To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - Szczur prosi o pomoc!

pszczoła - Wto Lip 02, 2013 19:49

Już się wnerwiłam, przeglądając "szczury" na fb ;)
Nic nie pomoże, jak nagle milion osób zacznie do niej pisać i za przeproszeniem zawracać tyłek. Takie akcje trzeba przeprowadzać delikatnie, nie wyjeżdżać z morałami, że w akwarium się szczura nie trzyma, tym bardziej z trocinami. Najlepiej grzecznie zaproponować przygarnięcie biedaka na dt lub ds, a komentarze i uczucia zachować dla siebie - bo to i tak nic nie zmieni, a może pogorszyć sytuację. Skoro kobita twierdzi, że szczur weta odwiedzał, nie mamy też co liczyć że zabierze go znowu do weta szczurzego. Może tak jak pisze jest to stare zdjęcie?
Ehh.

dopisek/
priorytetem jest odebranie szczurka od tej pani i zapewnienie mu opieki. Ja niestety osobiście tam nie mogę pojechać.

FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 19:54

Co jak co, ale ja zaczęłam delikatnie, proponowałam jej, że u nas na forum znajdzie na 100% dobry i odpowiedzialny dom. Później dodałam, że w dobrym domku powinien być trzymany na żwirku i w klatce, i nie powinien być karmiony ludzkim jedzeniem, tylko karmą zbilansowaną dla szczurów. Mówiłam, że jest możliwość DT, ale często DT decydują się na pozostanie DS. I nic.

Pytanie, kto z forum jest z okolic i by mógł go odebrać padało już chyba kilka razy. Eh. Ja już siły nie mam... :/

pszczoła - Wto Lip 02, 2013 20:05

PaniCiurowa, wiem, że chciałaś dobrze ;) Nie tyczyło się to Ciebie. Ale domyślam się, że mogło to ją zdenerwować...
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 20:10

A zdenerwowało, jak każdego kto wie, że robi źle, a i tak się upiera przy swoim dla pozoru. :P

W trakcie wymiany wiadomości wynikło, że ona zamierza robić wizyty przedadopcyjne i dać umowę do podpisania nowemu domkowi. Tak więc... w sumie wszystko przed nami. Gdzie indziej niż u nas na forum lepszych domków się nie znajdzie. :wink:

Nikky - Wto Lip 02, 2013 20:20

To może skoro jej tak zależy, zaprośmy ją tu na forum? Zaproponujmy pomóc, może da się przekonać?
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 20:25

Ależ do niej nic nie trafia, nie rozumie nawet, że DT dla szczura byłoby korzystniejsze w tej sytuacji... Twierdzi, że to nie jej pierwszy szczur, a widać, jak się nim zajmuje... Wolę nie myśleć, w jakim stanie były te poprzednie. Lepiej, żeby ktoś to szybko załatwił przez tablicę, ewentualnie zostawiając jej jakiś namiar na forum. Jak będzie chciała, to przyjdzie, chociaż w to wątpię, bo takie osoby zazwyczaj "wiedzą lepiej". :-P
Nikky - Wto Lip 02, 2013 20:29

Patrzyłam po użytkownikach i nie wiedziałam nikogo z Bielska :(
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 20:30

Katowice? Coś obok? :)
limomanka - Wto Lip 02, 2013 20:33

Do Bielska jest kawałek drogi z Katowic. Prędzej Rybnik, Żywiec, Tychy. Ja byłabym w stanie go przejąć, ale przez osoby pośredniczące, a na to ta Pani się nie zgadza - też już pisałam w tej sprawie...
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 20:34

Z tego, co widzę, to ona na nic się nie zgadza, ani na DT, ani na pośredniczący transport. Borze. :evil:
Nikky - Wto Lip 02, 2013 20:35

Trzeba ściemniać i tyle, musi ktoś iść i powiedzieć chyba, że bierze na DS.
FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 20:37

Ale ona zaznaczyła, że zrobi wizytę przedadopcyjną i jeszcze umowę każe podpisywać.
To akurat dobrze, ale chyba ma jakiś filtr szczurzej wiedzy, skoro to wie, a o warunkach podstawowych bladego pojęcia nie ma. I jeszcze się na nic nie zgadza. :evil:

limomanka - Wto Lip 02, 2013 20:37

Podejrzewam, że odda go komuś z Bielska, kto przyjdzie osobiście. Tak też miał skończyć nasz tymczasowy Edzio - "na szczęście" gryzł, więc miejscowy, który był chętny, się na niego nie zdecydował, a "opiekunkę" gonił już czas - zgodziła się oddać go mnie, pośredniczyli Zizollo i mój przyjaciel.
Bielskiego też brałabym ewentualnie na krótkie DT, niestety już się wygadałam i nie będę dla niej wiarygodna...

EDIT: szukaliście już na .orgach kogoś z Bielska?

FaerielDeVille - Wto Lip 02, 2013 20:39

Hm... limomanka, wiesz może, kto jest jeszcze z tych okolic?
Nikky - Wto Lip 02, 2013 20:42

Znalazłam kolesia z Bielska Białej na koszowym, bywa na nim, napisałam już pw!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group