To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?

falka - Śro Wrz 10, 2008 08:42

nutaka napisał/a:
ostatnio moje pogryzły przedłuzacz za kanapą, nie nadaje się do uzytku więc go tam poprostu zostawiłami i szczury sobie go gryzą


to jest dobry patent :) moje jak pogryzły kabel od drukarki to dostały go do klatki i poszatkowały w drobny mak ;) zawsze to jakaś szansa, że się trochę wyżyją ;)

Layla - Śro Wrz 10, 2008 10:07

Ja też daję czasem szczurom coś "do niszczenia" :D
Zołza - Śro Wrz 10, 2008 10:18

Moje cwaniaki wczoraj zakumaly, jak 'otworzyć' peszele żeby dostać się do kabli. O mamuniu, ile to ja wczoraj siedziałam za szafkami zaklejając peszele i plastiki. Uh! Że też one są takie mądre.
Anonymous - Śro Wrz 10, 2008 12:10

mi dzisiaj zjadly ksiazke kucharska :p obdarly z okladki cala hehe i segregator poobgryzaly myslalam ze wyjde z siebie i stane obok :P
ciacho - Czw Wrz 11, 2008 13:24

mi szczury wchodzą do łóżka jak się zmęczą bieganiem po pokoju, juz im zasłaniałam wejście różnymi rzeczami ale wszystko pogryzły lub jakos wyjeły aby zrobi sobie wejśce, ma ktoś pomył jak temu zaradzi? zaczeły już nawet gryźć drewno od łóżka aby zrobi sobie wieksze wejście :/ to łóżko jest mojej siostry i zawsze mi narzeka a już mam tego doś.


poprawione :/

S - Czw Wrz 11, 2008 13:35

ciacho, bardzo skuteczne są panele podłogowe odpowiednio przycięte, tak aby szczurki nie miały dostępu do wnętrza łóżka. System paneli sprawdza się u mnie od ponad roku.
ciacho - Czw Wrz 11, 2008 13:43

interesujący pomysł, cos wiecej o tym?
olennnkaaa - Czw Wrz 11, 2008 15:29

Ja mojej z kartonowego pudełka zrobiłam domek, jak jest zła gryzie ten karton. Wszak, już połowy nie ma ale chociaż jak biega po pokoju niczego nie niszczy :)
nutaka - Sob Wrz 27, 2008 16:11

kolejna ofiara: mój kochany kocyk....





Mao - Wto Paź 07, 2008 15:14

Mój kocyk też został zbeszczeszczony (taki jak Twój tylko różowy :P ).
Moje dziewczyny dostały jakiś czas temu spory badyl do klatki, żeby sobie mogły go ciachać ile im się żywnie podoba (do tego łączy piętra jak most). To chyba troszkę powstrzymało szczurze zapędy niszczycielskie. 2 tygodnie temu zrujnowały pudełko po staniku.
Hexe ma upodobanie do rączki od nesesera taty i ciągle ją gryzła, ale poradziliśmy sobie i z tym - wystarczyło rączkę przechylić w drugą stronę.
Jedyne, co teraz psują na wybiegu to prześcieradło i, o dziwo, tylko w rogach. Hamak się zamarzył chyba :]

S - Wto Paź 07, 2008 15:45

Guerra systematycznie stwierdza, że hamak należy wciągnąć do domku. Mam 4 hamaki, którym trzeba przyszyć pętelki.
Niedawanie hamaka przez 1 dzień, niestety nie pomaga.

Mangalarga - Wto Paź 07, 2008 15:52

Moja Nezu też czasem się zbiesi i obgryza brzegi hamaków (najlepiej przy zaczepach). Wczoraj weszłam do pokoju, mała siedziała na hamaku trzymając w łapkach napoczętą krawędź z miną pt. "Hamak? Jaki hamak? I w ogóle to nie moje łapki go trzymają" :lol:
Mao - Wto Paź 07, 2008 17:09

U mnie znów szmatki z koszyka są wciągane do hamaków.
Zapomniałam wspomnieć o piżamach i bieliźnie. Trzeba się przejść po nowe gacie do jakiegoś sklepu...

Bema - Pią Paź 10, 2008 22:23

Mangalarga napisał/a:
Moja Nezu też czasem się zbiesi i obgryza brzegi hamaków (najlepiej przy zaczepach).
mój odwieczny problem w tej materii......Myślą, że mi się zawsze chce...Właśnie zepsuły hamak....Do jutra będą bez...Chociaż może coś pokombinuję...


edit: Mąż naprawił, czasem się przydaje ;p

Anouk - Sob Lis 08, 2008 08:42
Temat postu: Gdy szczur obgryza twoje ubranie razem z TOBĄ...
Mam problem. Gdy wypuszczam moje szczury, zaczynają biegać, skakać i od czasu do czasu przychodzić do mnie. Po jakimś czasie Lu zamiast biegać zaczyna obgryzać moje ciuchy (te które mam na sobie). Nie przeszkadzałoby mi to, gdyby nie fakt, że razem z ciuchami nieświadomie obgryza mnie! Da się szczura takiego czegoś oduczyć?? Szukałam takiego tematu na forum, ale nie znalazłam :(


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group