To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Ruda Śląska] 30 szczurów do oddania

noovaa - Wto Lis 19, 2013 11:57

Wbrew pozorom 30 szczurów nie tak łatwo sprzedać, nawet na karmę czy do zoologów.
cornflakegirl - Wto Lis 19, 2013 21:21

Dokładnie, większość właścicieli gadów potrzebuje osesków, wiele węży nie radzi sobie z większymi podrostkami, więc jest problem z ich sprzedażą.

A sklepy zoologiczne czasem nie chcą przyjąć za darmo a co dopiero je kupować, zwłaszcza "zwykłe" kapturki.

Justka1 - Śro Lis 20, 2013 01:06

Zawsze można postawić mu ultimatum tak apropos odebrania jednorazowo nadmiaru szczurów.Ultimatum mówiące o niemożności ponownego odebrania szczurów.Jednocześnie dobrze jest uświadomić na czym polega hodowla "karmy" dla węży.Bo trzymanie wszystkich szczurów razem,od oseska po dorosłe nie jest rozsądnym postępowaniem.
limomanka - Śro Lis 20, 2013 12:01

Justka1, ultimatum - jasne, pięknie to brzmi - ale jak z egzekwowaniem go?
Trzynastka - Śro Lis 20, 2013 15:21

Można spróbować mu coś takiego zaproponować, zobaczymy jak zareaguje.
Pyl - Śro Lis 20, 2013 15:42

Szkoda tylko, że jest to działalność edukacyjna o wątpliwej skuteczności okupiona koniecznością znalezienia domów dla 30 ogonów i wykastrowaniem iluś samic lub uśpieniem iluś ślepych maluchów.
Póki nie ma deklaracji, że będzie to jednorazowa i skuteczna pomoc (całkowita likwidacja danej karmówki) to ja się na taką akcję nie piszę. Widzę możliwość skuteczniejszego i lepiej ukierunkowanego edukowania (oczywiście to tyko moje zdanie - każdy może postępować wg własnego sumienia).

Tak, szczurów żal, ale tak samo żal każdej karmówki, sklepowych czy laboratoryjnych. Tylko trzeba szukać gdzie nasza pomoc jest długofalowo pozytywna, a gdzie nie. Dla mnie tu tak nie wygląda.

pituophis - Śro Lis 20, 2013 22:35

Stwierdzenie o "nadmiarze" gryzoni karmowych to jakiś absurd. Nie ma "nadmiaru', gryzonie się usypia i zamraża. Chyba, że ktoś jest z niereformowalnych wierzących że szczur "MUSI" być żywy.
Cegriiz - Śro Lis 20, 2013 23:55

Off-Topic:
pituophis, brakowało mi Cię w tym temacie ;]

Justka1 - Pią Lis 22, 2013 13:07

pituophis napisał/a:
Stwierdzenie o "nadmiarze" gryzoni karmowych to jakiś absurd. Nie ma "nadmiaru', gryzonie się usypia i zamraża. Chyba, że ktoś jest z niereformowalnych wierzących że szczur "MUSI" być żywy.

Zgadza się tym bardziej pisałam,że dziwnym jest dla mnie trzymanie wszystkich szczurów razem,które rozmnażają się bez kontroli.Samo to już świadczy o tym jaki to "terrarysta" ;)

mmarcioszka - Nie Gru 01, 2013 00:16

Jak sytuacja, coś się ruszyło?
mmarcioszka - Śro Gru 11, 2013 01:08

Brak odzewu, zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group