To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Narodziny miotu A Abraxas rezerw. s. 9

marie_chan - Wto Lis 23, 2010 18:44

A ja się załamuje z moimi dziewczynami
To znaczy łączenie przebiega jak na razie w porządku (odpukać :wink: ) Najbardziej agresywna wobec nowych szczurasów Julka mamkuje Akemi :mrgreen: Ale mam problem z klatką. Męczyłam się ostatnio kilka dni żeby osiatkować drutem siatkę, bo z mojej fretkówki bez problemu uciekały. A te gadziny co rusz znajdują nowe niedociągnięcie, odrobinę większe oczko i już biegają na wolności. Albo przegryzają drut zębami... Normalnie nie wiem już co z tym fantem zrobić, szukałam siatki zgrzewanej ocynkowanej we Wro i znalazłam tylko w Obi i Castoramie, ale tylko w rolkach za 60zł :| Nie mogę wyczaić żadnego sklepu który sprzedaje na metry. A skoro moje laski uciekają z tej klatki, to co dopiero będzie gdy Akemi z nimi zamieszka :( . Nie wiem już co robić, czy szukać dalej tej siatki, czy sprzedać klatkę i szukać z mniejszymi odstępami?

Nietoperrr... - Wto Lis 23, 2010 20:56

W sklepach ogrodniczych są dostępne siatki na metry,tylko nie wiem,czy te ocynkowane też,bo ja kupowałam kiedyś,ale była tylko ta pcv,a tą czasem przegryzają.
markos - Czw Lis 25, 2010 16:22

Kciuki pomogly 8) Ares ma sie calkiem dobrze. Zachowuje sie jak normalny szczur, myje sie, drapie, biega, wspina sie, walczy z innymi szczurami i wchodzi pod koszulke. Jedyne co, to ma troche mnieszy apetyt, ale dzisiaj w nocy calkiem sporo zjadl. Je glownie kukurydze z puszki, serek danio, nutridrink i groszek z puszki. Niczego innego zbytnio nie chce jesc - np je mieso, albo gotowane brokuly, ale w malej ilosci, wiec karmie go glownie tym co chetnie zjada. Dopoki nie zacznie jesc szczurzej karmy, to bedzie mieszkal sam na pietrze - jakbym polaczyl wszystkie szczury razem, to Aion, a zwlaszcza Ajaks zjedliby mu cala diete. W ogole to nie ma miedzy nimi bardzo duzej roznicy w wielkosci, ale na pierwszy rzut oka Ares jest chudszy niz bracia. Przed wypadkiem byl nieco wiekszy od Ajaksa, a teraz jest na odwrot.

[ Dodano: Pon Lis 29, 2010 19:19 ]
Ares i Ajaks







[ Dodano: Pon Lis 29, 2010 19:56 ]
Aion



cale stado








Aion jest na pierwszy rzut oka wyraznie wiekszy od nich. Jak sie je wezmie na dlon, to na wyczucie moze to byc 20-30g roznicy w wadze.

Mucha321 - Wto Lis 30, 2010 09:01

Jak Ty ich rozpoznajesz? Tzn. Aresa i Ajaksa? :mrgreen:
madzial13 - Wto Lis 30, 2010 10:11

Dołączam się do pytania Muchy - jak Ty ich poznajesz ? :mrgreen: ładnie rosną, cieszę się bardzo :mrgreen:
Bel - Wto Lis 30, 2010 10:41

jeden ma większego pointa :DD
Nakasha - Wto Lis 30, 2010 15:36

Jeden ma ciemne oczka, drugi jasne? :P
markos - Wto Lis 30, 2010 18:34

Mucha321 napisał/a:
Jak Ty ich rozpoznajesz? Tzn. Aresa i Ajaksa? :mrgreen:


