To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot K Happy Feet - 28.01.2011 - ponad dwa lata!

nezu - Nie Sie 26, 2012 00:00

kocurek10, skąd wiadomo że to była "zmiana genetyczna" i czy weterynarz podał ci jej nazwę w protokole z sekcji?
Wybacz pytanie, ale dla domów rodzeństwa i hodowcy informacja o tym czego się obawiać jest bardzo ważna.

kocurek10 - Pon Sie 27, 2012 20:07

nezu wybacz ale ja sie nie znam aż tak na anatomii szczura ale dla mnie laika to wygladało nie na coś typu zapalenie płuc tylko coś co sie rozwijało dłuższy czas.... jak bedzie potrzebne jutro bede u wetki i wystawi konkretny papierek i wstawię na forum .... moge napisac od razu że to nie było wysłuchiwalne przez stetoskop a po otwarciu było tego mnóstwo - szczur mial bardzo plytki oddech stad podejrzenie a potem potwierdzenie po sekcji zmian w płucach.

Cytat:
powodem zgonu był obrzęk płuc na skutek niewydolności krązenia

susurrement - Pon Sie 27, 2012 22:56

kocurek10, ale to co przytoczyłaś nie oznacza zmian na tle genetycznym. rozwijanie się przez dłuższy czas również o tym nie świadczy :|
kocurek10 - Wto Sie 28, 2012 09:24

wetka mnie zapewniła ze to nie była przewlekła choroba tylko genetyczna...
AngelsDream - Wto Sie 28, 2012 09:44

kocurek10, skrzepiny i woda w płucach mogą mieć podstawę genetyczną, ale także każdą inną. Czym innym jest w dodatku genetyczna skłonność do jakichś chorób, a czym innym choroba genetyczna.
jolaada - Wto Wrz 11, 2012 19:10

Są wyniki Kirary, stwierdzono włóknistą mastopatię sutka. Jutro podjadę po te wyniki, dziś tyle wiem, po rozmowie telefonicznej.
orzeszek - Wto Wrz 25, 2012 19:29

niestety przychodzę do was ze złą wiadomoscią, Kia odeszła dziś do szczurzego nieba. Wyniki sekcji będą w przyszły tygodniu.
Agusia - Sob Paź 13, 2012 19:37

;(
Dzisiaj pożegnaliśmy Basiorka aka Koksik
Po bakterii płuca zostały uszkodzone i niepowietrzne, a może to nie po bakterii.??
Bardzo chudł i miał problemy z oddychaniem.
Musieliśmy mu pomóc odejść, dostał bardzo silnego ataku duszności.
Poprosiłam o sekcje, jutro będę miała informacje co i jak.

Koralik ma się bardzo dobrze, jest okazem zdrowia.

Caqui - Czw Paź 18, 2012 20:55

Koniaczek czuje się dobrze, jest bardzo energiczny, nadal potrafi całkiem wysoko skakać (Igor nie bardzo, ale to z powodu wagi) i jedyny problem ma z wągrami na ogonie. Wetka zbadała to i stwierdziła że są niegroźne - coś jak ludzkie wągry.
orzeszek - Wto Paź 23, 2012 20:56

wyniki sekcji Kii:
ROZPOZNANIE: Bakteryjne zapalenie płuc
KOMENTARZ: Zmiany stwierdzone w płucach wskazują na proces o charakterze przewlekłym, który w ostatniej fazie doprowadził do silnej niewydolności krążeniowo-oddechowej i uduszenia.

Agusia - Śro Paź 24, 2012 10:37

orzeszek napisał/a:
wyniki sekcji Kii:
ROZPOZNANIE: Bakteryjne zapalenie płuc
KOMENTARZ: Zmiany stwierdzone w płucach wskazują na proces o charakterze przewlekłym, który w ostatniej fazie doprowadził do silnej niewydolności krążeniowo-oddechowej i uduszenia.


Czy został pobrany wymaz do badania jaka to bakteria?
Masz inne szczury?

orzeszek - Nie Paź 28, 2012 17:01

dr Piasecki powiedział że aktualnie nie jest w stanie powiedzieć jaka to dokładnie bakteria (jedna z często spotykanych ale prawie nie odróznialnych od siebie chyba że skomplikowanymi badaniami których nie wykonuje) ale wyniki zostaną wzięte pod uwagę w pracy naukowej na które dostał dofinansowanie z uczelni. Mam szczurka obecnie ale nie miał on kontaktu z Kią.
Agusia - Nie Paź 28, 2012 17:55

Czyli on to na oko stwierdza? Proszę wtedy dr pozdrowić!
Rozumiem, że nie mógł pobrać wymazu do badania, aby mieć pewność.

Azi - Wto Paź 30, 2012 19:22

orzeszek, lol... a coś takiego zwykłego jak posiew? :roll:
jolaada - Wto Gru 11, 2012 13:12

Kirara ma znów wyczuwalny guz. Tym razem z drugiej strony. :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group