To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

Ogoniasta - Pią Mar 01, 2013 22:58

Pamiętaj że szczury mogą dach obgryzać. Nie tylko zapach farby jest szkodliwy.
Varinia - Pią Mar 01, 2013 23:06

Tak, wiem o tym obgryzaniu. Na szczęście do tego nie doszło. Nie interesowały się farbą, więc uznałam to za dobry znak. Mam ewentualnie inną recepcję na domek - kupienie pojemnika na jedzenie (zamykanego od góry) i wydrążenie w nim dziury na wejście :)
mmarcioszka zgadzam się - hamak jest łatwiejszy w utrzymaniu aniżeli domek :wink:

mmarcioszka - Pią Mar 01, 2013 23:12

Varinia, ewentualnie plastikowy domek - po dokładnym wytarciu na mokro/umyciu jest czysty i nic nie śmierdzi. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się plastik i szmatki.
Ninek - Pią Mar 01, 2013 23:14

Varinia, na domek fajnie spisują sie plastikowe doniczki albo miski. Wystarczy wyciąć wejście a wybór kolorów masz niemal nieograniczony :) Za każdym razem jak jestem w sklepie z tego typu akcesoriami mam ochote nakupić kilka rożnych kolorów, takie ładne są :lol:
Varinia - Pią Mar 01, 2013 23:20

No właśnie chodziło mi o takie plastikowe pojemniczki na jedzenie. Nie dodałam wcześniej tego słowa "plastikowy" xD Eh, co za gamoń ze mnie! Ale tak, o to mi chodziło! Wybieram się jutro do Carrefoura xD
Anka - Pią Kwi 12, 2013 00:23

Wiele lat temu dostałam od kogoś sporego orzecha kokosowego. Wtedy to był rarytas. Wypilismy zawartość, została skorupa z miąższem. Co się dało wyskrobałam, z dwóch stron na czubkach z trudem wyborowałam spore dziury i wrzuciłam to do klatki. Służył jako domek pewnie przeszło rok, dopóki nie został doszczętnie pożarty. Kokosa polecam z czystym sumieniem - nie dość, że się fajnie turla, to na dodatek znakomicie ściera się o niego zęby. No i można w nim spać. Poza tym jest trudno zniszczalny. moje szczury nigdy nie sikały do własnych sypialni - z moją poduszką bywało gorzej - wiec nie było z tym problemu.
Edyta820917 - Pią Maj 24, 2013 16:27

dziś dostałam w paczce sputnik różowo-fioletowy XXL ale ogromniasty zastanawiam się gdzie ja go włożę :lol: ale będzie mieć radochę moja baba ...a niedługo myślę że razem 3 baby :)
quagmire - Pią Maj 24, 2013 16:34

Edyta820917, czyli naprawdę trzeba pomyśleć nad większą klatką :)
mmarcioszka - Nie Sty 12, 2014 16:37

Zobaczcie, co znalazłam - w Polsce i cena nie zabija http://sanoe.pl/p/pl/5411...yzoni+1szt.html :D

W tym sklepie są też nie drogie tarasy, pochylnie i dużo innych rzeczy, nawet kuwety do niektórych ferplastowych klatek.

Pyl - Nie Sty 12, 2014 17:19

I klatki Ferplasta, Savica i FOPa :serducho:
Katarzyna83 - Czw Mar 13, 2014 11:44

Słuchajcie, znalazłam domek zoluxa dla mojego szczurka w przystępnej cenie. Domek wygląda jakby był z drewna. Trusiek z tego co zaobserwowalam świetnie się w nim zadomowił. Kupiłam takie cudo na http://neozoo.pl/?p=zolux..._rodywild_small

Popatrzcie, może coś wybierzecie dla siebie.

hermmiona - Czw Mar 13, 2014 11:46

Zgadzam się z poprzedniczką, też kupiłam drewniany domek, nie co inny, z drabinką na neozoo.pl, muszę przyznać, że jest dużo radości jak taki szczurek się wspina, lub wystawia główkę z tego domu. :)
mariolcia1980 - Czw Mar 13, 2014 11:50

Moje szczurka niesamowicie rajcuje kołowrotek Zolux Silent wheel. Ma prawdziwą frajdę z zabawy. Gorąco polecam
http://neozoo.pl/?p=zolux...t_wheel_zielona

madziastan - Czw Mar 13, 2014 11:53

Ten kołowrotek jest za mały - jak szczurek urośnie to już w nim nie zmieści i uszkodzi sobie kręgosłup.
Szczurówka - Czw Mar 13, 2014 11:54

mariolcia1980 napisał/a:
Moje szczurka niesamowicie rajcuje kołowrotek Zolux Silent wheel. Ma prawdziwą frajdę z zabawy. Gorąco polecam
http://neozoo.pl/?p=zolux...t_wheel_zielona

Po pierwsze kołowrotki absolutnie nie nadają się dla szczurów.
Po drugie ten kołowrotek co pokazałaś jest za mały dla szczurów i nawet dla chomika czy myszy się nie nadaje.
Po trzecie czemu trzymasz szczura samotnie?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group