Mialem na poczatku problem, jak je dostalem, ale dosc szybko znalazlem punkty charakterystyczne - Ajaks byl mniejszy i ciemniejszy. Teraz sie troche zmienilo i wygladaja niemal identycznie. Poznaje ich po tym, ze inaczej im uszy odstaja, serio :mrgreen:

julesia - Wto Lis 30, 2010 20:26

Ale śliczni są :D ja mam problem ze swoimi (nie wiem jak to robią Ci, którzy mają po 30 szczurów...) żeby mi się nie myliły ich imiona :P Do tego Albi nazywa sie u nas Euler (może niektórzy pamiętają, że musiałam namawiać chłopaka bardzo długo, żebyśmy wzięli trzeciego szczurka i żeby go przekabacić pozwoliłam mu nadać imię - a mój chłopak jest matematyko-informatykiem, stąd to imię;) ) No i łapię się na tym, że wołam na Aliasa "Filip", na Eulera "Albi" itd... :roll: i jak one się mają swoich imion nauczyć? :D Ostatnio jak zawołałam "Filip!" to mi Euler wyskoczył i niuchał czy nic dla niego nie mam :lol: Pewnie będę musiała z każdym z osobna popracować nad imieniem...
markos - Wto Lis 30, 2010 20:51

julesia napisał/a:
nie wiem jak to robią Ci, którzy mają po 30 szczurów...


Ja mialem zamiar miec stado 5 szczurow, ale bardzo powaznie sie teraz nad tym zastanawiam i chyba zostana 3. Nie mam za bardzo czasu i czasami moj jedyny kontakt z nimi w ciagu doby ogranicza sie do dawania jedzenia (bardzo rzadko, ale bywa tak), a ze szczury maja sporo swobody (czesto sa wypuszczane w samopas) - to potrafia nabalaganic i poniszczyc troche (nie ma co niszczyc, bo pokoj to puste sciany, wiec niszcza listwy podlogowe i tapete :x ). W ogole jedyna przeszkoda dla szczura nie do sforsowania jest pionowa sciana - na wszystko inne sa w stanie wejsc. Kilka razy widzialem jak probowaly sforsowac taka sciane (zwlaszcza Aion) - stawaly pod sciana i skakaly do gory probojac sie przykleic do sciany :lol: oczywiscie sie im to nie udalo, bo takie sa prawa fizyki, ale szczury nie znaja praw fizyki wiec proboja wszystkiego co im wpadnie do glowy.

nezu - Śro Gru 01, 2010 09:01

markos, dopiero doczytałam jeśli mały je tylko miękkie, obserwuj mu siekacze, dobrze?
Przy takim żywieniu przerost jest niemal pewny.

A tak w ogóle to śliczne dzieciaki. :serducho:
Uwielbiam tę fazę zmiany futerka u siamów, kiedy między uszami mają beżową czapkę. ;)

julesia - Śro Gru 01, 2010 13:21

markos, mój Alias kiedyś podskoczył i przykleił się do ściany wszystkimi łapkami - oczywiście do tapety, nie do gołej ściany - ale widok był niesamowity :mrgreen: :serducho:
markos - Śro Gru 01, 2010 16:15

nezu napisał/a:
markos, dopiero doczytałam jeśli mały je tylko miękkie, obserwuj mu siekacze, dobrze?
Przy takim żywieniu przerost jest niemal pewny.



Tak, wiem o co chodzi. Wydaje mi sie, ze on juz zjada twarde - cos tam mu dalem i jadl. Problem polega na tym, ze obecnie wszystkie trzy szczury jedza prawie tylko miekkie pokarmy (nutridrink, serek danio i warzywa konserwowe - groszek, fasole czerwona i kukurydze). Na poczatku diete mial tylko Ares, ale tak wyszlo ze teraz wszystkie jedza razem. Maja wszystko, a schodza praktycznie te miekkie pokarmy. Bede chcial im odstawic albo przynajmniej ograniczyc miekki pokarm do serka. Ale to za kilka dni. Poza tym one sobie zeby scieraja na wapienku i na listwie przypodlogowej :-P

madzial13 - Czw Gru 02, 2010 22:30

markos napisał/a:
Poza tym one sobie zeby scieraja na wapienku i na listwie przypodlogowej :-P

:lol: :lol: :lol: mam nadzieję, ze nie wynajmujesz tego mieszkania :wink:

a tak na poważnie - jak masz taki pusty pokój to im daj miskę z wodą w który pływa makaron - będą miały frajdę z wyławianiem i ogony sobie umyją :mrgreen:

Mucha321 - Pią Gru 03, 2010 14:23

Kukurydza to niespecjalnie wartościowe żarcie, a przy groszku i fasoli uważaj na wzdęcia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group