu widać, że tamten szczur już zaczął jaśnieć :]
Anonymous - Pią Paź 10, 2008 09:50

blackowca, na zdjęciu wygląda jak beige. Dokładnie tak samo lub ciut jaśniej wychodzi mój beżowy Forrest.
Oli - Pią Paź 10, 2008 16:16

szoomcia napisał/a:
O ile dobrze wiem, a to wiem bardzo dobrze,że 'Husky' oznacza 'jaśniejący z wiekiem', dlatego też odwołuję się do strony 2(mataforgana jak to zobaczyłaś na zdjęciu?)

Jeśli ktoś widział kiedykolwiek choćby zdjęcie husky'ego to pozna, że szczurek jest takiego umaszczenia. Mało tego, blazed układa się zupełnie inaczej niż husky. :wink:

Lucy2na - Pią Paź 10, 2008 17:05

a mój ogonek to kaptur , ale jak brzmi pełna nazwa?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group