To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot S SunRat's - rezerwacje str 4

MalaBoo - Sob Sie 18, 2012 00:39

Wszystkiego najlepszego dla naszych eSek! :urodziny: :urodziny:

Wielu lat w zdrowiu, samych przysmaków, człowieków którzy pomiziają, wycałują i wszystkiego o czym szczur zamarzy ;D

heniok - Sob Sie 18, 2012 08:39

Góry smakołyków i długiego życia w zdrowiu od dziadka :urodziny:
Leonidia - Sob Sie 18, 2012 09:37

Najlepszości! :urodziny:
cheldorado - Nie Sie 19, 2012 09:15

Spóźnione troszkę, ale najlepszego dla wszystkich eSkowych-już-nie-maluchów ;)
A pamiętam jak te małe brykadełka do mnie przyjechały, a to już rok jak są na świecie ;) ) :urodziny: :urodziny: dużo szczurzego zdrówka, bo to najważniejsze! ;) )

Liriel - Nie Sie 26, 2012 11:58

Sir Puszkin w nowym domku i z nowym kolegą :]
http://www.fotosik.pl/pok...8d2aa17212.html

Pyl - Nie Sie 26, 2012 12:04

Liriel, tu też się cieszę :P Szmerek pozdrawia braciszka!
Pyl - Nie Gru 23, 2012 01:45

Szmerek Swawolnik ma się dobrze. Przechodził miesiąc temu silny stan zapalny w GDO (zatkany nochal powodujący silne duszności i łykanie powietrza), na szczęście szybko zwalczony połączonymi siłami Oxyvetu i Enroxilu. Ani wcześniej ani później w zasadzie nie chorował.
Waży 700g i jest "rozlanym" szczurem :|
Zawsze uważałam, że w stadzie pozycję ma gdzieś na samym szarym końcu, ale ostatnie roszady i wyłączenie na czas jakiś ze stada bety ujawniło, że Szmerek jest całkiem wysoko i co lepsze ładnie sobie radził z ustawieniem "intruza" po powrocie bety do stada. Szacun.

Leonidia - Nie Gru 23, 2012 10:40

Pyl napisał/a:
jest "rozlanym" szczurem :|

To tak jak i siostra.. przelewa mi się przez palce. Moja sadełkowa paniusia.
U Sepii wszystko ok, w zeszłym miesiącu miała zapchany nos i gruchała przez chwilkę, ale szybko wyszła z tego, jest zdrowa i znów ma nie-szczurzy-lecz-wilczy apetyt :?

Pozdrawiamy rodzeństwo :*

Nienna - Wto Gru 25, 2012 17:11

Jeju, ale długo się nie odzywałam, nawet zdjęć nie wstawiałam :oops: Pora nadrobić. Solvi i Skadi mają się doskonale, w ogóle nie chorują - żadnego katarku, kompletnie nic! Mogły by tylko trochę schudnąć... Obecnie ważą po ok 500 g - to najgrubsze szczury, jakie kiedykolwiek miałam! Jakiś czas temu przestawiłam je na dietę i racjonuję jedzenie, ale efekty są mizerne. One chyba żywią się energią kosmiczną...

Solvi na przepiękne futerko, gęste i niemal srebrzyste! A oto obie gwiazdy:


quagmire - Wto Gru 25, 2012 20:38

Bardzo fotogeniczne :) A nadwagą to niestety rodzinna. Chociaż nie wiem, po kim.
AngelsDream - Wto Gru 25, 2012 22:56

Nienna, nie trać wiary. Walka z nadwagą u szczurów to często nawet nie tygodnie, a miesiące pracy i potknięć. Ja jednak uważam, że warto przynajmniej próbować. :kciuki:
Nienna - Wto Gru 25, 2012 23:48

Quagmire, one są zabójczo fotogeniczne! Nie wiem, jak one to robią - ale ciągle siedzą w takich pozach, że tylko stoję przed klatką i się rozpływam ;)

AngelsDream, dzięki za motywację :) Jak myślisz, ile g karmy należy przewidzieć na 100 g szczura? Obecnie liczę ok. 5-6 g na 100 g docelowej wagi - założyłam, że to będzie 300 g. Niestety w klatce są 3 szczury (z których jedna nie jest na diecie i dokarmiam ją trochę osobno), więc nie wiem dokładnie, ile one zjadają ze wspólnej miski - coś mi się wydaje, że większość, bo Chmurka to niejadek... No i niestety czasami mam za miękkie serce i dam im nieco więcej, choćby ze względu na Chmurkę. Muszę się bardziej pilnować...

AngelsDream - Śro Gru 26, 2012 17:09

Nienna, żeby szczury gubiły wagę, moje jadły ok. 13-15 gramów suchego jedzenia na dobę dla granulatu i około 20 gramów (na szczura) w przypadku suszonych warzyw, ziół i owoców.
Nienna - Śro Gru 26, 2012 21:52

Dziękuję AngelsDream! No to nie ma bata, od jutra ścisła dieta ;)
AngelsDream - Śro Gru 26, 2012 22:18

Nienna, czasem dostawały jedno i drugie, czasem tylko jedno. Czasem miały dzień obżarstwa. Obserwowałam stado i dostosowywałam się do nich.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group