To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Archiwum - [Szczecin]PILNE! Potrzebne DT dla szczurów (i klatki)!

PACZEK - Pią Gru 21, 2012 17:58

Noxa napisał/a:
Dziewczyna nie chce oddać na razie matki z małymi, rozmowy trwają...


hym.. to po co jej te szczuraski?
Jeśli dalej zamierza je rozmnażać to przemyśl czy jest sens .............. .

Noxa - Pią Gru 21, 2012 18:10

PACZEK, maluchy mają tydzień, napisała że jeszcze są za małe i wgl. Tyle że ona ich nie socjalizuje skoro szczurów na ręce nie bierze...
PACZEK - Pią Gru 21, 2012 18:28

Noxa napisał/a:
PACZEK, maluchy mają tydzień, napisała że jeszcze są za małe i wgl. Tyle że ona ich nie socjalizuje skoro szczurów na ręce nie bierze...


Rozumiem tyle że nie wiem czy ona chce dalej ogonki rozmnażać?
Może ta osoba się określi jakie (w sensie płeć) i ile ogonków chce sobie zostawić, bez tego "pomoc" traci sens a staje się ułatwieniem do pozbycia się kłopotu z "nadprodukcją".

Noxa - Pią Gru 21, 2012 18:50

Z tego co rozumiem, chce oddać wszystkie te półroczne... I te maluszki też... Jak cała reszta wygląda ciężko powiedzieć, nie wiem czy ma jakieś inne, cokolwiek... Ciężko jakiekolwiek informacje wyciągnąć, do czegokolwiek dość w sumie...
Ninek - Sob Gru 22, 2012 11:52

Dziewczyna z chomiczego forum, z Wrocławia, jest na święta w Świnoujściu. Samochodem, więc myśle, że jakby sie do niej uśmiechnąć, mogłaby przetransportować jakieś ogony. Komu na dt, komu?
Wraca 27 lub 28 grudnia.


Noxa, jak sytuacja? Dogadałaś sie z nią jakoś?

Noxa - Sob Gru 22, 2012 19:49

Generalnie dzisiaj się dowiedziałam że one są w jakimś zoologu. Dziewczyna mówi że jej szef coś kombinuje, małe chce zostawić, pewnie sprzedać, starsze chce oddwać i takie kręcenie... Ale już nie chce oddać wszystkich bla bla bla. Sprawa coraz bardziej mi śmierdzi...
PACZEK - Sob Gru 22, 2012 19:55

Noxa napisał/a:
Generalnie dzisiaj się dowiedziałam że one są w jakimś zoologu. Dziewczyna mówi że jej szef coś kombinuje, małe chce zostawić, pewnie sprzedać, starsze chce oddwać i takie kręcenie... Ale już nie chce oddać wszystkich bla bla bla. Sprawa coraz bardziej mi śmierdzi...


Czyli tradycyjnie :( Zoolog rozmnaża i ma nadzieję zarobić przed gwiazdką a nadwyżki dorosłej się pozbyć.
Jedyne co można zrobić to ustalić adres i nękać właściciela do skutku.

pszczoła - Czw Gru 27, 2012 23:04

Jak się ma sytuacja?
monisss - Pią Gru 28, 2012 09:04

Jeśli lokalizacja na tablicy jest wpisana poprawnie i to faktycznie jest zoolog w turzynie, to warunki w jakich żyją szczury są koszmarne. Kiedyś szukając poidełka weszłam do nich i zaraz szybko wyszłam. W klatce chomiczej siedziało 14-16 miesięcznych klusek. Praktycznie nie miały jak się ruszyć. Na moje pytanie czy mają zamiar je w tej klitce trzymać, blond piękność z 10cm tipsikami odpowiedziała, że owszem, przecież to tylko szczury... Na taki argument zabrakło mi słów.
AngelsDream - Pią Sty 04, 2013 21:29

Noxa, w takim razie warto przemyśleć to, czy sobie nie odpuścić.

Nękać sklep kontrolami, owszem.
Ale zabieranie, nawet za darmo, szczurów z takich miejsc, gdzie ktoś tak naprawdę swój proceder ma zamiar kontynuować to tak naprawdę wspieranie takich ludzi.

Vaco - Sob Sty 05, 2013 00:48

Ja tam kiedyś napotkałam koszatniczkę, która miała sparaliżowane tylne łapki. Siedziała sama w malutkim akwarium, w którym nie mogła się nawet odwrócić. Weszłam do sklepu i zapytałam, czy nie chcieliby jej oddać, bo i tak nie zejdzie, a w dodatku widać jaka jest samotna i ma fatalne warunki. W tym momencie platynowa blacha zza lady odpowiedziała mi, że to jest "ich sklepowa" koszatniczka którą mają od lat i jej nie odda, bo ona jest do nich bardzo przywiązana i się tam wspaniale czuje. Więc uważam że dalsza dyskusja nie ma z nimi sęnsu...
Noxa - Pon Sty 07, 2013 21:39

Przeszłam się do tego sklepu o który to podejrzewałam, niestety okazało się że to tam, i jest tak jak myślałam. Czyli mają teraz małe, śliczne i kolorowe szczurki, a te, jako że są duże i "nijakie" to nie chcą im zejść. W obecnej sytuacji uważam że to nie ma sensu. Bo mimo że na tym nie zarobią, to i nie będą ponosili dalszych kosztów, a dodatkowo zwolni im się miejsce na "nowe, malutkie, kolorowe szczurki". :|
Kluska - Śro Lut 13, 2013 13:56

Aktualne?
Kluska - Czw Lut 21, 2013 22:31

Brak odzewu, więc rozumiem, że sprawa jest już nieaktualna i zamykam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group