To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

smeg - Pią Lut 07, 2014 15:10

sliwkowapanna, chodzi o koci żwirek silikonowy, on jest w formie takich białych ostrych kryształków, nie przypomina "gumowego" silikonu z poidełek lub uszczelek ;)
mmarcioszka - Pią Lut 07, 2014 15:14

Dla mnie ten żwirek silikatowy wcale nie chłonie dostatecznie.
U królika go próbowałam i mocz zostawał na dnie kuwety :?

sliwkowapanna - Pią Lut 07, 2014 15:34

smeg napisał/a:
sliwkowapanna, chodzi o koci żwirek silikonowy, on jest w formie takich białych ostrych kryształków, nie przypomina "gumowego" silikonu z poidełek lub uszczelek ;)


popatrz...człowiek uczy się całe życie:) Na razie się rozglądam za zrębkami

beti - Pon Lut 10, 2014 13:29

ja ostatnio z trocin przerzucilam sie na waleczki zapachowe duze sa naprawde super :) po pierwsze panowie nie rozrzucaja isch po chalym pokoju po drugie ladnie pachna :D w pokoju zamiastt zapachu trocin mam zpaach cytrusowy parawde elegancki
limomanka - Pon Lut 10, 2014 13:37

beti, możesz podać dokładną nazwę tego produktu? Chodzi Ci o jakieś drewniane pelety zapachowe?
sliwkowapanna - Pon Lut 10, 2014 13:50

też się chętnie dowiem:)

+ czy ktoś miał styczność ze zrębkami bukowymi firmy Terrun? 4L. bo dzisiaj widziałam w Kakadu za 11zł i się zastanawiałam czy wziąć, bo chciałam jedynie spróbować, a paka Chipsi mnie przeraziła wielkością;P

quagmire - Pon Lut 10, 2014 13:59

sliwkowapanna, a przeraża Cię ta 10 l czy ta większa?
sliwkowapanna - Pon Lut 10, 2014 14:07

10L ;d http://animalia.pl/produk...-large-10l.html tzn jak tak patrzyłam to i tak to chyba w sumie na parę razy max, myślę czy spróbować z taką paczuszką na raz czy od razu chipsi
smeg - Pon Lut 10, 2014 14:14

10 l to malutko, tylko 3,2 kg - normalna duża paczka Chipsi XXL to 15 kg :P
Zizollo - Pon Lut 10, 2014 14:26

smeg napisał/a:
duża paczka Chipsi XXL to 15 kg :P


smeg, a jest ona dostępna w zooplusie? :>

beti - Pon Lut 10, 2014 14:31

cos jak Pinio tylko nie jestem pewna w moim zoologicznym mozna bylo kupic na wage to wzielam na sprobowanie czy bedzie nam odpowiadac i jak najbardziej :D
do tego mam tez pelet barlinecki :D w koncu tam sie wychowalam i wielu moich znajomych pracuje w tartaku-tzn my tak nazywamy te miejsce. i mam bardzo duze znizki przy zakupie

quagmire - Pon Lut 10, 2014 14:40

sliwkowapanna, kup 10 litrów. To nie jest dużo, nie sądzę też, żeby się nie sprawdziła.
Wiele osób kupuje też po prostu zrębki bukowe na Allegro, co wychodzi taniej. Ale na sam początek myślę, że warto spóbować z mniejszą ilością.

sliwkowapanna - Pon Lut 10, 2014 15:38

tata ostatnio mnie wkurzył, bo się okazało, że 'robił' zrębki...;d no, ale że się niedawno o tym dowiedziałam to bym powiedziała wcześniej:P Ok spróbuję, na animalii widzę taniej niż ja widziałam w stacjonarnych sklepach. A "wygodne" to? Bo wydaje mi się, że trociny miękkie chociaż
cornflakegirl - Pon Lut 10, 2014 15:41

sliwkowapanna, wygodne dla kogo? Szczurasy raczej nie śpią na ściółce, jeśli mają do dyspozycji hamaczek. Moich w łapki nie uwiera :P A trociny mogą podrażniać drogi oddechowe, niektóre paszczaki mają alergię. Chociaż niektórzy stosują i nie narzekają :)
Anonymous - Pon Lut 10, 2014 15:42

sliwkowapanna, moje łobuzy czasem nawet ucinają sobie drzemkę w kuwecie z Chipsi, więc chyba im pasuje :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group