To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot S SunRat's - rezerwacje str 4

cheldorado - Nie Cze 23, 2013 00:03

Niestety wg doktora Seluniak nadal za słaby na RTG ;< Co prawda u weterynarza dokazuje, że jej się coś nie podoba, ale jest słabiutka. Jest na diecie Nutridrinkowej i próbuje jeść normalną karmę. Super dużo kciuków potrzebujemy.
quagmire - Pon Cze 24, 2013 12:52

cheldorado, spróbuj może dokarmiać ją Sinlaciem - jest bardziej sycący niż Nutri.
heniok - Pon Cze 24, 2013 13:35

quagmire, niestety nie ma już kogo dokarmiać :(

Selune została poddana eutanazji wczoraj, dzisiaj powinny być wyniki sekcji :cry:

Pyl - Pon Cze 24, 2013 13:41

Smutno :(
AngelsDream - Pon Cze 24, 2013 13:48

heniok, bardzo przykro, ale i pogoda, i pełnia (zmiany ciśnienia, etc) nie pomagają tym najbardziej chorym ogonom. :(
cheldorado - Wto Cze 25, 2013 19:44

Tak jak heniok napisał w niedzielę koło południa Selune została poddana eutanazji ze względu na bardzo dużą duszność ;(

Z opisu sekcji (wybaczcie brak skanu):
Cytat:
W jamie opłucnowej stwierdzono obecność płynu o lekko krwistym podbarwieniu.

Płuca- zmienione praktycznie wszystkie płaty, z miąższem zasocjowane bardzo liczne, rozsiane ropnie o średnicy od kilku do 50mm

Ropnie dobrze uorganizowane, otorbione, zawartość stanowi żółta, gęsta, serowata wydzielina, niektóre koncentrycznie uwarstwione.

Żołądek powiększony, wzdęty, wypełniony dużą ilością półpłynnej treści.
Jelita cienkie- ściana przekrwiona, cechy uogólnionego zapalenia, wypełnione płynną treścią


Został wykonany posiew, ale wyniki będą około przyszłego tygodnia.

Malutka była bardzo dzielna i waleczna. I była cudowną szczurzynką, która dała mi wiele radości. ;( Jeszcze raz bardzo dziękuję heniokowi i emileczce za powierzenie mi jej.

heniok - Wto Cze 25, 2013 20:14

cheldorado, a ja dziękuje za domek jaki miała u Was, trzymajcie się ciepło :glaszcze:
unicorn - Wto Cze 25, 2013 20:17

Przykro mi. :( cheldorado, :glaszcze:
Leonidia - Śro Cze 26, 2013 18:20

Trzymaj się :cry:
Liriel - Czw Lip 04, 2013 20:40

Pudło szczurów http://www.fotosik.pl/pok...6f73a1f57e.html
Bo po co biegać po mieszkaniu i spalać kalorie, skoro można się załadować we trzech do jednego, ciasnego transportera i pójść spać?

Pyl - Pią Lip 05, 2013 00:26

Liriel, :lol: Jakbym Szmerka widziała po pijaku - aż trzy Spowolniki :lol:
Liriel - Sob Lip 06, 2013 07:40

Pyl, ostatnio zauważyłam ze Puszkin zasypia z mięsnymi granulkami w pysku! Napycha się do oporu, a jak już nie może więcej- zasypia z jedzeniem, żeby kumple mu tego nie wszamali jak będzie spał.
Pyl - Sob Lip 06, 2013 13:41

Liriel, oplułam okolicę w promieniu jakichś 3 km :lol:

Szmerek tak nie może, bo żarcie się kończy za wcześnie - tak w 1/3 jego możliwości. Ale za to znalazłam sposób na utrzymanie ładnej wagi Szmerka - zatrudniłam na etacie pasożyty wewnętrzne i waga chłopaków pięknie stoi w miejscu, a miśki mogą więcej jeść :lol:

Liriel - Nie Lip 07, 2013 12:03

Pyl, to ja już wolę jego sadło- ale jak zmienię zdanie zawsze mogę zamówić jaja tasiemca w internecie i zrobić z niego top model.
Pyl - Nie Lip 07, 2013 15:06

Liriel, u hodowcy? :>


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group