To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jakiej odmiany jest mój szczur?

Oli - Sob Cze 07, 2008 21:55

Off-Topic:
ponieważ jest to pojedyncza kropka to nie nazywa się to down under tylko down under point - kwestia nazewnictwa. :wink:

wuwuna - Sob Cze 07, 2008 21:58

Off-Topic:
dzięki :wink:

Kagero - Czw Lip 10, 2008 13:17

no to tak: zdjęcie jest trochę niewyraźne, ale mam nadzieję, że kaptur pomoże jako zestaw porównawczy ;)



chodzi o dumbo, kolor i ewentualnie - jeśli się da - to jaki to rodzaj sierści, bo chyba nie standard - chociaż nie wiem.


nie mam tutaj aparatu brata, więc nie będzie lepszych zdjęć, a jakby co, to reszta u mnie w temacie: >tutaj<

wuwuna - Czw Lip 10, 2008 15:16

http://forum.szczury.biz/...=1305&start=300 Tu jest temat myśle odpowiedniejszy.

Elmo może być velveten,czy ma delikatniejsze wąsiki?
Co do koloru słabo widać,ale powiedz czy kolor jednolity czy np.tak jak u agouti czyli włoski różnokolorowe. :wink:

AngelsDream - Czw Lip 10, 2008 15:18

Posty scalone z odpowiednim tematem :)
Kagero - Czw Lip 10, 2008 18:34

ups, wybaczcie :oops:

Elmo jest jednolity (tak myślę) a wąsiki ma takie poskręcane, delikatne. nie mam jak zrobić lepszego zdjęcia teraz a bardzo bym chciała wiedzieć jaka byłaby pełna nazwa na tą odmianę (w sensie, jak hodowcy np. podają umaszczenie, uszy sierść..).

L. - Czw Lip 10, 2008 20:23

Kagero, strasznie trudno na takich nie wyraźnych fotkach.
Co do koloru to można teoretycznie powiedzieć, że jest powder blue.
Nie no, nie da się powiedzieć nic pewnego.

Sierść ma iście dziecięcą, a czy velveteen no nie wiem.. nie koniecznie.

Anonymous - Czw Lip 10, 2008 20:26

przeszukałam całe forum za tym tematem ostatnio i nie mogłam znaleść:P
słuchajcie jak moja szczura jest ruda i ma czerwone oczy to jest jakiego koloru?

L. - Czw Lip 10, 2008 20:37

aga, silver fawn albo fawn?
Kagero - Pią Lip 11, 2008 11:05

to ja poczekam, aż wrócę do domu - wtedy spróbuję zrobić lepsze zdjęcia i się znowu podepnę. btw. Elmo ma rzeczywiście bardzo delikatną sierść, Diego jest od niego mniejszy a już ma bardziej dorosłe futerko. ale nic, zrobię lepsze zdjęcia, wiem, że te raczej niewiele dają, ale strasznie byłam narwana się dowiedzieć :oops:
Anonymous - Pią Lip 11, 2008 11:38

no ja mam wlasnie to samo pytanie :) jedno co wiem to ze moj Stary jest typu husky chyba juz skonczyl sie wybarwiac bo ma juz 9 mies. ale pojawila mu sie na czubku glowy ciemnobrazowa plamka i ma niektore wlosy takie ciemnobrazowe zamiast szaro-niebieskich i to mnie dziwi :) zaniedlugo zamieszcze zdjecia :) a siersc ma na grzbiecie dluzsza i szczecinowata a po bokach i na brzuchu ma mieciutka i sliska ale tez dosc sztywna... a oczy to ma takie czarne wpadajace troche w granat :)
L. - Pią Lip 11, 2008 13:08

tamiska, husky dązy najczęściej do ciemnej pręgi na karku - to raz.
Dwa husky traci kolor przez całe życie.
Trzy Twój szczurek jeśli się nie myle jest czarny ?
U szczurków czarnych jest to normalne, że z wiekiem "rudzieją" czyli ich futerko zaczyna przybierać w niektórych miejscach kolor od jasno rdzawego, poprzez czekolade, aż do ciemno rdzawego :wink:

Poza tym to samiec i jest to normalne, że może mieć troche dłuższą sierść - to często wpływ hormonów.

Anonymous - Pią Lip 11, 2008 19:45

wlasciwie to boki ma biale a przez srodek grzbietu od ogona do glowy idzie gruba plama koloru niebieskawo szarego ale nie czarnego :) zaraz dodam zdjecia z reszta
Jira - Wto Lip 15, 2008 16:43




Moja Orri. Wiem że to husky, ale jak nazwać ten kolor?

Mangalarga - Wto Lip 15, 2008 17:02

Jira, ja obstawiam agouti. Moja Panya miała podobny odcień na grzbiecie (teraz jest trochę jaśniejsza), a ona jest na 100% agouti ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group