To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

Zizollo - Sob Kwi 07, 2012 13:37

hm...
czytam czytam i czytam i tak sobie myślę czy KONIECZNE jest kupowanie tych wszystkich suszonych składników tj. suszone owoce,warzywa,ziarna zbóż itd. firmy herbal pets czy nie mogę iść na stoisko z suszonymi owocami,rodzynkami jak są np w warzywniakach czy na rynku??wyjdzie taniej a poza tym myślę że w każdym żarciu czy to zwierzęcym czy ludzkim jest tyle chemii i takich tam innych"ulepszaczy"których nie podają w składzie na opakowaniu :/

[ Dodano: Sob Kwi 07, 2012 13:38 ]
hm...
czytam czytam i czytam i tak sobie myślę czy KONIECZNE jest kupowanie tych wszystkich suszonych składników tj. suszone owoce,warzywa,ziarna zbóż itd. firmy herbal pets czy nie mogę iść na stoisko z suszonymi owocami,rodzynkami jak są np w warzywniakach czy na rynku??wyjdzie taniej a poza tym myślę że w każdym żarciu czy to zwierzęcym czy ludzkim jest tyle chemii i takich tam innych"ulepszaczy"których nie podają w składzie na opakowaniu :/

[ Dodano: Nie Kwi 08, 2012 18:10 ]
hej proszę może mi ktoś odpisać :)

majlena - Nie Kwi 08, 2012 19:55

Zizollo, ważne tylko żeby nie były słodzone.
ja np. jak kupuję morele, to je myję przed zjedzeniem. znam wiele przypadków (u siebie i najbliższych) bólu brzucha po zjedzeniu moreli.
niektóre suszone owoce są z dwutlenkiem siarki E220. to utleniacz, który zabezpiecza produkt przed zmianą barwy. tak siarkowane są chyba najczęściej morele. potem, biegunka, nudności, ból brzucha i głowy.
tak samo myję daktyle, wiele osób mi znanych tak robi.

trzeba po prostu sprawdzać produkty danego producenta zanim kupisz kilogramami.

edit: producenci muszą wszystko napisać na opakowaniu.
według mnie możesz kupować na rynku, jeśli to sprawdzone źródło.

proszę :)

edit: jeszcze dodam, że suszone morele mają dużo fruktozy, która fermentuje w brzuchu i rozduma nam brzuszki.

wszystko dobre, ale z umiarem.

Zizollo - Nie Kwi 08, 2012 22:53

majlena dziękuję :) spróbuje się dowiedzieć co nie co o tych pysznościach dla maluchów na stoisku gdzie będę chciał zrobić zakupy :] a co do rodzynek można dawać bo one z natury są słodkawe? :>
majlena - Nie Kwi 08, 2012 23:12

tak rodzynki są ok :)
gurumis - Śro Kwi 11, 2012 10:57

Ja zakupiłam siemię lniane do mieszanki i tak zaczęłam szperać w necie do czego jeszcze można go używać.

No i wyczytałam, że siemię lniane w dużych ilościach może być szkodliwe... Czyli w takim razie ile go dodawać do mieszanki?

Off-Topic:
A sobie właśnie ugotowałam żel do włosów z siemienia ;P podobno jest genialny do kręconych włosów 8) jeść też chyba zacznę, bo podobno skóra robi się jak u niemowlaczka :twisted:

quagmire - Śro Kwi 11, 2012 11:04

Dosyp garstkę na spory pojemnik karmy.
gurumis - Śro Kwi 11, 2012 11:13

quagmire napisał/a:
Dosyp garstkę na spory pojemnik karmy.


Dzięki ! :)

Martini - Śro Kwi 11, 2012 12:02

Off-Topic:
gurumis napisał/a:
No i wyczytałam, że siemię lniane w dużych ilościach może być szkodliwe


gurumis, w nadmiarze szkodliwe jest wszystko:) Grunt to proporcje:)

gurumis - Śro Kwi 11, 2012 12:34

Martini napisał/a:
gurumis, w nadmiarze szkodliwe jest wszystko:) Grunt to proporcje:)



no właśnie dlatego chciałam się dowiedzieć mniej więcej ile tego dawać :D
Moja ciekawośc została zaspokojona :twisted:

LuxTorpeda - Czw Kwi 19, 2012 10:38

quagmire napisał/a:
Dynia nie jest takim problemem. Ale słonecznik często uczula. A ziarna można kupić przez internet. Np na. www.rybyozdobne.pl
:o duży wybór składników i nieodstraszające ceny:))


ale kwiatki językowe jak "klatka dla homika" rozbrajają :D

quagmire - Czw Kwi 19, 2012 11:00

LuxTorpeda, szczóry również gdzieś tam były.
Bel - Czw Kwi 19, 2012 11:27

jedyny problem z tym sklepem to wysyłka... większość paczek z ziarnem przyjeżdża porozrywane, uszkodzone i wysypujące się :/
Niamey - Czw Kwi 19, 2012 11:32

Bel, a które rodzaje ziaren zamawiałaś?
Bo ja nie chcę do własnej mieszanki, tylko jako dodatek i zastanawiam się nad prosem (ale które) i konopiami, plus kukurydza i ewentualnie cardi, rzepik i chleb świętojański

quagmire - Czw Kwi 19, 2012 11:33

To chyba zależy. Ja zamawiałam 2 razy i paczki były całe. Pewnie akurat lepiej zapakowali.
Niamey - Czw Kwi 19, 2012 11:37

quagmire, a Tobie się któreś ziarenka szczególnie podobały? :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group