To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

natkapatka - Nie Gru 18, 2011 19:02

Fajne :) Może kiedys wybiorę się do Auchan.
karraska - Nie Gru 18, 2011 19:11

nubijka, super alternatywa. W dodatku ma dziurki, więc nie będą leżeć w siuśkach. Możesz podać przybliżone rozmiary?
Cegriiz - Nie Gru 18, 2011 19:19

nubijka napisał/a:
Dziś podczas zakupów a Auchanie-


W którym Auchanie ? :P

Będzie jak znalazł dla moich, bo biedne się gnieżdżą w 5 w jednym sputniku.

nubijka - Nie Gru 18, 2011 19:21

oczywiście :) ale cieżko zmierzyć- wymiary sa na zdjęciu
a'la "sputnik" jest na 2 duże szczury- przytulone lub na jednego "luzaka" ;)


Uploaded with ImageShack.us

Majszczur - Nie Gru 18, 2011 19:48

Świetny jest :) czuję, że jutro taki zakupię
Ja mam dla dziewczyn jedno dziurkowane wiadereczko (również z Auchan i również z przeznaczeniem na spinacze do bielizny :wink: ) ale ta Twoja zdobycz jest o niebo lepsza

karola - Nie Gru 18, 2011 20:24

Scaliłam z już istniejącym tematem o domkach. nubijka, nie ma sensu zakładać nowego topicu jeśli podobny już istnieje - wygodniej jest kiedy informacje na jeden temat są zebrane w konkretnym miejscu.

Koszyczek rzeczywiście wygląda świetnie w klatce. I jest wyjątkowo tani - zazwyczaj widuję takie w okolicach 10 zł. Szkoda, że nie mam Auchan w mieście :]

nubijka - Nie Gru 18, 2011 20:31

Karola- pewnie w innych hipermarketach też coś takiego jest :)
Nie wiedziałam w którym temacie napisać- bo do domku mi nie pasowało, do hamaków też :P


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
i trzy wejdą ;)

Kasiasss - Pon Gru 19, 2011 16:25

Już się tu kiedyś pytałam (nawet nie tak dawno) ale nie dostałam odpowiedzi więc :
Jakie powinien mieć wymiary domek dla 2 dorosłych szczurów?

Niamey - Pon Gru 19, 2011 18:25

Kasiasss, po prostu ciężko odpowiedzieć sensownie na Twoje pytanie ;) Domek dla świnek powinien być ok, a domek dla chomików będzie za mały. Czasem ogony lubią się tłoczyć w małych domkach typu sputnik (na oko wejdzie jeden duży, a często śpi i pięć), a czasem lubią spać w dużych domkach. Wszystko zależy też od wielkości Twoich szczurów. Najlepiej przejrzyj wątek z klatkami i zobacz, co inni użytkownicy mają.
Kasiasss - Pon Gru 19, 2011 18:39

Niamey napisał/a:
Kasiasss, po prostu ciężko odpowiedzieć sensownie na Twoje pytanie ;) Domek dla świnek powinien być ok, a domek dla chomików będzie za mały.


Wiem że szczurki mogą urosnąć różne ale pytam tak w przybliżeniu, też właśnie myślałam żę dla świnek morskich albo królików będzie dobry :wink:

Niamey - Pon Gru 19, 2011 19:30

Kasiasss, naprawdę dobrze obejrzeć zdjęcia innych ludzi i proporcje, to może wiele rozjaśnić, nawet jeśli nikt bezpośrednio nie udzieli Ci satysfakcjonującej odpowiedzi :)
Asaurus - Pon Gru 19, 2011 19:35

Kasiasss, dostałaś odpowiedź :] 20x25 x co najmniej 15cm wysokości, to takie optymalne wymiary. Mniejszy około 15x20x10cm starczy na jednego samotnika, większe nawet 30x40x30cm spokojnie pomieszczą całe stado. Wszystko zależy od upodobań danych szczurów, jedne lubią większe, inne mniejsze domki. Na pewno jak szczur gryzie, szczególnie wejście, to znaczy, że lokum jest za małe. Jeżeli szczury nie używają domku przez tydzień, dwa to znaczy, że im nie pasuje i trzeba spróbować innego. Nie ma jednego idealnego wymiaru domku, pasującego każdemu stadu i właścicielowi.
Kasiasss - Pon Gru 19, 2011 22:25

Asaurus napisał/a:
Kasiasss, dostałaś odpowiedź :] 20x25

fatycznie, cofnełam się i tak napisałeś :oops:

Cegriiz - Czw Sty 26, 2012 18:36

Moje zaanektowały czapki dziecięce - uszatki. Łatwiej się je wiesza niż zwykłe, a przy okazji mają bujawkę. W second-handach na promocjach, czy o niskiej cenie za kg, naprawdę tanio wychodzą :P
jolaada - Pon Lut 06, 2012 18:17

Donoszę wszystkim zainteresowanym,że w polskim zooplusie są różowo-fioletowe sputniki i cena jest atrakcyjna.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group