To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Anonymous - Pią Maj 30, 2008 14:29

Często to nie wina zoologów, a przeziębień łapanych po drodze z zoologa do domu. Zwierze siedzi w pudełku kartonowym, pogoda jest rózna. Moje 3 jak je brałam były zdrowe, a w domu sie rozsmarkały niestety.
polegalu - Sob Maj 31, 2008 00:39

Chociaz w sumie nie koniecznie byly chore i wyszlo w domu. Czasem male sa od malego w malych 4 sciankach i uwazaja ze to jest cale ich zycie. A tu nagle ktos je bierze w pudełko, nowe zapachy, dziwięki, klatka, pokoj, ludzie itd. itp. i zaczyna wychodzic stres a raze z nim porfiryna.
idaa - Sob Maj 31, 2008 13:49

Cebion i Olbas w aptece zwykłej jak najbardziej :)
yy_ciacho - Nie Cze 01, 2008 12:25

nie wiem jak mam podac ten Cebion :? moja szczurka nie chce go zlizac z palca , probowalam dac kropelke na poidelko ale wyczula i tez nie ruszyla... mam to z czyms zmieszac?
Anka. - Nie Cze 01, 2008 12:45

yy_ciacho napisał/a:
nie wiem jak mam podac ten Cebion :? moja szczurka nie chce go zlizac z palca , probowalam dac kropelke na poidelko ale wyczula i tez nie ruszyla... mam to z czyms zmieszac?


Zbyt smaczny to on nie jest.Ja brałam do strzykawki ze 0,2ml i do paszczy :wink:

Layla - Nie Cze 01, 2008 12:50

Jejku, po co siłą? Ja mieszam z odrobiną jogurtu :roll:
yy_ciacho - Nie Cze 01, 2008 13:08

ja do strzykawki juz tez probowalam ale ucieka a po dobroci to nie ma jak bo niczego ode mnie nie chce jesc :? daje mu jakies warzywko a i tak tylko suchy pokarm wcina z reki nic nie wezmie ani nie zlize :( ona jest mala i chyba nigdy w zyciu nie jadla takich rzeczy mam ja dopiero szosty dzien jeszcze mnie chyba nie lubi i nie ufa na tyle...
Layla - Nie Cze 01, 2008 13:10

yy_ciacho, ja na siłę daję tylko leki niezbędne, kiedy naprawdę muszę. Daj jej na łyżeczce z jogurtem i niech je z łyżeczki, przez co też się szybciej oswoi.
Anka. - Nie Cze 01, 2008 13:18

Layla napisał/a:
Jejku, po co siłą? Ja mieszam z odrobiną jogurtu :roll:


Po dobroci jogurt obwąchały i odeszły. Przemocą łaskawie przełknęły kropelki 8)

Layla - Nie Cze 01, 2008 13:25

A gerber? Ja ogólnie na przeziębienia lekkie daję vibovit i scanomune, ze zjadaniem nie ma problemu, mieszam z gerberem.
falka - Nie Cze 01, 2008 13:32

O podawaniu lekarstw tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2310
Anka. - Nie Cze 01, 2008 16:45

Layla napisał/a:
A gerber? Ja ogólnie na przeziębienia lekkie daję vibovit i scanomune, ze zjadaniem nie ma problemu, mieszam z gerberem.


Tak, vibovit , beta glukan czy wit H zjedzą z czynś innym,ale cebionu nie chcą :wink:

artek_80 - Pon Lip 21, 2008 20:47

Mam taki problem. Moje dziewczynki strasznie kichają. Najbardziej Iskra, ta z M1. Ale pozostałe również. Do tego tak świergolą troszkę i tak jakby popiskują. Dźwięki, które wydają przypominają mi te wydawane przez papugi. Ale to kichanie mnie przeraża. Nie mają żadnej wydzieliny z nosków i uszek, do tego ciągle mają energię do zabawy (czasem właśnie Iskra schowa się gdzieś w kącie, ale chyba taka jej natura po prostu). Zastanawiam się czy to może być alergia na sianko, ponieważ skończyło mi sie to zebrane samodzielnie i kupiliśmy w sklepie. I zmieniliśmy im ściółkę na taką troszkę tańszą. Czy to może być powodem kichania?
nutaka - Pon Lip 21, 2008 23:21

artek_80, http://forum.szczury.biz/...hlight=kichanie -- o kichaniu.

Off-Topic:
nie jestem pewna czy mozna dawac im "włsnoręcznie" zebrane sianko, wyczytałam ze mogą zawierac pasozyty itp,,

Layla - Wto Lip 22, 2008 07:41

artek_80, sianko ogólnie jest szczurom kompletnie niepotrzebne, szczególnie niepolecane jest zebrane samodzielnie, bo może mieć robale. Szczury praktycznie siana nie jedzą, za to je zasikają obficie i jest smrodek. Ściółka może być powodem kichania. Zmień np. na żwirek drewniany (np. Super Pinio, Cat's Dream).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group