To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

Ninek - Czw Mar 13, 2014 12:00

Szczury mogą biegać w kołowrotku jeśli jest odpowiednio duży (muszą mieć prosty kręgosłup!) i bezpieczny (nie szczebelkowy).
Szczurówka - Czw Mar 13, 2014 12:46

a dwa szczury są za mądre na kołowrotek :P
Pyl - Czw Mar 13, 2014 13:40

Off-Topic:
Katarzyna83, hermmiona, mariolcia1980, wypowiem się w moim imieniu, ale pewnie nie będę odosobniona - Wasze posty (nie tylko w tym wątku) na odległość śmierdzą kryptoreklamą.

Jeśli już chcecie promować sklep to róbcie to z głową - proponuję przynajmniej zapoznać się z podstawowymi wymaganiami dotyczącymi chowu szczurów (stadność szczurów, minimalny wymiar klatki czy kołowrotków) - polecam np. ulotkę z mojego podpisu.
W szczególności rejestrując się akceptowałyście regulamin - jest tam taki dość ważny punkt "Kierujemy się dobrem zwierząt" - więc kierując się dobrem zwierząt przynajmniej nie róbcie zwierzętom szkody.

A przy okazji proszę MT o zweryfikowanie czy nie zostały złamane inne punkty z regulaminu.

klimejszyn - Czw Mar 13, 2014 13:41

ile jeszcze kont zostanie założonych, zeby pospamować tym sklepem? :roll:
Karena - Czw Mar 13, 2014 14:18

Pyl napisał/a:
Off-Topic:
Katarzyna83, hermmiona, mariolcia1980, wypowiem się w moim imieniu, ale pewnie nie będę odosobniona - Wasze posty (nie tylko w tym wątku) na odległość śmierdzą kryptoreklamą.

Jeśli już chcecie promować sklep to róbcie to z głową - proponuję przynajmniej zapoznać się z podstawowymi wymaganiami dotyczącymi chowu szczurów (stadność szczurów, minimalny wymiar klatki czy kołowrotków) - polecam np. ulotkę z mojego podpisu.
W szczególności rejestrując się akceptowałyście regulamin - jest tam taki dość ważny punkt "Kierujemy się dobrem zwierząt" - więc kierując się dobrem zwierząt przynajmniej nie róbcie zwierzętom szkody.

A przy okazji proszę MT o zweryfikowanie czy nie zostały złamane inne punkty z regulaminu.


Obwieszczenie:
http://forum.szczury.biz/...p=949933#949933

aleksandrossa - Czw Maj 29, 2014 18:09

Jak zrobić taki ,,domek" z koszyczków?
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRThCeAGRli4MSq7DSMq_Eq5NRNMJ2CkMhNb_w0njIy-M3ph2Uncg

Tzn.wiem, że niby łatwo bo dwa złączyć ale jak zrobić wejście?
Wykroić jakoś czy szukać jakichś ,,specjalnych" koszyczków?

Karena - Czw Maj 29, 2014 19:00

aleksandrossa, wyciąć i spiłować ostre krawędzie. ^^
aniucha0711 - Czw Maj 29, 2014 20:00

Karena napisał/a:
aleksandrossa, wyciąć i spiłować ostre krawędzie. ^^


Polecam do tego obcęgi z tą stroną do cięcia, szybko idzie :)

limomanka - Pią Maj 30, 2014 09:11

Ja cięłam zwyczajnie nożyczkami, a krawędzie zabezpieczyłam taśmą izolacyjną. Do połączenia najłatwiej użyć opasek zaciskowych.
Kasioowaa - Nie Cze 15, 2014 11:27

Teraz doszly jeszcze dwie rury i drewniany domek :-P
Szczurówka - Nie Cze 15, 2014 12:23

Kasioowaa napisał/a:
drewniany domek :-P

Który szybko będzie nadawał się do wyrzucenia ;)

Kasioowaa - Nie Cze 15, 2014 16:24

Szczurówka, nie kracz :lol: Maja go jakies 2-3 tyg i calkiem dobrze sie trzyma pare malych nadgryzien :) Jedno z ulubionych miejsc do spania, mam nadzieje ze sie zlituja :-P
hekatomba - Nie Cze 15, 2014 16:30

Kasioowaa, myślę, że Szczurówce nie chodzi o to, że domek może paść ofiarą szczurzych zębów, ale o to, że z czasem zostanie doszczętnie zasikany ;) Drewniane wyposażenie (zwłaszcza niezaimpregnowane) z reguły nie sprawdza się w szczurzej klatce, bo szybko nasiąka moczem i trudno przywrócić je do poprzedniego stanu. No, chyba że nie szkoda Ci tego domku i po prostu jak zostanie zniszczony, to go wyrzucisz i po problemie ;)
Kasioowaa - Nie Cze 15, 2014 16:38

hekatomba, To moje babska jakies chyba wychowane bo dbaja o domek i moze sporadycznie na niego na siusiaja, ale wystarczy przetrzec zmywakiem i nie ma sladu :mrgreen:
hekatomba - Nie Cze 15, 2014 16:48

Kasioowaa, jak sama wspomniałaś, domek jest w klatce dziewczyn od ok. 3 tygodni, więc faktycznie może się wydawać nieruszony :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group