To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Anonymous - Pon Wrz 15, 2008 11:27

Najpewniej zapalenie gornych drog oddechowych - nieleczone moze przejść w zapalenie płuc. Do weta !
Ewa - Czw Wrz 18, 2008 10:09

Kilka dni temu szczekanie z czkaniem nagle się zakończyło. Wetka go wnikliwie obejrzała i na szczęście nic nie znalazła. Może to była infekcja, z której sam wyszedł?... nie wiadomo co to było.
Anonymous - Czw Wrz 18, 2008 10:13

Ewa, czkawki sie zdarzają. Teoretycznie jest podobnie jak u ludzi - młode czkają częściej, potem z tego wyrastają. Ale i dorosli przeciez czkają, więc może Fredek miał taki czkawkowy atak.
Anouk - Nie Wrz 28, 2008 16:30
Temat postu: Dziwne gruchanie, duszenie się...
Hejka, mam problem. Moja Dianka od paru dni dziwnie grucha, psika, robi wrażenie, jakby się dusiła ;( Pomyślałam, że to może coś poważnego, ale z jej zachowania nic się nie zmieniło, jedynie ma bardziej flegmatyczne ruchy ( kiedyś była znacznie bardziej ruchliwa). Nie wiem, może to jakas choroba starcza- Dynia ma już rok. Proszę, pomóżcie mi, nie wiemco mam zrobic ;(
falka - Nie Wrz 28, 2008 16:42

Dynialu, rok to jeszcze nie starość.

Z opisu może wynikać, że to jakaś infekcja dróg oddechowych, może na razie nie widać mocno objawów, bo szczurki z natury unikają okazywania słabości, ale nieleczona infekcja postępuje szybko więc jutro idź do weterynarza. Pamiętaj, że antybiotyk szczurom podaje się dłużej niż człowiekowi, przy zapaleniu płuc nawet miesiąc. Przy mniejszych infekcjach przynajmniej tydzień. Nie można zaprzestać podawania przy ustąpieniu objawów.

Anouk - Nie Wrz 28, 2008 16:54

Problem w tym, że mieszkam w malutkim mieście i nasz wet raczej nie zna się na szczurach :(
Mangusta - Nie Wrz 28, 2008 16:56

jak będzie skory do współpracy to nie sztuka się dokształcić. lepiej pojedź, nie zaszkodzi a może pomóc. no i przeszukaj forum w poszukiwaniu innych podobnych tematów i ich rozwiązań.
Anouk - Nie Wrz 28, 2008 17:38

Spróbuję jutro :mysza:
Anonymous - Nie Wrz 28, 2008 21:31

moj szczurek sie dusli i zbielaly mu lapki i uszka i grucha tak ze az piszczy ma katar i kicha i ma zapalenie pluc a duszenie sie to byl atak astmy oskrzelowej i wet mu inhalatorem dla ludzi psikal do pyszczka zeby sie nie udusil. Jak bedzie mial kolejny atak to musze mu psiknac tez. Szczurki na zapalenie pluc umieraja tak wiec radze szybko do weta. Moj nie jadl nie pil wiec ciagle go zmuszalam ale dzisiaj jadl i pil juz sam :)
Anouk - Pon Wrz 29, 2008 14:00

Słuchajcie, byłam dziś po szkole u weta, ale odmówił współpracy. Powiedział że nie zna się na szczurach i więcej by zaszkodził niż pomógł :( To dla mnie jak wyrok śmierci, nie wie ktoś czym się to leczy? Nie miał ktoś takiego samego przypadku??
Oli - Pon Wrz 29, 2008 14:03

Dynialu, idź z powrotem do weta i zapytaj czy nie podjąłby się leczenia po konsultacji z wetem znającym się na szczurach (w dziale weterynarze weź kilka numerów do polecanych wetów z okolic lub np. z Warszawy lecznica Oaza). Jeśli był tak uczciwy, że się przyznał, że nie potrafi (uważam, że bardzo się to chwali) to może pójdzie na taką współpracę. Szkoda szczura żeby cierpiał i chorował.
Anonymous - Pon Wrz 29, 2008 14:09

Dynialu, jestem takiego samego zdania jak Olimpia. Zadzwoń do niego, przypominj się i zapytaj, czy by nie zadzwonił do specjalisty. :)
S - Pon Wrz 29, 2008 15:05

Dynialu, konsultacje jak najbardziej.
Poza tym wydrukuj rozpiskę leków z dawkowaniem dla szczurków. Jest na innych szczurzym forum, napisz na PW lub poszukaj przez wyszukiwarkę.
Porozmawiaj z weterynarzem. Może to infekcja dróg oddechowych. Leki na to znajdziesz w tabeli razem z dawkami na masę ciała.
Lekarze leczący ludzi bardzo często leczą w ciemno i często im to dobrze wychodzi. Jeżeli w okolicy nie ma specjalisty od gryzoni, wróć do tego samego i porozmawiaj z nim o podjęciu próby wyleczenia szczurka.

Anouk - Pon Wrz 29, 2008 16:43

Dzięki za pomoc, spróbuję:)
Nisia - Pon Wrz 29, 2008 16:57

Olimpia napisał/a:
idź z powrotem do weta i zapytaj czy nie podjąłby się leczenia po konsultacji z wetem znającym się na szczurach

Możesz też podsunąć np. stronę ratguide.com (po angielsku!). Tam jest dokładnie opisane, jak się leczy np. zapalenie płuc szczura.

Poza tym, artykuły i książki Debbie Ducommun, Rat & Mouse Gazzette (stamtąd bodajże pochodzi ta rozpiska leków).... Dla wetów chętnych poduczenia się internet przedstawia dużo możliwości.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group