To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Higiena i pielęgnacja - Jakiej ściółki używasz?

ema0505 - Śro Lut 05, 2014 15:52

sliwkowapanna napisał/a:
a co byście niedrogiego(rodzaj+firma) polecały "nietrocinowego"?

dołączam się do pytania :wink:

mmarcioszka - Śro Lut 05, 2014 16:00

A ja ostatnio kupuję drewniany żwirek firmy Carrefour dla kotów. Zawsze używam drewnianego u królika w kuwecie (tylko on dostatecznie chłonie, Miko nie wynosi go na łapach i nie pyli się jakoś bardzo), a że chipsy xxl mi się skończyło, to i szczurom wsypałam. Fajnie się sprawdza, muszę tylko policzyć ile go zużywam i jak mnie wyjdzie cenowo.
jokada - Śro Lut 05, 2014 16:00

zrębki bukowe

już o tym trochę było ;)

Devona - Śro Lut 05, 2014 16:01

Sliwkowapanna, Chipsi XXL to trociny/zrębki bukowe. Poza tym trociny Chipsi to dla mnie raczej średni rozmiar opakowania, mega duże to są TierWohl :D .

Oli napisał/a:
nie wydaje mi się, aby produkowali ściółkę dla gadów zapachową, ale może się mylę.
Dlatego zapytałam, bo myślałam, że istnieje taki fajny produkt, a ja o nim nic nie wiem :P .
smeg - Śro Lut 05, 2014 16:02

Chipsi XXL to takie bukowe drewienka, nie trociny ;) Ostatnio ich nie ma w zooplusie, ale można je jeszcze taniej kupić na allegro pod nazwą "zrębki wędzarnicze". Wiele osób ich używa i sobie chwali, także ja ;) Było już o nich na forum, możesz poszukać - są tanie i wydajne.
sliwkowapanna - Śro Lut 05, 2014 16:16

Devona napisał/a:
Sliwkowapanna, Chipsi XXL to trociny/zrębki bukowe. Poza tym trociny Chipsi to dla mnie raczej średni rozmiar opakowania, mega duże to są TierWohl :D .

o matko...to to już w ogóle mi się w głowie nie mieści jak to nazwać, chyba oversize:D

jokada, Oli - oj cicho, mówiłam , że w temacie trocin jestem noga, zazwyczaj kupowałam zwykłe z auchana(o zgrozo jak mogłam tak drobnych używać, to całe opakowanie walnąć muszę do obecnej klatki...), jakoś się tak "nie przejmowałam". Kupując Chipsi też byłam zadowolona, Harry szczególnie nie rozsypywał, do tego wydajne(miałam je pół roku), ale teraz przy tych dwóch urwisach będzie trzeba pomyśleć, bo wszędzie teraz wióry są;p


mmarcioszka dzięki, rozejrzę się, ktoś coś jeszcze poleca? najlepiej dostępnego stacjonarnie

smeg, dziękuję Ci, z pewnością popatrzę :) )

Oli - Śro Lut 05, 2014 16:41

chipsi xxl bukowe ostatnio dostępne są w animalii ;) http://animalia.pl/produk...-large-10l.html ja bardzo je polecam, uwielbiam je i baaaardzo długo już stosuję. chyba żadnej innej ściółki tak długo nie stosowałam.
Ninek - Śro Lut 05, 2014 17:26

Mi te drewienka mocno nie pasowały. Wszędzie toto było (szczury to rozsypywały mocniej niż Benka!) i po tygodniu już mi śmierdziało.

TierWohl używałam dla chomików ale przy szczurach byłyby za mało wydajne, musiałabym wyrzucać całą kuwetę co 2-3 dni. A kuwetę mam 100x50cm ;)

Chyba po prostu muszę znowu wrócić do małych kuwet. Mniej żwiru to i mniej pyłu. A szczury i tak leją w hamaki bo im się tyłków nie chce ruszyć na dół :roll:

sliwkowapanna - Śro Lut 05, 2014 18:08

Ninek napisał/a:

Chyba po prostu muszę znowu wrócić do małych kuwet. Mniej żwiru to i mniej pyłu. A szczury i tak leją w hamaki bo im się tyłków nie chce ruszyć na dół :roll:


a daj spokój...mój Harry z poddasza , które mu zrobiłam szczał idealnie na wszystkie półki na dole... a że jedna z nich to była deska z paneli podłogowej to to nie wsiąkało zbytnio i o...;d

Ninek - Śro Lut 05, 2014 18:39

sliwkowapanna, moje też lały na półki, dlatego teraz mają tylko sputniki i hamaki, nic więcej ;)
ney - Śro Lut 05, 2014 23:40

A może żwirek silikonowy? Osobiście nie próbowałam, ale podobno nie pyli wcale.
cornflakegirl - Czw Lut 06, 2014 07:59

ney, ja robiłam do niego podejściem drogi, niezbyt wydajny i szybko widać w nim kupy:p mimo że jeszcze nie śmierdzi to wygląda brzydko. No i jak szczury po nim chodzą to strasznie hmm " skrzypi". Nie mogłam się do tego przyzwyczaić ja i szczury:/
Ale wciągał mocz rewelacyjnie:)
Ja mam chipsi xxl bukowe i jestem bardzo zadowolona:)

sliwkowapanna - Czw Lut 06, 2014 08:55

to chyba właśnie je się kupi, dzięki!:)
Ninek - Pią Lut 07, 2014 09:18

O sylikonie nawet bym nie myślała. Dla mnie to pomyłka zarówno dla kotów (nie wyobrażam sobie zostawiania sików w kuwecie aż cały żwir nada się do wywalenia) ani dla szczurów (nie da się przesiać z kup i co kilka dni trzeba całość wywalać a żwir kosmicznie drogi).

Przy najbliższej wymianie żwirku sypnę Benka tylko do mniejszej kuwety i zobaczę jak to się będzie spisywało...

sliwkowapanna - Pią Lut 07, 2014 09:29

mnie jakoś silikon już nawet bez styczności z nim nie pasuje, a jak zobaczyłam, że mój mały Wally wcina silikon raz od poidełka(poidełko już aut , bo i tak rozwalił w jedną noc), a potem kawałek silikonu, bo kuweta sklejona i jakoś sobie to wydrapał i też zaczął szamać to wolę mu nie dawać takiej wyżerki :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group