To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Świszczenie, kichanie, porfiryna, osłabienie, katar

Layla - Czw Mar 20, 2008 16:09

Ja generalnie jak widzę katar, to smaruję nochal maścią ;)
Anka. - Czw Mar 20, 2008 17:08

Że tak głupio spytam: jak mam smarować,jesli zanim zdąże dotknąc nochala to masć jest już zjedzona?

One chyba nie wiedzą,że to jest do uzytku zewnetrznego :P

Anonymous - Czw Mar 20, 2008 19:36

Anka., bo trzeba smarować tuż nad noskiem, a nie sam nos. ;)
Fea - Czw Mar 20, 2008 19:51

Jst poprawa od olejku, zatem polecam go radośnie wszem i wobec ;] Właśnie wróciłam z zajęć, Ronja psika mniej (a dzisiaj rano była jedna nieustająca seria kichania), Kajsa praktycznie wcale. Jutro jedziemy do domu, zastanawiam się nad zmianą antybiotyku malutkiej z doksycykliny na coś innego, bo jakiejś szalonej poprawy nie zauważyłam.
PALATINA - Czw Mar 20, 2008 20:22

Fea,
Moim chłopom zawsze szybko mija po tylozynie (jeśli już o antybiotykach mowa).

Anka. - Pią Mar 21, 2008 06:50

Viss napisał/a:
Anka., bo trzeba smarować tuż nad noskiem, a nie sam nos. ;)


Ja sie staram, ale one tak się wierca,że cały ryjek mają umorusany :wink:

Gonza - Nie Mar 23, 2008 19:38
Temat postu: Katar, osłabienie i porfiryna.
Nie wiem co sie dzieje z moim szczurkiem, byłam z nim już kilka razy u różnych wetów, żadne leczenie nie daje 100% efektów.
Mój Bakcyś zaczął kichać stwierdzono przeziębienie, pozniej było ok ale po kilku dniach pojawiła sie krwista wydzielina z nosa dostał witaminki i troche przeszło... ale teraz od jakiegoś tygodnia jest źle.. nie dość ze znów jest ta wydzielina to jeszcze strasznie schudł dziwnie przegryza ząbkami <chociaż wg weta nie ma żadnego zwyrodnienia> stracil apetyt, nie chce pić wody <a zmieniana jest co kilka godzin> i na dodatek jest coś nie tak z łapkami <przednimi> nie moze sam utrzymac pokarmu wypada mu :(
cale dnie śpi...
wet dał mu antybiotyk niewiele narazie pomaga :( prosze o jaką kolwiek rade

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Nie Mar 23, 2008 20:06 ]
Tytuł zmieniony na konkretny. Nie pisz posta pod postem. Angels.

Anonymous - Nie Mar 23, 2008 19:46

Może to podobne objawy jak tu : bo piszesz o słabych przednich łapkach
http://forum.szczury.biz/...p?t=947&start=0

Anonymous - Nie Mar 23, 2008 20:07

Gonza, jakie antybiotyki dostał szczurek?
Sprawdź też polecanych wetów w twoim mieście (znają się na leczeniu szczurów).

Czerwona wydzielina z nosa/oczu/rzadko z uszu to porfiryna. Najczęściej świadczy o chorobie, dużym stresie itp.
Czy prócz niedowładu łapek widzisz jakieś inne objawy? Przekrzywiona głowa, problemy z równowagą?
Z opisu można sądzić, że są to problemy neurologiczne.

Koniecznie dokarmiaj (gerbery mięsno-warzywne dla dzieci, kaszki, serki i jogurty, wszystko co płynne) szczura z pipety (dostaniesz w każdej aptece), podawaj też wodę do pyszczka.

AngelsDream - Nie Mar 23, 2008 20:08

Gonza napisał/a:
żadne leczenie nie daje 100% efektów

A jakiego leczenia próbowaliście?

Gonza napisał/a:
krwista wydzielina z nosa

Porfiryna.

Gonza napisał/a:
strasznie schudł dziwnie przegryza ząbkami <chociaż wg weta nie ma żadnego zwyrodnienia> stracil apetyt, nie chce pić wody <a zmieniana jest co kilka godzin> i na dodatek jest coś nie tak z łapkami <przednimi> nie moze sam utrzymac pokarmu wypada mu
cale dnie śpi...

To objawy m.in. neurologiczne, czy łepek leci mu w którąś stronę? Zgrzytanie ząbkami, to także oznaka tego, że zwierzę boli.

Gonza napisał/a:
wet dał mu antybiotyk niewiele narazie pomaga

Jaki? W jakiej dawce i formie? I czy szczur dostaje lakcid?

Gonza - Nie Mar 23, 2008 21:43

Dostal enrobioflox.. a co do problemów z równowagą to tak faktycznie czasem przy myciu sie przewraca... łebka nie przekręca....
a jeszcze we wcześniejszym poście zapomniałam dodać ze ostatnio znalazlam przy nim coś dziwnego, zwykle kiedy oddawał mocz <ale na 100% nie jestem pewna czy to z dróg moczowych> nawet nie wiem jak to dokładnie opisać. wygląd troche jak jakiś czop wielkość połowy małego paznokcia białe miękkie żadnego zapachu ma taki jakby "rdzeń' w środku.
Bakcyl to mój pierwszy szczur wiec dbam o niego najlepiej jak moge, pokarm dostaje zróżnicowany, stresu praktycznie żadnego (chyba ze do stersowania mozna zaliczyć brak partnerki) prawie nigdy nie zostaje sam w domu jest wolno żyjący lata po całym pokoju...
sters wykluczyłam
dzieki za wszystkie rady i czekam na nowe

AngelsDream - Nie Mar 23, 2008 21:47

Gonza napisał/a:
jakiś czop wielkość połowy małego paznokcia białe miękkie żadnego zapachu ma taki jakby "rdzeń' w środku.

To się zdarza przy dużych dawkach antybiotyku. Przynajmniej u moich 2 samców tak było.
Gonza napisał/a:
(chyba ze do stersowania mozna zaliczyć brak partnerki)

Jeśli już to partnera. Szczurki niekastrowane trzymamy w jednopłciowych stadach.

Gonza - Nie Mar 23, 2008 21:48

AngelsDream :
lecznenie dostawał witaminy, rozpuszczony rutinoscorbin nigdy nie było antybiotyku dopiero teraz a ten wymieniony wyżej w formie zastrzyku... raz dziennie przez 7 dni + raz na dwa dni zastrzyk <nie znam nazwy> z mieszaniną witamin miedzy innymi z grupy B

AngelsDream - Nie Mar 23, 2008 21:49

Gonza napisał/a:
witamin miedzy innymi z grupy B

To jest bardzo wskazane przy problemach neurologicznych.

Gonza napisał/a:
nigdy nie było antybiotyku dopiero teraz

Czasami wystarczą 2-3 dawki.

Gonza - Nie Mar 23, 2008 21:56

mam nadzieje ze sie poprawi bo dostaje antybiotyk od czwartku ale narazie nie widac jakiejs znacznej poprawy... ale przynajmniej nie jest gorzej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group