To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2007 - Miot "N" Zirrael Rattery

Anonymous - Nie Lis 18, 2007 21:39

Cytat:
Narsil wazy 404g... :oops:


o jaaaaaaaa :shock:
boże, czemu z reguły dajesz mi szczury o przeciętnej wadze nie przekraczającej magicznych nawet 300g...

heh, jakie ja mam szczęście. całe życie marzę o dużym, solidnie zbudowanym szczurzysku, a co nie wezmę, to chociaż żre jak głupie, chude jest jak czort ;)

edit:
wiem, następnym razem po prostu to będzie samiec, nie samica! ha! ;)

Nike pozdrawia rodzeństwo, zwłaszcza braciszka Narsila :)

L. - Pon Lis 19, 2007 17:21

mataforgana, ale Narsil to facet :-P

mataforgana napisał/a:
czemu z reguły dajesz mi szczury o przeciętnej wadze nie przekraczającej magicznych nawet 300g...


a moje Panny od Zir ważą dobre ponad 300 g :mrgreen: :mrgreen:
a myslałam, ze mam chuchra a tu okazuje sie jakis czas temu, ze nie prawda :wink:

Anonymous - Pon Lis 19, 2007 17:34

jak to powiedział pewien krajoznajwca, L., 'cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie!' ;)
wcale nie chuchra masz. w mojosiostrowym stadzie tylko Triss ważyła sporo ponad 300g i miała samcze gabaryty. Milva czasem dobijała do 300. ale cała reszta do tej pory ma standardową wagę 250-270g... :roll:

miziaki dla Narsila, ale co u reszty rodzenstwa?! lenie jedne! :P

zirrael - Pon Lis 19, 2007 19:52

Hehehe no tak waga Nightchill z przed 3 tygodni to 430 gram :)
Oli - Pon Lis 19, 2007 20:51

L. napisał/a:
mataforgana, ale Narsil to facet :-P

No i ten argument poszol sobie won. :lol:

Anonymous - Pon Lis 19, 2007 22:10

zirrael napisał/a:
Hehehe no tak waga Nightchill z przed 3 tygodni to 430 gram :)


ja się zabiję :mrgreen:

L. - Wto Lis 20, 2007 14:59

mataforgana, moze diete jakoś wzbogacić ? ;>

(jak cos waga moich bab, jest w temacie lasek)

zirrael, a ile w tym sadełka, nyc , czy troszeczke ? tak z miłosci ? :mrgreen:

Anonymous - Wto Lis 20, 2007 16:43

Cytat:
mataforgana, moze diete jakoś wzbogacić ? ;>


kurtka wodna, ale one MAJĄ bogatą dietę :/ suche sama im komponuję, a że wszystko chudzielce, to nie szczędzę wszelkiego rodzaju orzechów, pestek dyni i innych tuczących rzeczy. na dokładkę żrą ser, mięsko z ryżem i inne tego typu, a wszystkie jak były tak są szczupłe. ech.

Zirr, czym ty karmisz swoje stado potworów? ;)

L. - Wto Lis 20, 2007 16:47

Off-Topic:
mataforgana, bo tez pamietaj, ze jesli szczur ma duzo ruchu to szybko spala :) i utrzymuje linie
jesli ma mało ruchu to nie spala i "tyje".

Moje mają ruchu w sam raz i nie mają tłuszczu, są duże gabarytowo - i tu moge powiedzieć, ze mam szczęście :wink:

Anonymous - Wto Lis 20, 2007 17:01

czy można prosić moderację o wydzielenie tematu tuczenia chudzielców? :)

L., no może i tak. moje mają sporo ruchu, nie przeczę. i motorki w tyłkach, więc na miejscu spokojnie ciężko im wysiedzieć. ale nadal nurtuje mnie to, że skoro siostra Nike z jednego miotu jest taka duża ( bosz, ona waży tyle co mój rodzynek Senio! ), to jak to jest? w jakim stopniu zalezy to od genów? Zirr, czy Nike była najmniejsza w miocie?
i tu już nawet nie porównuję Nike do braci.

Seniutek tez nie jest imponującej wielkości samcem, ale u niego wynikało to z beznadziejnego stanu czeskiej hodowli, która wypuściła zabiedzone maluchy ( Seniek na przykład wyglądał jak double rex, kiedy dotarł do Polski... ). więc jestem w stanie zrozumieć, że już nie nadgonił rozmiarów po przyjeździe do mnie.

no ale laski?
są u mnie od małego, żarcia im nie brakuje tak samo jak wszelkich dóbr. i rozumiem, że samiczki są ogolnie drobniejsze, ale kurka, tyle dużych lasek na forum nooo! :P

może ktoś ma jakieś rady, na co powinnam zwracać uwagę przy wyborze malca w przyszłości? itepe?

zirrael - Śro Lis 21, 2007 06:21

NIe, Nike nie była najmniejsza, za to Nightchill była największa w całym miocie :)
Ratata - Czw Lis 22, 2007 11:56

A Nitael waży 420 i ciągle rośnie wzdłuż i wszerz :D
Oli - Nie Cze 29, 2008 16:59

Dzieciaki dzisiaj kończą rok! :DD


:urodziny: wszystkim chłopakom i dziewczynom :*

Anonymous - Nie Cze 29, 2008 17:10

Wszystkiego naj! :urodziny: :urodziny: :urodziny:
wuwuna - Nie Cze 29, 2008 21:06

Wszystkiego naj naj naj :urodziny: A w szczególności dla Narsilka


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group