To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?

Czerwonaona - Czw Mar 19, 2009 10:55

Najlepiej to kabelki zabezpiczyć listwą plastikową:)
Layla - Czw Mar 19, 2009 10:58

Scaliłam z istniejącym tematem.
Martuha - Czw Mar 19, 2009 13:59

a moje teraźniejsze szczury nic nie gryzą,zresztą przez całe swoje szczurostwo gryzł mi tylko mój pierwszy szczur,począwszy od ubrań a skończywszy na drzwiach .
Lotya - Czw Mar 19, 2009 20:14

Bilans moich strat jak na razie:
- ukochany kocyk - pełno małych dziur + jedna o średnicy 20 cm... --> najbardziej to chyba przeżyłam i za karę siedziały godzinę w klatce zanim zmiękłam :lol:
- 2 nowe! koszulki i jeden sweter (nie do odratowania :? ),
- kremy w tubkach,
- tabletki antykoncepcyjne (z głupoty - zostawiłam na wierzchu i poszłam obiad gotować. strasznie się potem bałam, że im się coś stanie, ale było ok),
- kartony z książkami,
- zeszyty,
- róg szafy (na szczęście niedługo będę wymieniać),
- otwierają sobie puszki, w których są nieużywane kable od telefonu i TV i te kable zżerają, oraz powiększają otwory,
- nadgryzają belki łóżka na których leży materac,
- moje kapcie,
- i oczywiście książki, zeszyty, kartki, foliowe torebki, itp.,
- moja wielka maskotka już ma prawie całe 'flaki' wyprute - jak już zaczęły to im do zabawy zostawiłam,
Straszne z nich szkodniki - muszę mieć oczy na około głowy i ciągle wytężony słuch.
Staram się ich cały czas pilnować, ale czasem jak się na film zagapię to to potfory wykorzystują.
Oprócz gryzienia, to maja tendencję do wylewania soków ze szklanek, albo przynajmniej moczenia łapek w piciu, a potem łażenia mi po zeszytach :roll:
Jak one to robią, że za każdym razem im wybaczam?????

Nakasha - Pią Mar 20, 2009 15:55

Haha nasze poprzednie stado było masakrycznie niszczycielskie, gryzło wszystko do czego dosięgło :P a obecne stada są grzeczne i gryzą tylko kawałek ściany w rogu. Kable, książki, itp., zostawiają w spokoju :) . I oczywiście włażą do szklanek z piciem wszelakim, ale to jest chyba wpisane w naturę każdego szczura :lol:
heniok - Pią Mar 20, 2009 16:34

Nasze stadko spałaszowało wersalkę od środka ale zrobiłem małą modernizację wymieniając podbitkę materiałową na płytę meblową i jest spokój :P
Dziewczyny z uporem maniaka chyba mi za karę i zemsty gryzą ściany w narożnikach i wygrzebują ziemie z doniczek na parapetach :(

gona - Sob Mar 21, 2009 20:26

a moje szczury obgryzają tynk ze ściany :roll:
Anonymous - Sob Mar 21, 2009 21:31

gona, kup im sepie, albo inne takie. A moje dzisiaj przegryzly kabel od modemowego zasilacza i teraz modem jest podlaczony do zasilacza od depilatora O_O
gona - Sob Mar 21, 2009 21:41

tamiska one mają to w klatce i też zajadają ze smakiem, ale i tak wolą gryźć mi ścianę :roll: a najgorsze jest to, że ściana jest pomarańczowa i białe plamy strasznie się w oczy rzucają :-P
może im to przejdzie jak podrosną..

Anonymous - Sob Mar 21, 2009 21:55

Cytat:
może im to przejdzie jak podrosną..


Mozliwe :D

Mara_m - Wto Mar 24, 2009 10:25

tamiska napisał/a:
A moje dzisiaj przegryzly kabel od modemowego zasilacza i teraz modem jest podlaczony do zasilacza od depilatora O_O


Mi moja Pycha kiedys zrobila to samo:D
no i wszystkie poduszki i jaski zawsze nie mialy rogow bo byly zjedzone:D

Nihasa - Wto Mar 24, 2009 12:22

Moja nowa kurtka została ostatnio zgryziona T.T Przez nieuwagę położyłam ją na fotelu obok klatki facetów :oops:
Nakasha - Wto Mar 24, 2009 12:44

O właśnie. Kilka dni temu straciłam róg w ozdobnej poduszce na kanapę...
nutaka - Wto Mar 24, 2009 13:08

Uaaa poduszek niezliczone ilości straciłam. Bo stały mychom na drodze. Po prostu ;p
Bema - Wto Mar 24, 2009 13:35

moje tradycyjnie zjadły hamak :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group