To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Koty vol. VII

jokada - Czw Sty 02, 2014 13:32

a to tylko świadczy jak w przypadku hodowli istotni są przodkowie :)
bo znając poprzednie pokolenia było by wiadomo co tam może w sobie śliczna rozrywka nieść :)

a najpiękniejsze podwórkowe kicioły - to zagadka
jakże piękna - ale zagadka :)

nezu, a daj jakąś foteczke Ati z profilu :D

nezu - Czw Sty 02, 2014 14:51

klauduska, ale ja pisałam wyżej.

Ona jak trafiła do Zir jako młoda kotka, miała typowo pointową, piękną kremową bazę tam gdzie nie było bieli czy pointa.
Widziałam jej zdjęcia.

Poza tym trzeba się przyjrzeć tym zdjęciom, ona NIE JEST aż tak szylkowata na bokach, to brązowa baza, która powstała PO ogoleniu kotki niemal na zero przez grzyba.
Rozrywka była kotem dzikim, żadne smarowania nie wchodziły w grę, więc poradzili sobie w taki sposób.
Kotka po goleniu złagodniała, a futro po odrośnięciu zrobiło się ciemne, ale ręczę własną głową, to JEST point, a nie solid z niebieskimi oczami.

Zresztą, na żywo tę jej pointowatość też doskonale widać. Basia, weź podeślij jej stare zdjęcia, to wątpliwości znikną. ;)



jokada, jasne, zaraz coś znajdę. ;)

<dopisek>


Na przykład. :)

Chociaż tutaj słabo widać, ona ma dość wydatną brodę, ten biały pasek z lewej strony pyszczka optycznie ją skraca, ale bródkę ma ładną.

klauduska - Czw Sty 02, 2014 14:57

nezu, ja się nie wypowiadam czy jest czy nie, bo tak powiedziały hodowczynie, które pointy od lat hodują. Na żywo jej nikt nie widział przecież oprócz Was!! Napisałam, żeby dała zdjęcia w naturalnym świetle i całych łap.
nezu - Czw Sty 02, 2014 14:58

klauduska, spoko.
Chodzi mi raczej o to, że jak widać hodowanie pointów przez wiele lat nie pomaga w określaniu koloru po zdjęciach i kota i tak trzeba zobaczyć na żywo, a nie wypowiadać się że to w takim razie NA PEWNO.
No, nie na pewno, a dlaczego, napisałam wyżej.

zirrael - Czw Sty 02, 2014 14:59

o lol - poszukam w domu jej starych zdjęć a nowe to hmmm trza poczekac aż Jokada albo Nezu z aparatami wpadną bo ja swoim telefonem to sobie moge :) Acz faktycznie wybarwiała się jak point - jak do mnei trafiła to co teraz jest ciemno brązowe było w kolorze kawy z mlekiem
nezu - Czw Sty 02, 2014 15:01

zirrael, powiedz tylko kiedy... :P

Jutro co prawda muszę być w lecznicy po południu, bo Etkę prawdopodobnie czeka powtórka USG, ale wieczorkiem, albo w weekend mogę wpaść.

zirrael - Czw Sty 02, 2014 15:03

to może w sobotę blizej poranka (znaczy bladym switem koło południa) - coby światło było :D to mi przy okazji ciężarówki sfocisz :P (znaczy ślicznie prosze)
nezu - Czw Sty 02, 2014 15:05

No to się przygotuj na sobotni najazd. ^^
zirrael - Czw Sty 02, 2014 15:10

zapraszam :D
klauduska - Czw Sty 02, 2014 15:10

zirrael, spróbuj znaleźć fotki, jak była mała też :) Z chęcią zobaczę, jak się wybarwi(a)ła.
zirrael - Czw Sty 02, 2014 15:18






tu już z grzybem:



jokada - Czw Sty 02, 2014 16:18

o boshe, jakie biedne lyse stworzonko było :|


(z tego co pamiętam, na wybarwienie ma też wpływ dieta)

jokada - Czw Sty 02, 2014 16:38

klauduska napisał/a:
Hodowczyni birm i członek zarządu SMK Żory d/s hodowlanych:
Cytat:
Koteczka zdecydowanie nie jest pointem. U pointa grzbiet jest jednolity a kolory są tylko na lapkach, pyszczku i ogonie
a tam,
jakos spokojnie można wygoggolać zdjecie pointów (tyle że gładkich) z wieksza ilością białego







klauduska - Czw Sty 02, 2014 16:46

jokada, usunęłam swój poprzedni post, bo tak, to bzdura.
A czemu twierdzisz, że ona jest pręgowana? Gdzie ty pręgi u niej widzisz?

jokada - Czw Sty 02, 2014 16:55

skrót myślowy ;) - gładkie, czyli akurat nie szylkretowe/trikolor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group