To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Domki

Anonymous - Pon Cze 22, 2009 09:49

heniok, domek piekny! Jestem pod wrażeniem. No i właśnie, podglądactwo w pełnym rozkwicie. :D
marlena91 - Wto Cze 23, 2009 13:52

heniok fajny ten domek

Ja jak na razie mam drewniany jak za bardzo obsikają to pomyślę chyba nad plastikowym :)

Oli - Wto Cze 23, 2009 15:14

heniok napisał/a:
Koszt wykonania domku to ok. 35 zł jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o PW
A już chciałam pisać, że chyba zacznę Cię molestować o taki domek, ale skoro sam się dajesz to idę na PW. :twisted:
PozioxD - Sob Wrz 26, 2009 00:43

Mam pytanie.
Czy domek jest konieczny? Mam szczura od 2 tygodni i narazie nie widać żeby brak domku był zły czy coś. Śpi normalnie... Potrzebny jest?

nutaka - Sob Wrz 26, 2009 01:23

PozioxD, szczury przeważnie lubią kryjówki, powinieneś sprwdzic jak jest w przypadku Twojego ogona.
Moje nie lubią domków, ale za to kochają hamaki z dziurą.

Layla - Sob Wrz 26, 2009 08:51

Moje dziewczyny mają domek i go uwielbiają, śpią spakowane jak plik rar :D Panowie nie mają, ale śpią na dole pod najniższym piętrem.
Oli - Sob Wrz 26, 2009 11:38

u mnie panowie mają i domki (dwa) i hamak, w którym mogą się schować (złożony na pół ręcznik) i każdy lubi spać gdzie indziej. :)
Asaurus - Nie Wrz 27, 2009 13:52

Jeżeli klatka jest mocno osłonięta - z boków i najlepiej z góry, a do tego stoi w ciemnym miejscu to domek dla dwóch szczurów zazwyczaj nie jest bardzo potrzebny. To nie zmienia faktu, że klatka powinna być urządzona tak aby szczur miał wybór gdzie chce spać. Kryjówek (nie koniecznie domków) powinno być minimum tyle co szczurów w klatce, tak aby każdy mógł spać oddzielnie a zarazem powinno być osłonięte i zacienione miejsce na tyle duże aby wszystkie szczury mogły spać razem.

Prostą analogią jest dom jednorodzinny. Czy chciałbyś mieszkać w całym idealnie szklanym i przejrzystym domu tak aby każdy sąsiad widział co robisz ? A zarazem czy chciałbyś mieszkać w wielkim domu składającym się z jednego pomieszczenia bez oddzielnych pokoi dla każdego domownika. Szczury pod względem zachowań socjalnych są bardzo podobne do ludzi, mają różne charaktery i potrzeby i to naszym zadaniem jest tak dostosować im przestrzeń życiową aby czuły się w niej jak najlepiej.

agacia - Pon Wrz 28, 2009 12:29

Moj Frodo tez ma domek i lubi w nim spac. Jak Bilbo jeszcze zyl to we dwoch sobie tam spali.
czarnaeve - Sob Gru 19, 2009 15:52

A ja kilka dni temu skorzystałam z pomysłu kilku osób z niemieckich for i zrobiłam taki domek z papieru :D Balona niestety w domu nie miałam ale miska też się świetnie sprawdza ;) Do zrobienia takiego domku potrzebna była tylko wyżej już wymieniona miska, papier toaletowy (mogą być też ręczniki kuchenne) i woda!
Pozwolę sobie wkleić ta 'instrukcje' wraz ze zdjęciami :)

1.) Obracamy miskę 'do góry nogami' - najlepiej położyć ja na jakieś foli (- z miski może ściekać woda) - ja użyłam reklamówki ^.^


2.) Moczymy papier w wodzie i nakładamy na miskę. Miskę można też zwilżyć przed nakładaniem papieru (-aby lepiej się trzymał/'przykleił' )


3.) Druga warstwę papieru zostawiamy sucha i nakładamy na poprzednia. Trzecia warstwę ponownie moczymy, czwarta znowu zostawiamy sucha i tak na przemian ;)


4.) Po nałożeniu wszystkich warstw zostawiamy domek do wyschnięcia ;)
[Ilość warstw papieru według uznania - myślę ze powyżej 10 będzie w sam raz - powinno zapewnić domkowi już jakąś stabilność... Co do czasu schnięcia (zależy naturalnie od ilości nałożonych warstw) będą to ok. 2 dni. ]




'Mój' gotowy domek wygląda tak:



Wyprzedzę może już pytania i tak rozwalają :mrgreen: Moje panny 'rozbierają' jak cebule ale widzę że też przy tym mają trochę zabawy więc nie żałuję ;)
Sam domek jest nieszkodliwy bo 'składa się' tylko z papieru i wody.. :)

Niamey - Sob Gru 19, 2009 20:34

super, wypróbuję :D
Rybcia469 - Sob Gru 19, 2009 21:02

domek extra tylko ciekawe ile wytrzyma:D?
Martuha - Sob Gru 19, 2009 21:23

Moje panny w ciągu 3 dni rozbroją domek z drewna a co dopiero taki :) Muszę poszukać jakiegoś mega wytrzymałego i nie drewnianego ech... :roll: .Co bym im do klatki nie kupiła to i tak zniszczą,hamaczek już nie nadaje się do niczego zaledwie po 1 dniu,domek zajął im 3 dni,po prostu wymorduje :mrgreen:
czarnaeve - Sob Gru 19, 2009 21:40

U mnie domek już leży bodajże 3 dzień :mrgreen: Leży bo te małe przemytniczki go przerzucają z jednego konta w drugi.. przy czym jeszcze tarmoszą, raczej długo w klatce nie postoi (choć pewnie dużo od szczurów zależy) ale za to jaka uciecha przy niszczeniu, a taki domek dużo nie kosztuje i dość szybko można zrobić :)
Zastanawiam się czy nie zrobić im kiedyś takiej kulki z otworami i wsadzić do środka jakieś smakołyki np. :mrgreen:


Edit: A co do domkow to podobaja mi sie te ptasie poidla (byly tu juz gdzies w temacie) :D

klaraurs - Sob Gru 19, 2009 22:32

Ja swoim zrobiłam kiedyś taki domek (też na misce), ale w ogóle się nim nie zainteresowały, więc po miesiącu czy dwóch wyjęłam. Nie doceniły mojej pracy :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group