To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Lista osób które nie dostaną od nas szczura

sachma - Wto Mar 16, 2010 07:28

sikoreczka napisał/a:
ja mam tylko takie pytanie: czy osoba, która będzie się znajdować na takiej liście zostanie o tym poinformowana?czy będzie żyć w słodkiej niewiedzy?


nasze czarne kwiatki żyją w błogiej nieświadomości - bo po co się wykłócać? ;) chociaż może czują że ostre spięcie z hodowcą sprawia że trafiają na listę..

Nisia - Pią Sie 20, 2010 21:48

Cytat:
nasze czarne kwiatki żyją w błogiej nieświadomości - bo po co się wykłócać? ;) chociaż może czują że ostre spięcie z hodowcą sprawia że trafiają na listę..

Owszem, błoga nieświadomość chroni przed potencjalną dyskusją, ale...
Po co takie sekrety? Sprawa jest poważna, więc bądźmy poważni. Ktoś umieszcza kogoś na liście - niech ma odwagę brać "na klatę" skutki tego umieszczenia.
Od zawsze jestem przeciwna gierkom i tajemnicom. Osoby bezpośrednio zainteresowane powinny zostać powiadomione o fakcie umieszczenia na "czarnej liście" - a więc zarówno hodowcy (w tym przypadku), jak i owi umieszczeni. Przy czym owi umieszczeni nie muszą wiedzieć, kto ich zgłosił i czemu. Jeśli mają na tyle inteligencji, sami się domyślą.

Potem powstają kwiatki w stylu:
Ktoś pisał w sprawie maluszka z jakiegoś miotu. Nie dostał ŻADNEJ odpowiedzi, nawet w stylu "całuj psa w nos". I nie wie - czy jego pisanina nie dotarła do adresata? Czy wszystkie maluszki są porezerwowane? Czy po prostu jest na "czarnej liście" i nie ma czego szukać? Wiedza o tym, że jest na owej liście pozwoliłaby na stwierdzenie, że nie ma co gitary kolejnym hodowcom zawracać, bo i tak szczurka nie dostanie. I tak oszczędziłoby się i czasu hodowców, i nerwów potencjalnych chętnych.
A gdyby danej osoby nie było na owej liście, wiedziałaby, że ostatnie z tych trzech możliwości może wykreślić i po prostu ponowić pytanie do hodowcy.

Tak więc jakkolwiek przeciwna jestem liście na forum publicznym (pod dowolną postacią), to jednakże uważam, że WSZYSTKIE zainteresowane strony powinny być poinformowane o umieszczeniu danej osoby na czarnej liście.

Paulina87 - Pią Sie 20, 2010 22:14

Na dogomani czarna lista jest ogólnie dostępna dla wszystkich forumowiczów, każdy kto na niej się znajdzie może się wytłumaczyć ze swoich wybryków przez które na tej liście się znalazł. Mimo upublicznienia nie ma na tym wątku jakiś większych zgrzytów. Jeśli na forum czarna lista dostępna jest tylko dla moderatorów to ktoś szukający domu dla szczurka może nieświadomie takiej osobie go wydać bo skąd niby ma wiedzieć że jest na takiej liście.
Oli - Pon Sie 23, 2010 10:39

Paulina87 napisał/a:
to ktoś szukający domu dla szczurka może nieświadomie takiej osobie go wydać bo skąd niby ma wiedzieć że jest na takiej liście
zapytać moda? :wink:
Niamey - Pon Sie 23, 2010 10:55

wydaje mi się, że wiele nowych osób, które przychodzą na forum, żeby oddać szczury nie kontaktuje się z modami, żeby spytać czy dana osoba jest wiarygodna. A ponadto powody, dla których hodowca może nie chcieć komuś dać szczura, mogą nie być przeciwwskazaniami dla kogoś z miotem wpadkowym.
Anonymous - Pon Sie 23, 2010 11:40

Cytat:
zapytać moda?

pod warunkiem, że wie o istnieniu takiej listy. moim zdaniem, skoro lista istnieje, to modzi z działu oddam sami powinni informować ludzi, którzy zakładają tematy. i zgadzam się, że powinno się informować ludzi o tym, że są wpisywani.

Asmena - Pon Sie 23, 2010 12:53

Moim zdaniem najlepszy pomysł to lista z kilkoma 'podpunktami' (kategoriami?). I mamy np.:
- terraryści
- rozmnażacze
I tak dalej... I wtedy wiadomo, komu na 100% nie wolno oddać szczura (np. po co mówić terrarystom o tym, że są na takiej liście?). Ale też można zrobić taki podpunkt: 'nieodpowiedzialni', którym możemy o tym powiedzieć, że są na liście i wtedy taki ktoś być może przemyśli swoje zachowanie i wróci za x dni/miesięcy już odpowiednio wyedukowany i rzeczywiście gotowy na przyjęcie szczurków.
Ten pomysł jest chyba z SPSu i wg mnie- najlepszy. Bo chyba nie wolno wrzucać do jednego worka sławetnej Sonici i jakiejś 14latki, która po prostu jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego, że szczur to zwierzę stadne.

