To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - wykastrować czy oddać do adopcji?

mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 14:44

Czytalem tutaj na forum ze powinno byc po niej widac ciaze oraz powinna miec twardy brzuszek, ale u niej nic takiego nie ma poza wyjatkiem gdy sie naje jak swinka:) pozniej dodam kilka fotek jej brzuszka to moze ktos cos wywnioskuje ze zdjatka:)
L. - Czw Kwi 18, 2013 15:09

mirussieek, daj zdjęcie najlepiej w takiej pozycji [zobacz] i od góry tj. jakby z lotu ptaka.
mmarcioszka - Czw Kwi 18, 2013 15:10

mirussieek napisał/a:
22 marca kupiłem dwa szczurki z zoologicznego, wiem że tak nie powinno się robić ale dowiedziałem się o tym po fakcie. Miały być dwa samce, ale jak się później okazało, jeden to samiec a drugi samiczka po jakimś tyg jak się dowiedziałem że są innej płci, to je oddzieliłem i teraz są osobno.

Kiedy dokładnie je oddzieliłeś?

L. - Czw Kwi 18, 2013 15:11

Off-Topic:
dziewczyny jeśli to są młode szczury to pamiętajcie, że samica wcale od razu zajść w ciążę nie musiała, a dokładniej mam na myśli to, że nie musiała zaskoczyć od razu pierwszego dnia w nowym domu.

mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 17:10

lepszych zdjęć niestety nie udało mi się zrobić bo się malutka wyrywała za mocno :(
mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 17:15

oddzielone zostały 4 lub 5 kwietnia bo wcześniej nie mogłem bo nie miałem drugiej klatki :?
quagmire - Czw Kwi 18, 2013 17:17

mirussieek, to 12 dni tem. Wg mnie byłoby już widać ciążę, zwłaszcza, że mała jest drobniutka.
L. - Czw Kwi 18, 2013 17:17

na pewno na dzień dzisiejszy nie jest w ciąży.
i jaki kabanos ;p podtuczyć dzidzie trzeba ;]

dajesz im coś oprócz suchej? jakieś warzywa, owoce?
ryż z mięskiem?

na oko samiczka ma jakieś 8 tygodni
a samczyk około 3 miesięcy.

mmarcioszka - Czw Kwi 18, 2013 17:19

Skoro oddzieliłeś dwa tygodnie temu, a zdjęcia są z dzisiaj, to mała nie jest w ciąży ;)
mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 17:23

te małpy cholerne to lepiej jedzą ode mnie :lol1: mięska, warzywek, ryżu, gerberków mają pod dostatkiem:D bardzo lubią gotowane warzywka:) owoce to jakoś nie koniecznie im smakują:D a na suchą karmę to tylko popatrzą, obwąchają i mają ją gdzieś:D dzięki za ocenę mojej ślicznotki i że tak powiem kamień mi z serca spadł:D
mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 17:31

a czy możliwe jest to żeby któreś było bezpłodne czy coś takiego się nie zdarza?
AngelsDream - Czw Kwi 18, 2013 17:33

mirussieek, u szczurów zdarza się zdecydowanie za rzadko, by mówić o normie.

Także absolutnie teraz nie pozwalaj im na kontakt. :)

mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 17:35

nawet klatki stoją oddalone od siebie żeby nie czuły się nawzajem:D
L. - Czw Kwi 18, 2013 17:47

mirussieek napisał/a:
nawet klatki stoją oddalone od siebie żeby nie czuły się nawzajem:D

bardzo dobrze.

ja podejrzewam, że po prostu miałeś farta.
samiczka jest bardzo młoda i musiała jeszcze nie dostać swojej pierwszej rujki. być może z powodu niedożywienia w sklepie, gorszego startu.
ewentualnie mogła wchłonąć płody w stresie.
ale to jest wielki fart, ogromny.

mirussieek - Czw Kwi 18, 2013 18:26

Chyba to jednak fart:) rujke miala na pewno bo moje podejrzenia wzbudzilo to ze samczyk ja bzykal:) na poczatku pomyslalem ze to jakies zachowanie homoseksualne i w tym kierunku szukalem odpowiedzi, ale pozniej zauwazylem ze ona sama mu pupe podstawia i sie tak wypina do niego, no i wtedy okazalo sie ze to jednak samkczka bo jajec nie ma a drugi mial:) powiem tak ze jakis powod tego jest zs nie zaciazyla mimo wszystko :?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group