To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Szczurek ze sklepu - sens kupna lub zabrania

Layla - Wto Kwi 27, 2010 13:06

Dominator, i polecam lekturę forum, wszystko o co pytasz, było poruszane. Szczurka bierz tylko za darmo, nie gódź się płacić za niego.
Dominator - Wto Kwi 27, 2010 13:29

Layla, a jeśli w sklepie powiedza że za darmo go nie oddadza? Taki biedny sie wydaje w tym małym terrarium że nie mogłabym go teraz zostawić :)
Layla - Wto Kwi 27, 2010 13:34

Dominator, jeśli nie mają zapotrzebowania to powinni oddac - jeśli nie - niestety, ale kupując napędzisz im biznes :?
Dominator - Wto Kwi 27, 2010 13:37

Layla, czyli co? mam go tak zostawić ? Jeśli nie mają zapotrzebowania to watpie żeby sprowadzili nowe szczury ... Sama nie wiem .
Layla - Wto Kwi 27, 2010 13:47

Dominator, spokojnie, powiedz im, że chętnie pomożesz im pozbyć się problemu, jeśli ci oddadzą szczurka ;)
Dominator - Wto Kwi 27, 2010 13:51

Layla, no jeśli pójdzie tak jak powinno to będzie super:) Tylko powiedz mi co mam zrobić gdyby jednak się na taki układ nie zgodzili ? Szczur kosztuje 15 zł -przeciez to nie dużo , ale są ludzie dla których zysk jest najważniejszy .
quagmire - Wto Kwi 27, 2010 13:54

Dominator, i o to chodzi. Dla nich zysk jest najważniejszy. Jak kupisz tego, to oni mogą i tak sprowadzić inne. Mniejsze, milsze, bardziej oswojone, a później efekt będzie taki sam.
Jak nie oddadzą dziś, to możesz iść jutro i też się spytać.
A najpierw sprawdź, bo może jednak oddadzą za darmo.

Dominator - Wto Kwi 27, 2010 13:58

Jutro pójde i zapytam :) Ale naprawde mam go zostawić jeśli nie będzie opcji że go oddali za darmo ? Chyba mam na to za miękkie serce...
komosa - Wto Kwi 27, 2010 15:50

Jesli raz sie nie zgodzą, to powiedz, że dajesz im czas do jutra, żeby sie nad tym jeszcze porządnie zastanowili... Pójdź na nastepny dzień, i jak znów nic, to powiedz, że masz tak dobre serce, że pozwolisz im jeszcze przez jeden dzień bardzo dobrze zastanowić się nad Twoja propozycją... i co więcej... możesz powiedzieć, że napewno druga taka okazja się nie nadarzy (tutaj: Twoje przybycie i staranie sie o szczura i 'odebranie im obciążenia') ;)
Niamey - Wto Kwi 27, 2010 19:37

Dominator, zgadzam się z Komosą - jeśli to odpowiednio rozegrasz, to powinni Ci go oddać - mało kto chce trzymać problematycznego szczura
Dominator - Wto Kwi 27, 2010 20:12

Byłam w tym sklepie. Pani powiedziała że to nie zalezy od Niej , że dzisiaj zapyta oto właściciela i jutro mi powie . Po jej reakcji można było stwierdzić że uważa to za dobry pomysł . Ale co z tego skoro to nie zależy od Niej . Mam nadzieje że wszystko pójdzie dobrze :)
Rafola - Wto Kwi 27, 2010 21:39

Ja miałam podobną sytuację. w Zoologu były w terrarium dwa szczury odgrodzone siatką :? spytałam o co w tym chodzi...powiedzieli, że idą do uspienia bo nikt ich nie chce kupić od dwóch miesięcy bo są bardzo agresywne. Zaproponowałam, że je wezme za darmo i zgodzili się od razu. Miałam z nimi spoooro problemu. Całe ręce pogryzione, one w dwóch klatkach stopniowo oswajane...myslałam, że nic z tego nie będzie. Ale udało się :) Żyły u mnie dwa latka (niestety były już starsze jak je brałam). Teraz wiem, że warto było zaryzykować bo ich życie w zoologu było już przekreślone, a jednak dostały szasnę :) (powiem, że potem żyły w stadku czterech szczurków i świetnie się doagadywały-cierpliwość popłaca).
Życzę powodzenia :)

Dominator - Śro Kwi 28, 2010 12:54

Dzisiaj byłam zapytać czy właściciel zgodził się na oddanie szczurka . Niestety :? Pani powiedziała że wyśmiał tą propozycje i powiedział że jakby za każdym razem miał tak robić to by zbankrutował . Poprosiłam ta kobiete żeby jeszcze raz spróbowała go przekonać , bo przeciez to wszystko dla dobra zwierzaka. Ona powiedziała że wątpi żeby z tego coś wyszło , bo dla jej szefa nie znaczy nie . Zapytałam w jakich godzinach moge go zastac bo chciałabym z Nim porozmawiac . Dzisiaj o 15:00 ide z Nim pogadac , tylko niewiem jakich argumentów mam użyć :/
Mangusta - Śro Kwi 28, 2010 13:11

Dominator, trzymam kciuki za dogadanie się z szefem. niestety nie we wszystkich sklepach da się cokolwiek zrobić - znam sklep, gdzie od ponad roku w potwornie małym terrarium siedzi nieszczęsny jaszczur, cena wyższa dwukrotnie od rynkowej i nikt go nie kupi bo zbyt egzotyczne zwierzę, ale szef obniżyć ceny nie da.
Adeline - Śro Kwi 28, 2010 14:29

Zależy na kogo się trafi... Dominator, czekamy na wiadomości ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group