To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Devona - Sob Gru 21, 2013 11:43

Scaliłam wątek z już istniejącym dot. oceny wieku szczurów.

Emyla.o, jak odbierałam łysą samiczkę z hodowli w wieku 5 tygodniu, to ważyła ok. 90 g z hakiem (była najmniejsza z miotu), a i tak czekałam z łączeniem, tak więc lepiej się na razie wstrzymać, bo szczurki wyglądają na bardzo małe.

W kwestii płci lepiej co jakiś czas zaglądać pod ogon, żeby się z 2 szczurów nie zrobiło kilkanaście.

Cegriiz - Sob Gru 21, 2013 11:48

Swojego czasu jak opiekowałam się takim maleństwem, kupowałam krople witaminowe Vibovitu i dodawałam do kaszki.
emyla.o - Pon Gru 23, 2013 12:33

Dzieki za dobre rady. Gnoje doslownie rosna w oczach :)
Czy jest cos czego nie powinnam im podawac? Mowie oczywiscie o jedzeniu typowo szczurzym.

Thefi - Pon Gru 30, 2013 14:21

Jak myślicie ile może mieć tygodni? Właściciel twierdzi że 6, ale mi wyglądają na starsze
mmarcioszka - Pon Gru 30, 2013 14:25

Thefi, maluch może mieć 6 tygodni, a nawet mniej. Wszystko zależy od warunków, w jakich była trzymana samica w czasie i po porodzie, a także od uwarunkowań genetycznych ;)
karola - Pon Cze 02, 2014 11:19

Szczura znajomej, z zoologa. Sprzedawca powiedział jej, że młoda ma 6 tygodni i nie ma szans na ciążę, mimo, że siedziała z samcami.
Na moje oko dziewuszka jest starsza. 4-5 miesięcy? Ważyłyśmy ją - 269 g. Zdjęcie beznadziejne, bo dziewczynka była wystraszona. Co sądzicie?

Cegriiz - Pon Cze 02, 2014 11:22

karola, waga jej i wygląd wskazuje, ze faktycznie może mieć te 4-5 miesięcy.
W takim wieku moja łysolina ważyła podobnie.

smeg - Pon Cze 02, 2014 11:27

Nie ma za bardzo do czego jej porównać na zdjęciu, ale jeśli szczurzyca z zoologa waży 269 g, to moim zdaniem na 100% jest starsza niż 6 tygodni. Też celowałabym w ok. 5 miesięcy. Zresztą nawet gdyby miała 6 tygodni, mogłaby być w ciąży.
Szczurek_Franul - Czw Cze 12, 2014 16:28

Moja też tyle ważyła w wieku. A w 6 tygdniu już mogą być w ciąży? masakrA!
limomanka - Pią Cze 13, 2014 07:12

Szczurek_Franul, właściwie już w wieku 5 tygodni (dlatego to wtedy rozdziela się miot płciowo). Bardzo często zdarzają się ciąże niespodzianki, bo komuś się wydawało, że szczurki były zbyt młode.
waskisongo - Śro Cze 25, 2014 13:15

A skąd Wy macie takie dane??

Chodzi mi o wagę szczura do jego wieku :mrgreen:

Pyl - Śro Cze 25, 2014 13:20

waskisongo, z życia ;)
waskisongo - Śro Cze 25, 2014 15:00

To dajcie jakiś kalkulator obliczeniowy na to :wink: to policzę czy mój nie ma nadwagi :lol:
smeg - Śro Cze 25, 2014 15:04

waskisongo, http://forum.szczury.biz/...?t=9583&start=0 - tutaj jest temat o tym, ile powinien ważyć szczur. Ale to kwestia osobnicza, niektóre są po prostu duże, a inne grube - trzeba ocenić też sylwetkę ;)
waskisongo - Śro Cze 25, 2014 15:14

No mój gruby to nie jest ;P

Chodź tyle je, że zastanawiam sie czasem, gdzie on to mieści :lol:

Poprostu lubi prawdopodobnie :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group