To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Objawy neurologiczne - zapalenie mózgu, wylew

Nisia - Wto Lut 01, 2011 22:12

Niestety, nie znam się na śląskich wetach i nie mam zdania, co do ich "jakości" (a ja wybredna jestem i łatwo mnie zadowolić się nie da).
O Lewandowskiej można śmiało powiedzieć, że jest jednym z bardzo dobrych (jeśli nie najlepszych) wetów od gryzoni i królików....

Nisia - Wto Lut 01, 2011 22:15

Możesz jeszcze pogadać o połączeniach Oxyvet z Baytrilem, albo innych cudach. Albo poprosić swojego weta, żeby zadzwonił na dyżur któregoś z chyba najlepszych wetów (z Warszawy np. dr Kacprzak z MedicaVetu, dr Jałonicka z Animy, dr Wojtyś z Ogonka...). Może one będą w stanie podpowiedzieć jakąś kombinację leków, która ruszy.
Miałam szczurka z zapaleniem ucha, który był naprawdę umierający, po pierwszych lekach się tak poczuł. Zmiana leków i wyzdrowiał prędziutko.

gam - Wto Lut 01, 2011 22:27

ona jest coraz zimniejsza...
w nocy się kręciła jak ogłupiała w kółko, miała drgawki, wykrzywiało jej kręgosłup, potem się ułożyła. teraz nawet się nie rusza, tylko cały czas oddycha i czasem otworzy piąstkę czasem zamknie. nawet wąsami. nic.
boję się,że nie przetrwa tej nocy :(

jeśli przetrwa to będę działać...

Nisia - Wto Lut 01, 2011 22:36

Obawiam się, że sama wiele nie zdziałasz. Możesz ją tylko ogrzewać (moja metoda: pod koc, z termoforem z ciepłą wodą albo ze słoikiem, tylko owiń je jakimś ręcznikiem, aby się szczurka nie poparzyła). I kochać....
gam - Wto Lut 01, 2011 22:43

dziękuję za radę. nawet jak daję strzykawkę do pyska to żadnej reakcji, tylko czasem cicho mruknie,stęknie. ona już powoli umiera? :( nie widziałam jeszcze nigdy żeby szczur tak nie kontaktował....
Nisia - Wto Lut 01, 2011 22:44

u szczura ciężko powiedzieć... może być "tylko" ciężko chory....
gam - Wto Lut 01, 2011 22:56

zauważyłam że ma porfirynę na oczach, wygląda to jak krwawa skorupka na oczach. nie miała tego jakiś czas temu... nie widziałam przynajmniej. Czy to mógł być wylew?
Nisia - Wto Lut 01, 2011 23:07

o to pytaj weta, tak przez internet to się nie da
gam - Wto Lut 01, 2011 23:09

racja, przepraszam, piszę i myślę bez ładu i bez składu....
dziękuję ze Twoje odpowiedzi.

aneczka1-13 - Wto Lut 01, 2011 23:15

A może ona powinna dostawać kroplówkę?? Spytaj o to weta.
pani Sticha - Sob Lut 05, 2011 02:30

Witam!Mam pytanie,czy przy objawach jakie wymieniacie przy podejrzeniu zapalenia mózgu wykonywane jest prześwietlenie?Pytam ponieważ jutro wybieram się z moją ukochaną Stich do weterynarza,ale mam dylemat co do wyboru lecznicy,gdyż w jednej jest specjalista od szczurów,a w drugiej specjalistyczny sprzęt i podobno też dobrzy lekarze.Kiedy będę wiedziała czy jest to konieczne podejmę odpowiednie kroki.Dodam,że szczurka(2lata) jest osowiała od kilku dni,dziś zauważyłam,że ma problemy z poruszaniem się,nie jest w stanie utrzymać jedzonka w łapkach,nie pije,nóżki ciągnie za sobą,przewraca się i kicha.Parę miesięcy temu przeszła operację-usunięto jej guza,po tym wdała się martwica,ale wszystko ładnie się zagoiło.Nie wiem co myśleć,ponieważ przed i po operacji długo dostawała antybiotyk i nic osłonowego.Też dużo się drapała,a ranki przemywaliśmy roztworem nadmanganianu potasu jak przy martwicy,tak nam polecono.Czy to wszystko może mieć jakieś powiązanie z tymi dolegliwościami?Proszę o pomoc i porady.Z góry bardzo dziękuję.
susurrement - Sob Lut 05, 2011 03:22

pani Sticha, grunt to dobry weterynarz, który będzie wiedział jak badać, czego ew szukać. na rtg czy usg zawsze można pojechać do innej lecznicy, a z wynikiem przyjść do specjalisty. jak wet się na szczurach nie zna to choćby użył całego sprzętu jaki ma to i tak nic nie wymyśli najprawdopodobniej.
a cóż za guza miała usuwanego? na pierwszy rzut oka nie widzę specjalnego związku aktualnego stanu Twojego szczurka z tym, że miał jakiś czas temu zabieg. 2 letni szczuras to już starzejące się zwierzątko, różne rzeczy mogą się przyplątać. dobrze by było, żeby obejrzał ją specjalista od szczurków.
a skąd jesteś?

pani Sticha - Sob Lut 05, 2011 11:05

Właśnie myśleliśmy,by tak zrobić.Masz rację.To najlepsze rozwiązanie.
Miała usuwany nowotwór -z tego co powiedziała pani wet,ale mówiła,że nie trzeba wysyłać do lab i zdaliśmy się na jej wiedzę,bo to nasz pierwszy szczuras.
A jesteśmy z Poznania.

pani Sticha - Sob Lut 05, 2011 14:49

Właśnie wróciliśmy od weterynarza.Niunia jest w bardzo złym stanie,nie powiedział dosłownie,że to zapalenie mózgu,ale że problemy neurologiczne i prawdopodobnie odnawia się guzek,dostała zastrzyk i jeśli do jutra nie będzie poprawy lekarz zalecił nam ją uśpić ;( Nie chcemy jej męczyć,ale trudno będzie nam się z nią rozstać.Trzymajcie kciuki.
S - Sob Lut 05, 2011 20:43

Zazwyczaj bardzo chore szczurki dostają leki, kroplówkę i steryd.
Steryd i kroplówka są po to aby szczurek miał czas na wyzdrowienie po lekach, miał siłę jeść, pić i po prostu żyć. Kroplówka - zastrzyk energii.

Czy wiesz jakie leki dostał szczurek?

Poczytaj forum. Poszukaj metod leczenia problemów neurologicznych u szczurków. Wydrukuj. Daj weterynarzowi i powiedz, żeby w ten sposób próbował leczyć szczurka.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group