To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

IFo - Śro Sie 29, 2007 14:24
Temat postu: Nietypowe krostki na szczurzym uchu.
Witam, jestem posiadaczem miesiecznego szczurka, samicy, o nazwie Dior.
od jakiegos czasu mój szczurek ma na obrzezu lewego uszka kilka jakby 'krostek', ale sa one nietypowe, bowiem nie sa zaczerwienione a ropa wystaje jak czubek poza ucho. Jak juz powiedzialem nie jest to ani zaczerwienione ani nie jest to stan zapalny, ani tez szczurek tez sie tam nie drapie. Martwie sie, poniewaz chce szczurka oswoic, a sie boje zeby to nie bylo zakazne dla człowieka. Poza tym szczurek nie ma zadnych innych objawów choroby.

Prosze o szybka pomoc!
Dziekuje
IFo

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Sro Sie 29, 2007 14:30 ]
Tytuł został zmieniony na więcej mówiący. Nazywaj swoje tematy odpowiednio i zapoznaj się z regulaminem.

Błędy poprawione mod. Juni

AngelsDream - Śro Sie 29, 2007 14:35

IFo, z samego opisu bez zdjęcia i diagnozy weterynaryjnej nie możemy zbyt wiele pomóc - radzę wybrać się do dobrego weterynarza z Twojej okolicy i wtedy pomyślimy, co dalej :)
falka - Śro Sie 29, 2007 14:58

IFo, na obrzeżu uszka często jest świerzb - bez weta tego nie wyleczysz.
Nisia - Śro Sie 29, 2007 14:59

falka, świerzb z ropą?
IFo - Śro Sie 29, 2007 15:26

nie no niewiem do konca czy to ropa, ale to jest takie biale i czubowate i wystaje poza uszko. A swierzb by chyba powodowal drapanie sie szczurka, prawda? On sie w tamtym miejscu nie drapie...
Layla - Śro Sie 29, 2007 15:26

IFo, gdybanie nic nie da. Idź do weta, niech to obejrzy.
LunacyFringe - Śro Sie 29, 2007 22:00

Najprawdopodobniej to świerzb lub bardzo silna reakcja alergiczna . Musisz iść do weta ,inaczej nie ma o czym mówić .
IFo - Pią Sie 31, 2007 18:57

Hej! Sprawa wyglada tak:
Bylem dzisiaj u weta, i on stwierdzil swierzb. Dal Dior szczypionke. Za tydzien mam przyjsc na druga.
p.s. Dior byla u weta bardzo grzeczna :D

kasia_123 - Śro Paź 17, 2007 17:32

Znów mi coś na panny wsiadło :cry:
któregoś dnia wyczułam u panienek kilka strupków...niestety nie mogłam iść dwa dni do weta po Ivomec bo najpierw była to niedziela w poniedziałek zadecydowały o tym różne sprawy. No więc wieczorem w poniedziałek wzięłam Dewi na ręce i zobaczyłam że ma ona łyse placki i mnóstwo dużych strupów ;( przerzedzoną sierść ma od łopatek po oczy. W niedziele wieczorem jeszcze wyglądała normalnie
We wtorek po szkole poszłam do weta, sprzątnęłam całą klatkę i wszystko w niej wymieniłam...zakropiłam pannom ivomec i mam nadzieje że pomoże :roll:
Nie chcę żeby znów zastrzyki dostawała bo po operacji dostała dwa domięśniowo i po prostu wolę już jej nigdy nie zabierać na zastrzyki jakiekolwiek do weta.

Na żywo wygląda gorzej ;(



Dewi od zawsze reagowała gubieniem futerka na pasożyty...gdy tylko sie pojawiały to na czubku głowy przerzedzała jej się czuprynka...ale nigdy do tego stopnia jak teraz. Może spowodowane jest tym że jej organizm jest osłabiony po operacji itd.

falka - Śro Paź 17, 2007 17:38

kasia_123, o kurde :shock: z wyglądu to jak grzybica z ratguide, ale mam nadzieje, że "tylko" pasożyty. a brałaś pod uwagę przebiałczenie?
kasia_123 - Śro Paź 17, 2007 19:13

falka, nie daję im nabiału a jeśli chodzi o grzybice to wydaje mi się że w takim przypadku obie miałyby a Shiro ma tylko niegroźnie wyglądające strupki.
AngelsDream - Śro Paź 17, 2007 20:46

Warto wspomnieć, że przy wszelkich pasożytach należy odstawić wszelkie wysokobiałkowe pokarmy: nabiał, mięso, etc, ponieważ przy pasożytach znacznie obniża się punkt świądu i łatwiej o to, żeby dieta spotęgowała efekt drapania się.
kasia_123 - Śro Paź 17, 2007 20:59

rozmawiałam z moją mamą i powiedziała że dała szczurom w poniedziałek trochę twarogu :roll: więc może to właśnie sprawiło że Dewi aż tak sie podrapała ;(
AngelsDream - Śro Paź 17, 2007 21:06

kasia_123, żeby jeden kawałek sera tak zadziałał, to szczur musiałby mieć alergię na poziomie Eldira, a wtedy wszystko, co ma białko szkodzi. Także ja stawiam na pasożyty/grzybicę.
kasia_123 - Śro Paź 17, 2007 21:20

AngelsDream, hmm...również nie chodziło mi o to żeby to twaróg sprawił że szczur zaczął się tak drapać...jednak dostała twaróg gdy pasożyty miała więc może nabiał spotęgował jej drapanie i stąd aż taki efekt...no i biorąc pod uwagę to że Dewi od zawsze miała tendencje do gubienia sierści gdy coś się działo niedobrego.
No i to co pisałam wcześniej...wydaje mi się że gdyby Dewi miała grzybicę to Shiro także...a Shiro ma zwykłe strupki jakie widziałam nie raz już u swoich szczurów i które odchodziły w siną dal po zakropieniu Ivomec'u.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group