To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot kontrolny R SunRat's - rezerwacje str 5

heniok - Pią Sty 11, 2013 22:44

Majszczur, dziekuję za fotki, jest śliczna i przypomina naszą Igiełkę :serducho:

Wymiaziaj od dziadka i daj jakiegoś smakołyka :wink:

AngelsDream - Pią Sty 11, 2013 22:49

To pewna ostrożność, dość typowa dla szczurów, którą trudno opisać słowami.

W każdym razie jedyna nie jest. Raum miewa podobnie, a przecież w filmie zagrał, a to było nowe mieszkanie, dużo dziwnych zadań i obcy ludzie. Ja tam ten "kanalarzowy" rys w Raumie sobie bardzo cenię, tym mocniej, że nie idzie za nim agresja.

Majszczur - Pią Sty 11, 2013 23:33

heniok tak, Ropucha jest bardzo Igiełkowa, wdała się w Babcię, nie da się zaprzeczyć ;) Już wymiziana i wymiętolona (ona ma brzuch idealnie stworzony do całowania), a jutro dostanie chrupiącą skórkę z chleba domowego wypieku, szepnę jej, że z dedykacją od dziadka ;)
AD trafne określenie - "kanalarzowy" rys - dokładnie to jest w niej najbardziej pociągające (ona jedna przypomina mi jednego z dwóch dzikusów które kiedyś w zamierzchłych czasach miałam) natomiast absolutnie nie ma mowy o agresji. Ona nawet w potyczkach w klatce jest po jasnej stronie mocy i jakby mogła to by powiedziała "dziewczynki drogie, ależ po co od razu z zębami" :wink:
Teresa skacze, Maleńtas skacze, Szisza skacze (Lunka i Babu z racji rubensowskich kształtów mniej), ale żadna z nich nie wybija się pionowo w górę, lecą zawsze po łuku, a Ropuch - jak sprężyna - prosto w niebo. To fascynujące.

AngelsDream - Sob Sty 12, 2013 15:47

I Raum R'dz:



Dotąd żadnych problemów ze zdrowiem.
Długi, szczupły samiec, beta stada.
Wciąż nieświadomy, że może, jeśli tylko się uda, będzie tatą za jakiś czas.

majlena - Sob Sty 12, 2013 17:42

http://i842.photobucket.c...13-01-11-17.jpg
drapieżnik wyrusza na łowy :D

AngelsDream - Sob Sty 12, 2013 17:45

majlena, a wiesz, że tak? Tylko po granulat, ale zawsze. :lol:

A jak reszta Rerek?
Quag, Mika?

heniok - Śro Sty 16, 2013 10:02

Ponieważ Raum ma zostać ojcem, krótkie podsumowanie miotu.

Na dzień dzisiejszy szczury mają ponad 17 miesięcy.

Re Re Qm Qm – żyje Ok. /ostanie info 8.01.2013 /
Rewelacja – żyje Ok. /ostatnie info 13.01.2013 /
Ropucha Rococo – żyje Ok. / ostatnie info 11.01.2013/
Roll – żyje, ma malutką narośl, prawdopodobnie kaszaka / ostatnie info 15.01.2013/
Rio Zezere – żyje Ok. / info na bieżąco /
Remus – żyje Ok. / info na bieżąco /
Rock - żyje Ok. / ostatnie info 15.01.2013 /
Remy – żyje, ma malutką narośl, prawdopodobnie kaszaka / ostatnie info 15.01.2013/
Raum R’dz – żyje Ok. / info na bieżąco/

I jako bonus kilka zdjęć Rocka & Rolla

Zdjęcia wykonane przez właściciela szczurów.

quagmire - Śro Sty 16, 2013 12:40

To ja napiszę to, co pisałam Robertowi :)

Zeze nigdy nie dostawał jeszcze antybiotyków, osłuchowo do tej pory zawsze czysty, łącznie z górnymi drogami oddechowymi. Na RTG płuca i serce ok, ale jeden krąg wyglądał niepokojąco, tyle, że ten szczur nie zachowuje się, jakby coś mu dolegało z kregosłupem.
Zachowanie pozostawia więcej do życzenia, ale Zeze jest betą i widać po nim, że uczył się Jazza - jest dokładnie taki sam, gania szczury i stawia na swoim.

Remus dostawał antybiotyk 2 razy. Kiedyś jak był mały - pewnie miał ze 3 miesiące, strasznie się rozgruchał, brał Summamed, szybko mu przeszło. We wrześniu troche mu szmerało nad GDO. A ponieważ szmerało wciąż i wciąż, to w końcu w listopadzie dostał Unidox i minęło. Na RTG płuca i serce ok.
Remus jest dużo spokojniejszy, trochę go podejrzewam o alfowanie, bo to taki typ. W kaszę sobie nie da dmuchać, ale też nie gania innych bez powodu. Z drugiej strony napusza się na zapachy innych szczurów i czasami pokazuje niektórym osobom, że naruszają JEGO przestrzeń.

Mimo wszystko do ludzi obaj mają dobre charaktery. Nawet napuszony Zeze w ferworze gonitwy, pozwala się złapać i uspokoić. Remus kiedyś był piskaczem, później miał tak, że robił się piskaczem przy gościach, a teraz to taki macho.

AngelsDream - Śro Sty 16, 2013 12:43

quagmire napisał/a:
a teraz to taki macho

Dziecię dorosło! :serducho:

Raum też jest raczej twardym betą, ale z wyczuciem i bez przekraczania granic. Przynajmniej do tej pory. Do ludzi wybitnie tolerancyjny, przy tym zdumiewająco inteligentny. Z naszych psów woli Celara, bo Baaj - a jakże - pozwala sobie do szczurów na więcej.

quagmire - Śro Sty 16, 2013 12:52

I jeszcze Zeze przy obcych się raczej wycofuje, często trudniej go zauważyć.
Remus przeciwnie - pierwszy sprawdza, kto przyszedł i czym pachnie. Z naciskiem na czym pachnie.

AngelsDream - Pią Lut 08, 2013 19:16

R-ki mają już półtora roku!

A przy okazji:

Cytat:
Raum R'dz był dzisiaj na kontroli i chyba tylko dobrze, że był, bo ogólnie kondycyjnie i osłuchowo jest dobrze, ale na RTG płuca wyszły bardziej widoczne, więc zostanie przeleczony antybiotykiem i skontrolowany ponownie za tydzień lub dziesięć dni od dziś.

quagmire - Pią Lut 08, 2013 19:40

Ba, od dwóch dni :D
AngelsDream - Pią Lut 08, 2013 19:42

quagmire, ba! :mrgreen:
Majszczur - Pią Lut 15, 2013 15:51

Z pozdrowieniami od Ropuszona :)


Mysz jeszcze wczoraj był całkiem zdrów. Dzisiaj lekko furkocze. Aktualnie mam trzy furkotki w stadzie, więc psychicznie jestem przygotowana na zarażenia. Antybiotyk mam w pogotowiu w razie pogorszenia.

AngelsDream - Pią Lut 15, 2013 16:02

Majszczur, ona jest piękna! :mrgreen:

Za brak furkotania. :kciuki:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group