Niamey - Pon Sie 23, 2010 13:13

No i też trzeba rozróżnić listę osób, które nie powinny od nikogo dostawać szczurów, od osób, którym szczura nie chce dać konkretna hodowla - może się przecież zdarzyć, że ktoś, komu odmówi jeden hodowca, przez innego zostanie uznany za odpowiedni dom. To jest prywatna decyzja hodowców i nie widzę powodu, żeby gdzieś to ogłaszać, za to pierwsza grupa osób mogłaby być powszechnie znana.
Off-Topic:
Swoją drogą, hodowcy mogliby rzeczywiście częściej odpisywać osobom, których podania odrzucają, bo pamiętam, że na początku mojej przygody ze szczurami wysłałam gdzieś cv i do dziś nie wiem czy doszło/nie doszło/zostało odrzucone. :wink:

Mangusta - Pon Sie 23, 2010 13:34

Asmena napisał/a:
I mamy np.:
- terraryści
Asmena napisał/a:
(np. po co mówić terrarystom o tym, że są na takiej liście?)
możesz rozwinąć ten temat?
Asmena - Pon Sie 23, 2010 13:39

Mangusta, nie do końca rozumiem, co tu rozwijać. Jeśli chodzi Ci o ten jeden konkretny przypadek (terraryści), to chyba wszystko jasne: tacy ludzie wiedząc, że są na takiej liście- zmienią nick, zarejestrują się ponownie i wio po darmową karmę.
Jasne, że każdemu może się odwidzieć- wtedy będzie musiał udowodnić swoją prawdomówność, a to już będzie plusem (wysiłek).

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam Twoją prośbę, jeśli chodziło Ci o coś innego- zapytaj w jakiś inny (przystępniejszy dla blondynki ;) ) sposób ;)

Mangusta - Pon Sie 23, 2010 13:46

ok, w takim razie inaczej - uważasz mnie za osobę, która się będzie łasić na darmową karmę? czy uważasz że nie powinnam być poinformowana o tym, że jestem na czarnej liście? uważasz że wszyscy terraryści to hieny wyciągające szczury tylko na karmę, nie będący w stanie zapewnić dobrych warunków?
Asmena - Pon Sie 23, 2010 13:52

Mangusta, jak rany xD... Nigdy w życiu!
(Gosh, w ogóle nie myślałam, że ktoś może to w ten sposób odebrać!)

Chodzi mi tylko o tych, którzy są właśnie łasi na taką karmę. Wiadomo, że nikogo nie można zaszufladkować, a i osoba osobie nierówna. Ale zgodzisz się ze mną, że są ludzie, których wręcz po kilku zdaniach można byłoby wpisać na taką listą, a są ludzie, którzy reprezentują sobą coś więcej, niż żądzę mordu ;)
Taki przypadek niedawno gdzieś tu był... Hmmm... Nezu? Tzn. ten jej znajomy. No chyba w jego przypadku ważniejsze byłoby jakieś spotkanie, pogadanie, bo człowiek wydaje się być sensowny.



Przepraszam, że tak to odebrałaś :) Myślałam, że to jasne, że mówimy tu TYLKO o osobach wyłudzających gryzonie do różnych niefajnych celów :) Jeszcze raz- przepraszam :)

Mangusta - Pon Sie 23, 2010 13:54

no to nie terraryści, ale wyłudzacze karmy :> terraryści to ogólne słowo i można je odebrać na różne sposoby, ba, terrarysta w ogóle nie musi posiadać zwierzęcia które żywi się gryzoniami.
Asmena - Pon Sie 23, 2010 13:57

Mangusta, wiem, wiem, ale myślałam, że jak już mamy temat pt.' Lista osób które nie dostaną od nas szczura.', to jasne, że nie będziemy tu prawić o terrarystach posiadających żółwie ;) (ci też są terrarystami?)

Wybacz za zamęt ;) Nawet nie zwróciłam na to uwagi ;) A co do terrarystów- do tych niekarmiących swoich pupili żywą karmą nic nie mam ;) Sama marzę o kilku jaszczurkach ^^ Może kiedyś...

Niamey - Pon Sie 23, 2010 14:19

bo ogólnie rzecz biorąc nie należy mylić terrarystów z terrorystami. Jedna literka robi różnicę ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group