To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot kontrolny R SunRat's - rezerwacje str 5

Agusia - Wto Lut 28, 2012 09:39

Agouty to największe psotniki i niszczyciele. Przy jednym pokój popada w ruinę, nie mam pojęcia Monia jak ty wyrabiasz przy prawie całym stadzie :lol:
quagmire - Wto Lut 28, 2012 11:20

Agusia, po prostu trafiłaś na łobuza ;P
Karena - Pon Mar 26, 2012 11:58

W związku ze zmianami wprowadzanymi na forum, temat został przeniesiony.
AngelsDream - Pią Mar 30, 2012 23:16

Zgodnie z prośbą Emilki piszę, że u Rauma wszystko w porządku. Jak ciągał za rękawy, kiedy chciał gdzieś pójść, tak ciąga. Problemów z agresją nie stwierdzam. Prócz tego to kanalarz - przywiązany do nas, stada i klatki. Z mimiką widoczną na kilometr.

Waga: 446 gramów.

quagmire - Pon Kwi 02, 2012 12:37

Remi i Zeze także mają się dobrze. Obaj są bardzo towarzyscy i sprytni.
Mocną stroną Zezęcia jest skakanie, przy czym Remus w ogóle się za to nie bierze. On z kolei lubi się wspinać, ale Zeze akurat w tym mu dorównuje.

Obaj ważą ok 490 gramów.

AngelsDream - Pon Kwi 02, 2012 12:45

quagmire, a tak, Raum też się wspina, skacze rzadko. :D
Majszczur - Pon Kwi 02, 2012 13:06

Ropuszonka - równiutkie 400g (waga z dziś)

W chwili obecnej - pacyfistka. Z nikim nie wchodzi w konflikty (powoli kończy się kadencja Buni i wszystkie dziewuchy pod nią, łącznie z Maleńtasem i Sziszunią czasem się lekko poszturchują) a Ropuch nie, ona jest ponad to. Raczej się oddali niż odgryzie. Nudzić się nie lubi, ale żeby jakoś szczególnie domagać się jakiś atrakcji to też nie. We wszystkim jest wypośrodkowana. Lubi skakać, ale nie aż tak jak Szisza. Lubi się wspinać, ale nie aż tak jak Maleńtas, Lubi jeść, ale nie aż tak jak Bunia, lubi eksplorować otoczenie i kolekcjonować znaleziska, ale nie aż tak jak Pirania. Ostatnio bardzo lubi się miziać, oczywiście tak bez przesady, ale jednak bardziej niż dotychczas. Ostrożna ale otwarta.
Poza tym, że nadal nie wiem jaki ma rodzaj sierści (taki mix rexa z velveteenem) szczur niemal idealny. No może mogła by wreszcie polubić nasze koty :>

AngelsDream - Pon Kwi 02, 2012 13:09

Majszczur napisał/a:
(taki mix rexa z velveteenem)


Tym też może być. :D

Raum do stada ma podobne podejście. Godryk wykorzystuje to na milion sposobów. Samego Rauma zresztą też.

emileczka - Śro Kwi 04, 2012 08:45

Majszczur napisał/a:
No może mogła by wreszcie polubić nasze koty
muszę pomyśleć czy przy kolejnym miocie nie wyporzyczyc kota do socjalizacji maluchów :)
AngelsDream - Śro Kwi 04, 2012 11:11

emileczka, szmatkę wilczakową też mogę przynieść. Wystarczy zapach. ;)

Raum ze stadem był wczoraj na kontroli. Doktorowi Gniado podobał się jego... wygląd.

"Taki szczur, no szczur".

Osłuchowo czysto - płuca i serce okej. Uszy, zęby, gardło - okej. W omacaniu wyszła lekko podrażniona okrężnica - suchszy kał. Zalecenie - napoić dodatkowo. Ponieważ ze szczurem raczej trudno dyskutować, dałam do malutkiego poidełka saszetkę vibovitu, wypiły wszystkie i Raum też pił. Będę go dziś obserwować. Nie wietrzymy dużych kłopotów - dzieciak (jaaasne, toż to chłop) pewnie zjadł sporo suchego i nie dopił przed wyjściem, potem droga, trochę stresu i mogły się wkraść niewielkie anomalie. Kupy "wyciśnięte" faktycznie nie były idealne, ale też nie złe. Sama pewnie bym nie zwróciła na to uwagi. Ale ja nie jestem weterynarzem.

Ze względu na Sauraca mamy zalecenie (zwłaszcza u chłopców) badania krwi, nic pilnego, jak powiedział pan doktor, jemu mój pomysł prezentu na pierwsze urodziny pasuje. Nerki Rauma w omacaniu raczej nic nie "powiedziały", bo by doktor Gniado od razu alarmował.

Majszczur - Śro Kwi 04, 2012 11:15

Cytat:
Lubi skakać, ale nie aż tak jak Szisza.
allle obciach :oops: pomyliłam szczury :oops: :oops: :oops:
Przecież to właśnie Ropucha doskonale skacze jak dzikus na sprężynkach, o wiele lepiej (chętniej, dalej, wyżej) niż pozostałe. Pomyliłam ją z Sziszunią. Ale mam wstydziora :oops:
Emilka pomyślcie o tym kocie, bo np Terenia się kota w ogóle nie boi

emileczka - Śro Kwi 04, 2012 21:41

Majszczur, to może mi dasz kocie szmatki :mrgreen: , L. ma kota więc to zrozumiałe czemu sie nie boi. No ale nie wszystkie szczury z przydomkiem SunRat's boją się kotów, to też chyba bardzo indywidualne.
Majszczur - Śro Kwi 04, 2012 23:22

Off-Topic:
Nie ma sprawy. Leopold się w szmatkach wytarza, a Fiona może nawet nasikać 8)

AngelsDream - Czw Kwi 05, 2012 10:38

Off-Topic:
Majszczur, wyobrażasz sobie? Szafka ze szmatkami, każda podpisana, jak w przedszkolu. :D


Raum to jedyny szczur, który przeskakuje nad leżącym Baajem, byle tylko go nie dotknąć. :mrgreen:

emileczka - Czw Kwi 05, 2012 14:50

AngelsDream, widzę, że skoczny jak mamusia, ona skacze z taką lekkością i gracją :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group