To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot K2 of Anahata - 16.01.2011 - NOWE ZDJĘCIA str. 16 :)

susurrement - Śro Lis 14, 2012 00:59

kochani, jak Wasze pociechy? potrzebuję informacji o zdrowiu tego miotu, bo nie wiem co się dzieje z Konwalią, a nie dzieje się dobrze. każda wskazówka mile widziana :(
Agusia - Śro Lis 14, 2012 20:53

Z moim Kolpem raczej słabo.
Płucka ,najprawdopodobniej po bakterii, mało powietrzne, przez to obciazone serce i duszności.
A poza tym diabeł i aktywista wcielony.

Kiba - Pią Lis 16, 2012 14:02

Kismet miał jakieś niewytłumaczalne zapalenie w okolicach serca, dobrze że było szybko dostrzeżone. Na USG nie ma żadnych innych niepokojących zmian, więc kuruje się od 2 miesięcy antybiotykami, ostatnio była poprawa, w grudniu sprawdzimy ponownie.
Nakasha - Pią Lis 16, 2012 14:03

susurrement, Agusia, Kiba, trzymam kciuki. :kciuki:
susurrement - Śro Gru 05, 2012 12:23

dzisiaj w nocy pomogłam odejść Konwalii.
sekcja wykazała niespełna 1 cm guz przysadki. bardzo nieładny, penetrujący wgłąb, unoszący nerwy wzrokowe. w płucach miała zrosty, być może po jakimś zapaleniu. pozostałe narządy bez zmian.
nie zareagowała na liczne antybiotyki, sterydy, kurację kabergoliną. słabła i chudła z dnia na dzień, ale do samego końca była bardzo dzielna. w ostatniej dobie była już bardzo cierpiąca, ewidentnie bolała ją głowa. to była dobra, chociaż cholernie trudna decyzja. :cry:

pszczoła - Śro Gru 05, 2012 12:24

susurrement, przykro mi, tulę :glaszcze:
Nakasha - Śro Gru 05, 2012 13:49

susurrement, bardzo mi przykro. :( :(
Nakasha - Pią Gru 28, 2012 18:08

Z miotu została u mnie Kiki i został Kokos.... Kokos mocno się postarzał, Kiki na razie się trzyma.





Kochani, chciałabym sporządzić aktualny spis zdrowia szczurków z moich i Ren miotów. ;)

Niektórzy z Was regularnie do mnie piszą i bardzo Wam za to dziękuję. :)

Niestety nie miałam czasu, a bywało że możliwości, aby wszystko na bieżąco zapisywać. :oops: Teraz do końca stycznia mam w pracy urlop i czas, aby to porządnie ogarnąć. Dlatego, bardzo Was proszę, o ponowne (lub po raz pierwszy, jeśli jeszcze nie pisaliście) przekazanie mi informacji o szczurkach: jeśli żyją jak się mają, na co chorowały, jeśli zmarły, na co zmarły i kiedy. Chodzi mi o dane od początku 2012 roku.

Najchętniej na maila, bo duża ilość Pw powoduje skasowanie najstarszych.
anahata_rattery@interia.eu

lub w temacie miotu.

Z góry Wam dziękuję. :)

Kiba - Pią Gru 28, 2012 22:16

Kismet dzisiaj miał kontrolne RTG, wszystko w porządku :) Schodzi z antybiotyków.

Jeśli chodzi o inne choroby z 2012 to ma tendencje do łapania pasożytów skóry, ale to tyle. Powtórzyło się 3 razy od kiedy go mam.

Nakasha - Pią Gru 28, 2012 22:53

Kiba, dziękuję za wieści. :) A jak tam jego stawy? Kiwiemu i Kokosowi bardzo szybko siadły tylne łapki.
Agusia - Nie Sty 06, 2013 12:32

Klopsik najprawdopodobniej też ma guza przysadki.
Lewa połowa ciałka lekko sparaliżowana, oczko ciągle przymrużone.
Mocno schudł, ale jest aktywny.
Dostaje steryd, witaminę i lek.
Jakie powinno być dawkowanie kabergoliny?

quagmire - Nie Sty 06, 2013 12:55

Agusia, w temacie o guzie przysadki masz dawkowanie. Tak, to bardzo dużo. Kciukam za Klopsika :kciuki:
susurrement - Nie Sty 06, 2013 13:45

Agusia, warto spróbować przeleczyć jakimś antybiotykiem przechodzącym przez barierę krew-mózg, np borgal/sul-tridin, oxyvet.
trzymam mocno kciuki, oby zareagował na leczenie, Konwalia nie reagowała na nic i znikała w oczach z dnia na dzień :( :glaszcze: :kciuki:

aneczka1-13 - Nie Sty 06, 2013 15:42

Jest tez lek nootropil ktory ulatwia wchlanianie sie lekow do mozgu i systemu nerwowego.
Kiba - Czw Sty 10, 2013 22:30

Nakasha napisał/a:
Kiba, dziękuję za wieści. :) A jak tam jego stawy? Kiwiemu i Kokosowi bardzo szybko siadły tylne łapki.


Nope. Odzywa się w nim kastrat i jest tak gruby (i leniwy... dobrze że teraz mam psa który go nadmiernie kocha, to jest zmuszony pobiegać), że mógłby robić za naleśnik nawet się nie rozpłaszczając, ale stawy i generalnie zdrowie ma dobre, pomijając tą małą bliznę w płucach którą ma od ponad roku (i tak się goi) i ostatnią sprawę z sercem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group