To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

quagmire - Pon Lut 10, 2014 15:42

sliwkowapanna, trociny miękkie i się sypią wszędzie, a do tego często pylą. A bukowa chłonie bardzo ładnie i jest dość wydajna. Szczurze łapki też jakoś strasznie nie narzekają.
sliwkowapanna - Pon Lut 10, 2014 16:05

no wiem, to okropny minus wiórków-są wszędzie, ale i tak zależy od wiórków, bo jak miałam teraz w domu zapas takich 'zwykłych' hipermarketowych, typu no-name, to to takie drobniutkie, sam syf, a z Chipsi większe trochę i jest trochę lepiej.

dzisiaj jak byłam w sklepie to mnie jeszcze zainteresowała ściółka taka pomiędzy zrębkami a trocinami... ale nie wiedziałam jak cena, stwierdziłam, że stosunkowo mało i olałam. fajnie wyglądało, bo było miękkie jak trociny, ale większe, ale nie było takie twarde jak zrębki

ed. Kupiłam dzisiaj takie http://allegonia.pl/files...ukowe_grube.JPG

7.80 zł za 4L, na spróbowanie. Jak się sprawdzi kupię chipsi:)

wilczek777 - Śro Mar 19, 2014 13:05

Zna ktoś jakąś fajną łopatkę do zrębków kl04? Mam taką łopatkę z Trixie ale kopiąc nią w Toddym czuje się jakbym saharę łyżką przekopywała :(
Swoją drogą jeszcze mi się nie skończyły zrębki :twisted:

sliwkowapanna - Śro Kwi 16, 2014 11:25

Zrębki - zdecydowanie polecam. Jestem zachwycona:)
Magdonald - Wto Kwi 22, 2014 21:14

O, właśnie miałam zamawiać. Sliwkowapanna, a w jakim opakowaniu oni te zrębki wysyłają? Plastikowym worku, papierowym, czy jeszcze jakoś inaczej? Do tej pory używałam bukowych Chipsi Extra, ale zooplus ją wycofał i jestem zmuszona poszukać odpowiednika.
I jak szybko wysyłają? Zamawiając dzisiaj, po ilu dniach mogłabym się przesyłki spodziewać?

Wilczek777, ja mam chyba taką jak w tym linku, ale nie gwarantuję, że jest identyczna, bo swoją kupiłam w osiedlowym zoologu, też za grosze: https://zwierzowisko.pl/products/3692-yarro-lopatka-do-kuwety-mala
Nie jest taka mała, jak ta z Trixie (o ile mamy na myśli tą samą mikro-łopatkę od kuwetki narożnej z zooplusa), a bardziej typowo kocia :)
Tu w porównaniu do Chipsi Extra (które, domyślam się, że wielkością są podobne do tych zrębków), "typowej szczurzej kupy" i kilku ukrytych przez moje panny w kuwecie kawałków labofeedu :P

Oluś - Wto Kwi 22, 2014 21:29

Magdonald, z Ekogamy wysyłają w foliowych workach. Do mnie docierają zwykle w około 2 dni po zamówieniu.
Magdonald - Wto Kwi 22, 2014 21:54

Dzięki, olus_165, właśnie zamówiłam i mam nadzieję, że dotrze w samą porę na weekendowe sprzątanie ;)
sliwkowapanna - Śro Kwi 23, 2014 13:13

U mnie również w grubym foliowym worku przysyłają też bardzo szybko wysyłka trwała. No to daj znać jak się u Ciebie sprawują:)
megson91 - Śro Kwi 23, 2014 14:02

sliwkowapanna, a jak z zapachem przy takich zrębkach, neutralizują chociaż trochę? :D Mój tato przed świętami wędził na bukowych mięcho i sery :D
Magdonald - Czw Kwi 24, 2014 15:26

Ohoho, zamówiłam przedwczoraj, późnym wieczorem (tuż przed 22:00), a dzisiaj rano kurier był już u mnie, faktycznie bardzo szybko zrealizowali zamówienie, zaskoczyli mnie :)

W każdym razie, już zdążyłam otworzyć worek i stwierdzam, że zrębki pięknie pachną! Wielkością i kształtem niewiele też odbiegają od Chipsi Extra, także myślę, że będą sprawdzać się równie dobrze ;)

megson91, ja przy siedmiu samiczkach ściółkę (dotąd Chipsi Extra, ale te zrębki są prawie identyczne) wymieniam całkowicie średnio co tydzień (czasem częściej), w międzyczasie wybierając kupki łopatką i na brzydki zapach nie narzekam :P

sliwkowapanna - Pią Kwi 25, 2014 09:39

ja też jakoś nie czuję nic co by śmierdziało, teraz jedynie, ale to kwestia brudnych półek, nie zdążyłam jeszcze posprzątać po powrocie z domu rodzinnego, jedynie zrębki wymieniłam. Ja mam 2 szczurki, pewnie przy większej ilości byłoby gorzej:P ja bądź co bądź polecam, zrębki wymieniam co około półtorej tygodnia też w miarę możliwości czyszcząc z kup:))
Mai-ah - Pią Kwi 25, 2014 18:55

A stosuje ktoś większe te zrębki? Mi się te kl04 jednak noszą :/ a raczej dziewczyny odkryły, ze w tym się fajnie kopie i mi wykopują diablęta z klatki...
mmarcioszka - Sob Kwi 26, 2014 00:09

Ja mam teraz kl08 i jestem zadowolona, nawet mogłyby byc kl10, jak dla mnie ;)
Oluś - Sob Kwi 26, 2014 00:52

Ja miałam kl 10 i były okropne. Nie nasiąkały tak dobrze, były mało wydajne i po trzech dniach już śmierdziało zasikanym drewnem. Fuj, nigdy więcej.
mmarcioszka - Sob Kwi 26, 2014 08:06

olus_165, serio? Ja od jakiegoś już czasu używam zawsze kl08 (czyli tych tylko trochę mniejszych od kl10) i jestem bardzo zadowolona, nic mi nie śmierdzi, szybko chłoną.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group