To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

falka - Pon Kwi 28, 2008 23:39

polegalu napisał/a:
Jest uczulona na rozne roztocza i kurze
Na jakiej podstawie wet to stwierdził? Nie kwestionuję, pytam z ciekawości.
polegalu - Wto Kwi 29, 2008 10:17

Mam do przemywania roztwór właśnie na roztocza i inne pajęczaki (jak na mój nos pachnie poprostu jak obroża dla psa czy kota na pchły). Po tym zniknęła jej ta wysypka i zawzięte drapanie. W klatce ma tylko samą ligninę, bo nawet po żwirku się drapała. Lekerz powiedział, że to bardzo możliwe u szczurków, że są poprostu alergikami :) jak my. Niestety u mnie jest ciągle problem z kurzem (choć codziennie sprzątam, bo szlak mnie trafia jak go widzę), bo mieszkam w bloku , a zwłaszcza, że teraz jak jest ciepło okna mogą być pootwierane i notorycznie widze kurz na meblach. :x Tak więc teorię dr przyjmuję.
idaa - Czw Maj 01, 2008 11:54

Mój Hektor kicha odkąd do mnie przyjechał. Dostaje Beta Glukan od 10 dni, więc pora zaraz skończyć podawanie. Porfiryna raz znika, raz się pojawia. Zaczynam się zastanawiać czy to kichanie nie jest nerwowe. Siedzi spokojnie w klatce - nie kicha. Biorę go, albo coś robię w klatce - kicha. Wyjęty z klatki dodatkowo kupka i sika. Czy kichanie może być na tle nerwowym? Tak mi zasugerował wet kilka dni temu, powiedział że nie właduje od razu antybiotyku bo szkoda szczurka. (to wet od dużych zwierząt - małe to jego hobby)
polegalu - Czw Maj 01, 2008 14:48

Moj jest niby specjalista od gryzoni podam adres gdzie trzeba zaraz. Uważa , że porfiryna jest czasem na tle nerwowym i nie koniecznie tu chodzi o duży stres. Chodzi czasem o zwykłe szczurze zdenerwowanie :wink: , że czegoś zrobić nie może :P . Co do kichania to szczurzy zmysł węchu jest bardzo mocny więc kicha, by oczyścic nosek, a na nas ludziach przecież jest cale mnóstwo chemicznych zapachówe. Uażam , że skoro ogonek ma apetyt, biega, bawi się, nie jest apatyczny to nie należy go szpikować lekami co najwyżej witaminami i zdrowym jedzonkiem. :]
Oli - Czw Maj 01, 2008 15:15

idaa, zarówno porfiryna, jak i kichanie u szczurów może być na tle nerwowym. Wet miał rację. :wink: Maluchowi w miarę jak będzie się do Ciebie przyzwyczajał powinno przechodzić. Jeżeli nie ma żadnych innych objawów prócz kichania - wyciek z nosa, osłabienie, nastroszona sierść, gruchanie, szmery w płucach itp. to nie ma potrzeby nadmiernie go faszerować lekami.
idaa - Czw Maj 01, 2008 22:30

Hektor ma dobry apetyt i poza tym kichaniem nie widzę innych objawów. Może jeden tylko, ale nie wiem czy to może mieć związek. Dużo śpi. To znaczy jak puszczam szczurki na łóżko to Rodney biega, a Hektor włazi do czapki i śpi. Czy to normalne? Jak wraca do klatki, to najpierw odwiedza miskę z karmą :wink:
polegalu - Pią Maj 02, 2008 22:46

To, że śpi pewnie w dzień to normalne u szczurów - większość prowadzi typ nocny. Moja w ciagu dnia tez śpi od czasu do czasu sie pokazuje. 2 przyczyna to ta, że się przyzwyczaja do Ciebie i pewnie też jeszcze nie spędza z Tobą tyle czasu co powinien :mrgreen: cierpliwości :kciuki:
Anonymous - Czw Maj 29, 2008 12:35

mam podobny problem z moim curkiem mam go od jakiegos miesiaca a on ma z jakies 3 mies. i zauwazylam ze od jakiegos czasu non stop kicha, myje i drapie nosek, czasem tak kicha ze az z nosa mu cieknie a jak nie kicha to czesto widze jak rusza sie tak jakby mial czkawke... Nie ma jakiegos cieplego ani czerwonego noska wiec raczej nie ma temperatury z reszta sie bawi ma miekka lsniaca siersc ale dosc duzo pije... Daje mu w poidelku krople z ehinacei i chyba sprobuje vibovit i rutinoscorbin moze mu sie polepszy jak nie to wet... Jest jeszcze taka opcja ze ma uczulenie bo mam dosc pylaca sciolke i widzialam ze mu przeszkadza...
polegalu - Czw Maj 29, 2008 13:14

witaminy mlodziaka sie przydają na pewno byle nie przegiąć. Ja u swojej zauważyłam porfirynę jak ostatnio dużo jeździła z miejsca na miejsce (w sumie ma 3 domy:P) więc ewidentnie coś jej się nie podobało, ale gdy tylko się rozbrykała i znalazła swoje zakątki prblem znikał :tummykiss: kochane maleństwo :serducho:
yy_ciacho - Czw Maj 29, 2008 16:58

Kupiłam przed wczoraj szczurka dumbo z zoologicznego. Niestety na nosku porfiryna, caly czas kicha i ma świszczący oddech ale sa tez momenty ze jest calkiem cicho. Czytalam o tych inhalacjach itp. i tak chcialam sie dokladniej dowiedziec gdzie moge kupic ten Cebion (w płynie) albo olejek Olbas?
yy_ciacho - Czw Maj 29, 2008 17:00

ahaa bo ten Cebion to na pchły pomylily mi sie tematy ale co do tego olejka... to w aptece?
Mangalarga - Czw Maj 29, 2008 17:09

yy_ciacho, tak, Olbas dostaniesz w aptece. Ja za 10 ml dałam 18 zł. Możesz zamiast tego kupić jakieś sole inhalacyjne, podobno też skuteczne i taniej wychodzi.

A tak w ogóle, to polecam odwiedzić weta. Możliwe, że same inhalacje nie wystarczą.

Off-Topic:
Cytat:
ahaa bo ten Cebion to na pchły
Cebion to preparat witaminowy, więc czemu miałby być na pchły? Same witaminy pcheł nie wystraszą.

yy_ciacho - Czw Maj 29, 2008 17:19

aaaaj no tak bo naczytalam sie tych postow i juz mi sie wszystko pokrecilo :oops: ale dzieki :wink: do weterynarza tez sie wybiore .
Ewa - Pią Maj 30, 2008 02:03

Ja ma dwa maluchy z zoologa. Tez kichały, świszczały i gadały. Wet obowiązkowo, bo może się coś maluchowi zamienić w stan przewlekły.
polegalu - Pią Maj 30, 2008 13:04

Szkoda ze w zoologach nie zwraca sie uwagi na takie szczegoly :evil:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group