To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

scorpio80 - Pią Lut 08, 2008 19:36

no nie staszcie mnie ..mysle ze dr. Bielecki jest dobrym wetem przynajmniej jest polecany na forum weterynarzy i zna sie na tym ..jakie objawy sa po tym Frontline ?
Layla - Pią Lut 08, 2008 19:38

scorpio80, spokojnie ;) Dr Bielecki na pewno mu tego nie podał. Ale ja mam nawyk pytania o leki, jakie wet podaje. Nie straszę, tylko są różni weci po prostu.
AngelsDream - Pią Lut 08, 2008 19:40

scorpio80, wprawdzie jak dla mnie doktor Bielecki nie zasługuje na miano wielkiego fachowca, ale myślę, że frontline jednak by nie podał.
scorpio80 - Pią Lut 08, 2008 19:56

dzieki ..poprostu na tyle ogonkow po raz drugi zdarza mi sie aby chorowaly ewent zlapaly jakies robactwo ..moj poprzedni Junior niestety umarl po 4 tyg leczeniu na zapalenie pluc podobno ale mysle ze wet sie nie znal :( teraz bede pytala jakie leki i w jakich ilosciach no i oczywiscie wet musi byc obeznany w gryzoniach
Ewa - Nie Lut 10, 2008 01:00

W listopadzie Śpiewaj przeszedł zapalenie płuc i okazało się, ze ma bardzo chore serce (wetka dała mu miesiąc życia, tak było żle) Karmiłam go głównie nutri drinkiem i przesadziłam. Pojawiły się strupki, i ranki. Ponieważ był słaby, więc nie podano niczego na pasożyty, tylko założono przebiałczenie. Śpiewaj odzyskał siły i masę, ale mam problem. Minął ponad miesiąc a ogon ma olbrzymi łysy placek i mocno przerzedzoną sierść na plecach z małymi rankami. Ponadto pojawiają się strupki i ohydne jakby krosty, zaropiałe, które odpadają. Co dziwne zagojona ranka na brzuchu odnowiła się po miesiącu. Drugi koleś z nim mieszkający - czyściutki. Czy łysienie, pojawiające się krosty (jedną usunęła dr Jałonicka określając ją jako kaszak), kilka ja sama usunęłam moze towarzyszyć przebiałczeniu, czy jednak mogą to być pasożyty. Aha Śpiewaj drapie się, ale nie jest to jakoś bardzo nasilone.
AngelsDream - Nie Lut 10, 2008 10:03

Ewa, mogą to byś pasożyty, ale przy silnych reakcjach alergicznych na białko - my mieliśmy szczura, które w końcu uczalał się już na każdą ilość białka może pojawić się zapalenie skóry - z ranami, które owszem mogą ropień. Czy szczurek bardzo schudł?
Nisia - Pon Lut 11, 2008 11:10

scorpio80 napisał/a:
jakie objawy sa po tym Frontline ?

Z wypowiedzi dr Lewandowskiej (wprawdzie odnośnie króliczków, ale sądzę, że u szczurka może być podobnie). Pytanie było: Czy to prawda, że Frontline jest toksyczny dla królików?
Cytat:
Tak, jest toksyczny i jego użycie może mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia zwierzątka. Jeśli preparat został podany i przez 24 godziny nic złego się nie stało to raczej wszystko będzie dobrze. Gdyby u króliczka pojawiły się niepokojące objawy - np.osłabienie, posmutnienie, brak apetytu, nadmierne ślinienie, utrata przytomności, drgawki, niezborności - to należy szybko udać się z nim do lekarza i powiedzieć, że objawy te są prawdopodobnie wynikiem zatrucia. Wówczas lekarz poda leki, które będą miały na celu złagodzenie objawów i zwiększą szansę na to, że z króliczkiem wszystko będzie dobrze.


Ewa, 100% pewność, czy to pasozyty (lub grzybica) da tylko pobranie zeskrobin i ich analiza. Trochę to przykre dla szczurka, bo trzeba "doskrobać" się do pierwszej krwi...

apsik - Sob Lut 16, 2008 07:53

Moja Coco dostała jakiegoś uczulenia z 3 tygodnie temu. Pojawiły się strupki w okolicach pyszczka. Rozdrapał je tak, że nie mogłam na to patrzec. Pojechałam do weta, który zrobił jednej i drugie profilaktycznie zastrzyk z Clemastin. Po tygodniu powtórka. Poprawa była. Przestały się tak drapac. Ale minęły prawie 2 tygodnie od zastrzyku i u Coco widzę znowu na świeżo rozdrapane strupki.Wyeliminowałam z jadłospisu jakieś dodatki, gdzie mogłyby się pojawic przyprawy itd.
piachu01 - Pon Lut 18, 2008 22:10
Temat postu: pasożyty ze ściółki
Dzisiaj zauwazyłem u mojej szczurki(z zoologa) coś takiego:



Wątpie aby to było zywkłe ułożenie sierści. gdy ją w to pogłaskałem to piskła i to straznie.

Do weta iść?

Mam nadzieję, że ten temat zaraz nie zostanie zamknięty.

hefi - Pon Lut 18, 2008 22:13

zdjęcia troche mało wyraźne...


ale ja bym radziła weta koniecznie... nie zaszkodzi, może pomóc... A na odległość raczej nikt ci nie powie co to... :/

AngelsDream - Pon Lut 18, 2008 22:18

Wypadanie sierści może być spowodowane:

- psożytami
- grzybicą
- alergią
- awitaminozą
- nieprawidłową dietą
- ogólnym złym stanem
- natręctwami u szczurka lub u któregoś ze szczurków towarzyszących

W większości tych przypadków pomoże tylko weterynarz, a zdjęcia są niestety zbyt niewyraźne, żeby cos podpowiedzieć.

piachu01 - Wto Lut 19, 2008 15:53

Wet powiedział, że to posożyty(na 90% od trocin). Podał jej coś doustnie(za tyzień kolejne dawka), a trociny kazał sterylizować(30sekund w mikrofali)
Nisia - Wto Lut 19, 2008 16:01

piachu01 napisał/a:
a trociny kazał sterylizować

Albo kupić inne ściółki (prościej i szybciej).

Ewa - Pon Lut 25, 2008 00:55

Zapodałam przed feriami problem mojego Śpiewaja. Okazało się, że jak był na suchej karmie plus jabłko i ogórek, to wszystko zeszło, wiec chyba było i jest to przebiałczenie.
apsik - Pon Lut 25, 2008 08:26

podarowałam sobie weta, bo miał do południa. W aptece kupiłam bez recepty tabletki na to uczulenie Coco. Podaję jednej i drugiej codziennie po ćwiartce zawinięte w małym kawałeczku dropsika. Zjadają bez problemu. Coco przestała się tak intesywnie drapać i widzę, że ranki goją się a nowych nie przybywa. Wygląda na taką bardziej zdrową. Zaczęła jeść i przybiera na wadze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group