To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2007 - Miot "E" Rat's Troop

sachma - Wto Mar 06, 2007 23:02

wanna, nie. ale to zasugerowala mi w rozmowie.. wole dmuchac na zimne.. zasugerowala ze to moze byc dziedziczne, i ze nalezaloby przeprowadzc rtg... ufam jej i mysle ze w miare mozliwosci wykonanie takiego zdjecia nie przysparzaloby wam problemow... bez paniki, ja po prostu chce miec pelna gwarancje ze z nimi wszystko ok..

[ Dodano: Wto Mar 06, 2007 23:07 ]
wklejam majl, zeby bylo wszystko jasne, czarno na bialym...

Cytat:
Przykro mi bardzo...
A widzi Pani - mówiłam Pani o kręgosłupie...
Radzę w takim razie zrobić rtg wszystkim malcom z tego miotu bo to mogła być wada wrodzona.
Proszę też zastanowić się nad rozrodem rodziców i całego nowego miotu...
Jest Pani hodowczynią więc niestety będzie Pani spotykać takie straszne rzeczy...
To skutek chowu wsobnego i tworzenia dziwnych ras... tak jak u psów czy kotów...
Proszę się trzymać dzielnie i sprawdzić pozostałe maluchy!
Pozdrawiam

Milena Wojtyś - Gajda, lek.wet.
specjalistka chorób zw. futerkowych
..............................................
Przychodnia weterynaryjna
ul. Klemensiewicza 7
01-318 Warszawa
tel. (022) 664 66 88

sylviah - Wto Mar 06, 2007 23:08

sachma, oczywiście jeśli trzeba, to zdjęcia będą zrobione. Ja mam tylko pytanie, czy one nie są za młode na prześwietlenie?


ok. wszystko jasne.. pytanie zadałam przed Twoją edycją postu..

sachma - Wto Mar 06, 2007 23:10

sylviah, nie, za mlode to sa ogony miedzy 1 a 14dniem ciazy... a pozniej to juz co raz bezpieczniej.

oczywiscie mozecie poczekac, nie spieszy sie.. ale dla wlasnego i mojego spokoju bylo by fajnie gdyby badania takie byly wykonane.

Tygrys - Śro Mar 07, 2007 13:53

Postaram się poszukać najbliższego weta gdzie mają taką mozliwość.
wanna - Śro Mar 07, 2007 17:43

Ja też zapytam w najbliższym czasie, ale wolałabym jej na razie nie stresować wizytami u weta... Wiem jak to przechodzi Beza, która niestety od 5 tygodnia regularnie bywa w gabinetach... Chyba, że trzeba to zrobić jak najszybciej -to oczywiście prześwietlimy.
sachma - Śro Mar 07, 2007 17:50

nie trzeba tego robic juz..

moj wet twierdzi ze to uraz mechaniczny (robila sekcje) a rtg ma byc dla swietego spokoju.

Katie - Czw Mar 08, 2007 12:58

W takim razie ja porozmawiam o tym z moim wetem jak wyzdrowieję...
Na razie nie ma na to szans, bo mama sama z Escanorem nie pojedzie, siostra tym bardziej, a ja leżę od tygodnia w łóżku z podejrzeniem zapalenia płuc :x

W każdym bądź razie mały ma się świetnie, waży już jakieś 250g (no bo on tak, kurcze, skacze na tej wadze :P ) i został już oficjalnie wcielony do mojej bandy :lol1: Najbardziej lubi biegać tuż za Sethem i deptać mu po ogonie :D
Zdjęć wciąż nie mam, bo informatyk oznajmił, że przyjdzie kiedy mi się polepszy... :?

Pozdrowienia dla rodzeństwa i babci :mrgreen:

sachma - Czw Mar 08, 2007 17:33

mamusia macha dziecia ;)

powiem wam ze z tymi pijawkami (dziewczyny ssaly przez caly pobyt u mnie) to ona jakos wygladala.. a odkad pijawy odeszly mama straszliwie przytyla! wyglada jakby znow w ciazy byla :P

wanna - Czw Mar 08, 2007 19:06

A ja mam niezbyt miłą wiadomość... właśnie wymacałam na karku u Entazy strupka :( chyba jednak będę się musiała z nią przejść do weta :|
sachma - Czw Mar 08, 2007 21:58

wanna, uczulenie/pasozyty/bojka z innym ogonem ;) bedzie dobrze ;) poinformuj co i jak.

[ Dodano: Sro Mar 28, 2007 00:06 ]
no to babcia domaga sie fot wnukow! glosno sie domaga!!! :P
zeby nie bylo, PM wysylam wszystkim :P

Tygrys - Śro Mar 28, 2007 15:33

No to ja się deklaruję na weekend :) :) 40 Ci wystarczy Sachma hehe??
Katie - Śro Mar 28, 2007 15:41

Jestem lepsza, mam ich koło dwustu :P , ale większość niestety rozmazanych :(
Też postaram się je wstawić w weekend, muszę tylko kupić czytnik kart do komputera, czy jak to tam się nazywa :mrgreen:

wanna - Śro Mar 28, 2007 20:47

ja też w weekend prześle, bo już drugą noc nadrabiam zaległości i wydaje mi się, że ledwo przeżyje jutrzejszy dzień, ale bez obaw Entaza jest cała i zdrowa i na szczęście nie ma uczulenia :)
Tygrys - Śro Mar 28, 2007 21:04

Katie ja już ok 30 wrzuciłam w tym temacie, jakies dwa tygodnie temu, a teraz bedzie nowych 40 :P

Effi broi, Sachma mnie okłamała :-P , mówiła że miziak....tiaaaaaa miziak taki, że jak podchodze głaskać to lata naokoło ręki jak pies za swoim ogonem liżąc mnie po niej odskakując a jak się odwrócę to podlatuje do ręki, wchodzi pod nią, ruszę palcem do pomiziania i akcja od początku. i ten wzrok : " no co panienko z okienka, co mi zrobisz jak mnie złapiesz??" :wink:

Zdominował mi staruszków, ulegają mu we wszystkim, może je gryźć w ogon, zabiera im jedzenie, a one nic, spokój. zazdroszcze im cierpliwości.
aha i dalej nie nadążam za nim wzrokiem, a nauczył się już wchodzenia wszędzie, prawie po ścianach łazi :twisted: żywe sreberko :serducho: :serducho:

sachma - Czw Mar 29, 2007 11:08

tygrys1985, u mnie to byla najspokojniejsza kluska :) on w porownaniu do Euforii czy Entazy to ciepla klucha :P widac sie chlop wyrobil przez ten czas :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group