To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

klauduska - Czw Sty 02, 2014 17:02

jokada, a no chyba, że ;)
ps. przecież dałaś zdjęcie szylkreta ;)

Devona - Czw Sty 02, 2014 18:29

Ja przy okazji wstawię zdjęcia (jak znajdę jakieś, bo od dawna żadnych nie robimy, czasu brak :( ), to może dowiem się więcej na temat umaszczenia moich kotów.

Lista w pierwszym poście, ujednoliciłam wpisy, wprowadziłam kilka zmian i poprawek, które wydawały mi się oczywiste. W razie czego proszę do mnie pisać w sprawie zmian/uzupełnienia/wykasowania informacji :) .

nezu - Czw Sty 02, 2014 18:50

Jeden z podanych na zdjęciach kotów to jak najbardziej ładna pointowa szylka. :)
Trzeba pamiętać, że na kotach rodowodowych, hodowanych na konkretną cechę, wybarwienie, rozmieszczenie barw, koty będą wyglądały lepiej/inaczej. Hodowcy niestety, często to zauważam, o tym zapominają.


Widziałam już podwórkowce pointowe, pręgowane na ten przykład, po których nikt by nie twierdził w dorosłości, że to kiedykolwiek tabby pointem było, gdyby nie ich niebieskie oczy. ;) A w dzieciństwie, czy niemowlęctwie były praktycznie białe i dopiero z czasem, jak Rozryweczka, nabrały intensywności. Czasem takiej, że pręgi pokrywały całe ciało.
Takie prawie ( ;) ) "śnieżne" bengale. :P
Często także z bielą.

<dopisek>
Do puli szylek pointowych z bielą dorzucę jeszcze bardzo Rozrywkopodobną kicię snowshoe :)
http://funnycatwallpaper....-snowshoe-cat-3

jokada - Czw Sty 02, 2014 19:52

snowshoe kilka lat temu widziałam na wystawie
raz tylko...
oczarowało mnie umaszczenie tej rasy :serducho:

mikanek - Czw Sty 02, 2014 22:07

Klauduśka to jak ładnie opisać moją Mewę:





http://imageshack.us/photo/my-images/841/ubko.jpg/

Wkurza mnie nazywanie jej (np. w lecznicy) burym kotem, buraskiem...Jaka ona jest bura, jak już to złota :P

Ninek - Czw Sty 02, 2014 22:28

mikanek, jak się hamak spisuje? ;> Prawdopodobnie jutro nasz zawiśnie i jestem ciekawa jak się młodemu spodoba :)
Jutro montujemy półki dla kota, ale będzie hasanie ^^

klauduska - Czw Sty 02, 2014 22:40

mikanek, nie widzę dobrze jej pręgowań, ale to raczej cętki.
Czyli n 24 -> czarna cętkowana. Ona jest pewnie ciepła w kolorze i dlatego taka złotawa. Moja Soćka np jest zimna w swojej burowatości.
Raczej bym ciepłotę obstawiała niż złoto, bo ono wcale łatwo się nie niesie.

mikanek - Pią Sty 03, 2014 06:20

Ninek- hamak leży w szafie...ani razu nie był wykorzystany, żaden z moich kotów nie lubi się wspinać, a tym bardziej po niepewnych powierzchniach ;)
klauduska - Pią Sty 03, 2014 08:16

mikanek, moim kotom sporo zajęło zanim nauczyły się w poprzednim mieszkaniu włazić [nie miałam wtedy jeszcze NFO] na ten hamak.
falka - Pią Sty 03, 2014 08:25

Puma, kotka, ur. 30.04.2012r, domowy pospolity niewychodzący, 4,5kg (stan na 01.12.2013r), czarna

Fajny pomysł :)

Ninek - Pią Sty 03, 2014 09:35

klauduska napisał/a:
mikanek, moim kotom sporo zajęło zanim nauczyły się w poprzednim mieszkaniu włazić [nie miałam wtedy jeszcze NFO] na ten hamak.

Koty mojego D tak samo. Początkowo się bały hamaka :P A teraz uwielbiają.

Mefisto jest wysokopienny bardzo, więc mam nadzieję, że mu się spodoba :) Hamak na razie leży na szafce i robi za zwykłe legowisko, żeby się przyzwyczajał.

klauduska - Pią Sty 03, 2014 10:13

Ninek napisał/a:
Początkowo się bały hamaka A teraz uwielbiają.

Dokładnie. Ja miałam wrażenie, że one myślą, że jest niestabilny, ale powoli zaczęły próbować i był szał :)

Devona - Pią Sty 03, 2014 11:20

U mnie niestety hamak wisiał kilka miesięcy i nic. Próbowałam koty delikatnie przekonać do niego, pokazywać, że to fajne miejsce do leżenia, ale uciekały w popłochu. Ostatecznie zdjęłam, bo z niego wyrosły, a większego już nie kupiłam.
PALATINA - Pią Sty 03, 2014 11:47

My mamy tylko taki na kaloryfer.
Imbir go kocha. :mrgreen:
Racuch był na nim chyba raz czy dwa i nie spodobało mu się.

rudziak - Pią Sty 03, 2014 18:38

Czy moge coś podać kotu na biegunke po odrobaczaniu?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group