To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Strach, strachliwość, panika oraz lęki

Gumi$ - Sob Paź 18, 2008 22:18

a co poradzicie na to - podnosze ręke, lub rusze się to szczurasy zaraz w panike i do klatki, co robić?
LunacyFringe - Sob Paź 18, 2008 22:51

Gumi$, one są u ciebie jeden dzień :mrgreen: Wyluzuj ;) Muszą się przyzwczaić do różnych odgłosów i ogólnie do Ciebie ;)
Lucy2na - Nie Paź 19, 2008 10:10

a ja mam takie zdanie: mam Freda 6 miesięcy, i on też tak robi bo to tchórz jest i tyle

jest pieszczochem i miziakiem a mimo to na każde poruszenie daje nogę lub nieruchomieje i strzela z oka , z miną pt. " zginę już teraz czy dopiero potem"
taki jest , temperamentu nie da się zmienić ot tak

Myszowa - Pią Lis 21, 2008 19:21
Temat postu: Szczur nie lubi brania na ręce
Mam problem z moimi szczurami. Chętnie wdrapują się na ramie, kiedy się nad nimi nachylę, uwielbiają włazić do rękawów, nogawek. Nie cierpią tylko, kiedy bierze się je na ręce - np. gdy buszują sobie, a ja akurat muszę gdzieś wyjść, czy coś w tym stylu.
Tego nie mogę zrozumieć, szukałam podobnych tematów, ale niczego nie znalazłam.

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Pią Lis 21, 2008 21:26 ]
Myszowa taki temat istniał. Scaliłam. Mod wuwuna

Oli - Sob Lis 22, 2008 11:50

Myszowa ^^ napisał/a:
np. gdy buszują sobie, a ja akurat muszę gdzieś wyjść, czy coś w tym stylu.
Uprzedzasz je głosem przed podniesieniem? W sensie, czy cmokasz czy wołasz po imieniu?
Myszowa - Sob Lis 22, 2008 14:06

Staram się coś do nich powiedzieć, zawołać.
Próbuję wziąć na rękę, ale ucieka przed nią. :(
Nie mam pojęcia, o co chodzi... :/

devilline - Sob Lis 22, 2008 14:22

Myszowa, skąd pochodzi twój szczur?
Myszowa - Sob Lis 22, 2008 14:25

Obydwa są ze sklepu zoologicznego, i chyba z kinder niespodzianki.
Czy to może mieć znaczenie? Pewnie tak, przecież wpadce domowej poświęca się o wiele więcej uwagi.

devilline - Sob Lis 22, 2008 15:17

Szczurzy z zoologa często boją się rąk, bo źle im sie kojarzą - zazwyczaj sprzedawcy chwytają szczury za ogony, są nieostrożni, niedelikatni i rzadko przejmują się tym, czy szczura to boli czy nie.
Myszowa - Sob Lis 22, 2008 18:31

Biedne kluski :| - to pewnie dlatego. Ale tam, gdzie je kupowałam, pani była bardzo miła i sympatyczna, sprawiała wrażenie osoby znającej się na szczurach.
Czy ma może ktoś pomysł, jak oswoić ogonki?

Anouk - Sob Lis 22, 2008 18:37

Myszowa^^, http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0 proszę bardzo :] Tu masz wszystko, co dotyczy oswajania młodych szczurów. Możesz tam pytać o co chcesz, jak masz jakieś wątpliwości :wink: Szukaj takich tematów po forum, na stronie głównej jest cały dział poświęcony oswajaniu w różnych przypadkach :wink:
Myszowa - Nie Lis 23, 2008 12:28

Dzięki :] . Ja chyba nie mam talentu do szukania tego, co chcę znaleźć :lol:
Anonymous - Pią Gru 12, 2008 09:51

Moj szczur jest dorosly juz i chyba nikt go nie nauczyl brania na rece. raz popiskuje raz nie, ale widac ze sie caly spina jak go biore, a czasem potrafi dosc mocno skubnac. Na wybiegu jak go chce wziasc do sztywnieje i przylega do ziemi, ale jak rece dwie podstawie to delikatnie na nie wchodzi i wtedy moge go do klatki podniesc...
S - Pią Gru 12, 2008 14:41

Może się nauczy. Moja Amiga (gratis do Negry) przez wiele miesięcy miewała napady lękowe i dostawała histerii przy dotykaniu.
Teraz znowu panikuje (ale nie aż tak, jak wcześniej; nie piszczy i nie wyrywa się), ale jest to wynikiem tego, że jej siostra odeszła dwa dni temu (nie wybudziła się z narkozy).

Anonymous - Pią Gru 12, 2008 15:02

wlasciwie on ma tylko napady leku przy podnoszeniu. Jednak na rekach nie wyrywa sie i nie gryzie, tylko sie nie rusza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group