To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Anouk - Śro Paź 01, 2008 20:52

Dziękuję za pomoc, ale to wszystko jest już nie potrzebne, ponieważ Diana jest zdrowa jak ryba :) Nie grucha, jest energiczna, je i pije normalnie, tak jak kiedyś ( w czasie choroby prawie nie jadła i piła tak, jakby to była dla niej kara- połowę łyka połykała, a połowę wypluwała)
DeliSekerim - Pią Paź 17, 2008 17:53
Temat postu: Witam...
Mam bardzo ważną sprawę i proszę o rade... W poniedziałek kupiłam moje maluszki i obydwa kichaja, świszczą a w okolicy nie ma zadnego wet ktoremu mogłabym zaufać jesli chodzi o szczuraski :O ( Poza tym zauważyłam że Miki jak i pewni Ozi maja taki jakby biały pyłek na sobie... Malutkie białe kuleczki chyba nawet przyklejone do sierści... Proszę o opinie i pomoc!! Podaje im od 3 dni Echinacea do wody ale nic to nie pomoga... A co z pyłkiem??
Nisia - Pią Paź 17, 2008 19:29

DeliSekerim napisał/a:
A co z pyłkiem??

Czy daje się strząsnąć z sierści? Jeśli nie, to jaja pasożytów. Idź z tym do weta. Osobiście nie wiem, czy mozna u takich maleństw stosowac iwermektynę, może ew. tylko na skórę. Albo Insectin.

Anonymous - Nie Paź 19, 2008 20:42

ja bym szybko poszla do weta bo moga miec zapalenie pluc ktore b szybko sie rozwija. U mojego ogonka zaatakowalo tak niepostrzezenie ze teraz ma uszkodzona wieksza czesc pluc to konca zycia :( zyje ale dosc ciezko mu sie oddycha i nie moze za dlugo biegac... Z tym nie ma zartow.
evelajn - Czw Paź 23, 2008 20:05

moja nowa mała czesto kicha a teraz kolo noska po dwoch stronach ma bardzo czerwone.. nie wiem czy to krewka? jakies domowe sposoby czy weterynarz?
S - Czw Paź 23, 2008 20:33

To czerwone to porfiryna.
Weterynarz znający się na szczurkach nie zaszkodzi. Nawet jeżeli szczurek jest zdrowy, to warto od czasu do czasu zrobić mu badania kontrole: obejrzeć, posłuchać i sprawdzić czy nie rosną guzki, sprawdzić ząbki i pazurki.

falka - Pią Paź 31, 2008 11:35

Całkiem niegłupia rada dotycząca kichającego szczurka z Claudii (!)

Anonymous - Pią Paź 31, 2008 12:26

W claudii.. szok.
Ale w sumie nie pisza nic nowego. Inhalacje i wet - sami to polecamy. :D Łącznie ze sposobami inhalacji.

falka - Pią Paź 31, 2008 19:19

Viss, dokładnie - tym większy szok, że coś takiego napisali. Nawet w "Cztery łapy" zdarzają się gorsze buble. Brawa dla Claudii ;)
Semena - Pią Lis 21, 2008 13:51

mam ważne pytanie dotyczące inhalacji: ile tego olbasu kapnąć do miseczki z wodą? Na czuja?
Anonymous - Pią Lis 21, 2008 14:00

Semena, przyznam się że ja robię na czuja. Tak żeby ich nie ścięło z łapek. :D
Badoha - Pią Lis 21, 2008 14:50

Robiłam inhalacje mojej szczurzycy Tosi - kropli było tyle co napisane na butelce, do tego trochę soli z apteki i wrzątek.
Semena - Pią Lis 21, 2008 15:18

Nie wiem, czy to ze smutku, czy ja coś przeoczyłam, ale Mefisto strasznie zaczął dużo kichać. Nie ma porfirynki, ale jak kichnie, ma kropelki na wąsach. Będę mu robiła taką inhalację, jak jest w ABC inhalacji tylko ten sposób z husteczką. Już dziś raz zrobiłam - jak to często powtarzać?
Nisia - Pią Lis 21, 2008 16:36

Semena napisał/a:
Już dziś raz zrobiłam - jak to często powtarzać?

raz dziennie.

Ale Mefisto moze kichać ze stresu. Spróbuj najpierw scano z vibovitem.

Semena - Pią Lis 21, 2008 22:13

Ale ma mokro w ogół noska, jakby mial katar. To też może być ze stresu? Spróbuję z vibovitem


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group