To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

Niamey - Pią Lis 18, 2011 15:39

Co prawda pytanie Anomalii jest z sierpnia, ale je ponawiam :) Kupiłam swego czasu domek living world u weterynarza w małym mieście i od tego czasu nigdzie nie widziałam tych domków. Czy ktoś kojarzy, gdzie można je kupić? Chodzi o te takie puzzlowe, składane, kolorowe domki.
Kami - Pią Lis 18, 2011 15:58

http://animalia.pl/produk...28_x_18_cm.html tu jest, ale dostępność 1-3 dni, więc ciekawe czy faktycznie mają. :)
Niamey - Pią Lis 18, 2011 16:05

Kami, dzięki :)
Anomalia - Pią Lis 18, 2011 21:03

Obudziliście się... :P Ale fajnie, że ktoś znalazł. Także dziękuję. :)
Mrówa - Nie Lis 20, 2011 11:22

W Bydgoszczy w outlecie sklepu Butik można kupić "kapelusiki" za 3zł, idealne na szczurze norko-domki :D


Alexxx - Nie Lis 20, 2011 12:27

U mnie role domka pełni sputnik XL, włażą do niego moje dwa 4 miesieczne chłopaki, mamy też tunel z Trixie (niby dla chomika, ale maluchy jeszcze się w nim mieszczą, ba nawet potrafia się w nim jeszcze obrócic !), recznie robiony hamaczek. W klatce tyle, poza nia mam kartony z dziurami i doniczkę, z ktorej niestety wyrośliśmy...
wojsza - Nie Lis 20, 2011 21:25

Mrówa napisał/a:
W Bydgoszczy w outlecie sklepu Butik można kupić "kapelusiki" za 3zł, idealne na szczurze norko-domki :D


Wygląda jak moherowy berecik. :D

jolaada - Nie Lis 20, 2011 22:15

Bez żartów- moje mają hamak z szalika. Życie: moherowe bereciki i przekazywane szaliki skąd to znacie? :lol:Sputnik, hamaki u góry, a na dole 2 pudełka, jedno z sianem a drugie puste ale do góry dnem i wyciętym wejściem
Kasiasss - Nie Gru 04, 2011 10:28

Jakie wymiary powinien mieć domek dla 2 dorosłych szczurów?
Mój tata chciał zrobić taki drewniany ale nie wiem za bardzo jaki ma być duży. Na razie szczurki są małe i śpią w domku dla chomika ale niedługo już się nie zmieszczą.

Asaurus - Nie Gru 04, 2011 12:42

Kasiasss, drewno się totalnie nie sprawdzi, zainwestuj w plastikowe wiaderko na farbę około 20x25cm, spokojnie wystarczy.
Niamey - Nie Gru 04, 2011 13:10

ale jeśli tata chce bardzo zrobić domek, to musi jakoś zabezpieczyć drewno, np. pokostem lnianym itp.
Kasiasss - Nie Gru 04, 2011 14:03

Niamey napisał/a:
ale jeśli tata chce bardzo zrobić domek, to musi jakoś zabezpieczyć drewno, np. pokostem lnianym itp.

tak wiem
Asaurus napisał/a:
drewno się totalnie nie sprawdzi, zainwestuj w plastikowe wiaderko na farbę około 20x25cm, spokojnie wystarczy

ciekawy pomysł :) sprobuje, a tam się wycina jakieś dziurki na wejście czy tak poprostu bez 1 ściany?

Asaurus - Pon Gru 05, 2011 18:36

Kasiasss, jak wolisz, wstawiając do kuwety można odwrócić dnem do góry i wyciąć w boku otwór albo podwiesić u sufitu klatki normalnie, ale wtedy przydadzą się dziurki w dnie. Chociaż i tak szczury przemeblują po swojemu.
Mai-ah - Sob Gru 10, 2011 09:48

U mnie sprawdza się domek z pojemnika na żywność, takiego plastikowego. Wycięłam wejście i postawiłam do góry nogami. Wybrałam pojemnik nieprzezroczysty, żeby czuły się w nim swobodniej niż w jakimś prześwitującym. Idealny do mycia i służy już bardzo długo. Poza tym zrobiłam hamak przymocowując na duże spinacze biurowe. Hamaczki są systematycznie niszczone, ale to wtedy biorę następny materiał (chustę, ręcznik, którego już nie używam). Spodobał mi się pomysł z czapeczką, wprowadzę w życie ;)
nubijka - Nie Gru 18, 2011 18:28
Temat postu: a'la sputnik
Dziś podczas zakupów a Auchanie- znalazłam taki oto koszyczek plastikowy na spinacze- z zawieszką i co ciekawe- kosztował 4,79zł wraz z kompletem spinaczy :)
Oto nie do końca udane zdjecia:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Kupiłam aż 4 :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group