To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

Devona - Pią Lut 17, 2012 09:51

K3 napisał/a:
Widziałam kiedyś w eko sklepie, al bardzo mało i drogo.
Fakt, że drogie są, ja płaciłam 6 zł ta taką małą paczkę (kilkaset gramów), ale trzeba wziąć pod uwage, że kukurydzy tam tyle, co w normalnym opakowaniu tych z supermarketu ;) . To naprawdę dobra alternatywa dla suszonej kukurydzy poza sezonem :) .
K3 napisał/a:
Czy płatki z Polgrunt znajdę tylko w sklepach ze zdrową żywnością?
Ja kupowałam w Carrefourze, dział z płatkami (nie z wege żywnością, chociaż Polgrunt zajmuje się głównie taką produkcją). Tylko polecam je w roli przysmaku od czasu do czasu, bo zawierają cukier i sól, zapewne dość sporo (jak wszystkie przetworzone produkty).
K3 - Pią Lut 17, 2012 10:29

Devona napisał/a:
K3 napisał/a:
Widziałam kiedyś w eko sklepie, al bardzo mało i drogo.
Fakt, że drogie są, ja płaciłam 6 zł ta taką małą paczkę (kilkaset gramów), ale trzeba wziąć pod uwage, że kukurydzy tam tyle, co w normalnym opakowaniu tych z supermarketu ;) . To naprawdę dobra alternatywa dla suszonej kukurydzy poza sezonem :) .
K3 napisał/a:
Czy płatki z Polgrunt znajdę tylko w sklepach ze zdrową żywnością?
Ja kupowałam w Carrefourze, dział z płatkami (nie z wege żywnością, chociaż Polgrunt zajmuje się głównie taką produkcją). Tylko polecam je w roli przysmaku od czasu do czasu, bo zawierają cukier i sól, zapewne dość sporo (jak wszystkie przetworzone produkty).


Chyba jednak pozbieram kasę na płatki z eko sklepu. Nie chcę nawet w formie przysmaku podawać im coś co zawiera cukier i sól.

Kolejne moje pytanie. Jak jest z produktami firmy Orico, Sante? Chodzi mi np. o płatki ryżowe, ziarna, kasze. Czy te produkty są zaufane i można je bez problemu podawać szczurkom?

Kasik - Pią Lut 17, 2012 14:03

K3 napisał/a:
Jak jest z produktami firmy Orico, Sante?

Tak samo jak z polgruntem ;) Ja kupuję produkty wszystkich 3 firm, i chociaż orico mnie nie przekonuje do końca w kwestii smaku, to polgrunt i sante (jak dla mnie najbardziej zaufana z tych 3 firm) płatki i zboża mają bardzo dobre :) Moje szczury szaleją za tymi płatkami (zresztą ja też :P ).

Devona - Pią Lut 17, 2012 15:37

K3 napisał/a:
Kolejne moje pytanie. Jak jest z produktami firmy Orico, Sante? Chodzi mi np. o płatki ryżowe, ziarna, kasze. Czy te produkty są zaufane i można je bez problemu podawać szczurkom?
Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, trzeba czytać składy, bo niestety pod szyldem wege i eko jedzenia sprzedają też zwykłe śmieci, dotyczy to także wszystkich wymienionych firm (np. konserwanty w otrębach albo "dłuuugi" i niekoniecznie zdrowy skład produktów sojowych, co sprawia, że takie artykuły niczym nie różnią się od innych przetworzonych, oprócz nazwy i ceny ;) ). Tak w ogóle to Orico jest produktem Polgruntu, taka tańsza alternatywa ;) .
Martini - Pią Lut 17, 2012 15:51

Off-Topic:
Devona napisał/a:
eko jedzenia sprzedają też zwykłe śmieci


jeśli mają certyfikat, to raczej nie sprzedają - ale za to się cenią.
Uważać trzeba na wszystko, pomijając podłe składy ciągnące się na kilometry - hitem na jednym forum kulinarnym była niedawno kasza gryczana palona, która po ugotowaniu robi się biała:) Dlaczego? Ano, bo jest importowana z Chin kasza wcale niepalona, a za to barwiona karmelem:D

Devona - Pią Lut 17, 2012 16:27

Off-Topic:
Martini, ale certyfikaty nikogo nie zmuszają do bilansowania składu ;) , można przecież wytworzyć coś z produktów eko czy wege, ale jako końcowy artykuł będzie niezdrowy, przetworzony i śmieciowy ;) . O chińskiej kaszy nie słyszałam, jak do tej pory trafiam na same brązowe, także po ugotowaniu, ale to ciekawa informacja.

Martini - Pią Lut 17, 2012 16:37

Off-Topic:
Myślałam, że chodzi Ci o skład śmieciowy w sensie napchany cukrem, dosmaczaczami "smak malinowy z powietrza" i barwnikami. A żywność z certyfikatem może być jak najbardziej przetworzona, tu się zgadzam, ale różnica między wędzoną rybą z certyfikatem a bez certyfikatu może być wiemy jaka:) już nie oftopuję

K3 - Pią Lut 17, 2012 18:26

Kasik napisał/a:
K3 napisał/a:
Jak jest z produktami firmy Orico, Sante?

Tak samo jak z polgruntem ;) Ja kupuję produkty wszystkich 3 firm, i chociaż orico mnie nie przekonuje do końca w kwestii smaku, to polgrunt i sante (jak dla mnie najbardziej zaufana z tych 3 firm) płatki i zboża mają bardzo dobre :) Moje szczury szaleją za tymi płatkami (zresztą ja też :P ).


No właśnie chciałam kupić te płatki, ale w składzie był cukier i sól. Chyba na 60 g cukrów było 30 g cukrów prostych, co mnie trochę zniechęciło. Może kupię te płatki dla siebie chociaż i sama ocenię :)

Ever - Pon Kwi 02, 2012 07:52

Z innego tematu o karmach

Cytat:
VL Rat Nature
+ własna mieszanka:
płatki owsiane,
płatki kukurydziane,
płatki muesli,
makaron bezjajeczny,
suchy chleb/bułka,
ryż preparowany,
czasami pestki dyni.

Z tego domowego wyjadają wszystko, z karmy zostawiają czasami te zielone kółka z kółkiem w środku (te takie obręcze).

gurumis - Wto Kwi 03, 2012 20:55

kurde przeczytałam dzisiaj cały temat, napaliłam się na własną mieszankę.... i poszłam na zakupy...

Nie kupiłam prawie nic....

Ani nie było zwykłych płatków owsianych, ani ryżowych... wszystko błyskawiczne...

Pestki dyni tylko prażone solone ;/

Płatki kukurydziane tylko z mega ilością cukru ;/

itd.....

ehh... Na szczęście jadę na święta do rodziców, jakoś w mniejszym mieście łatwiej mi się odnaleźć i tam będę szukać składników ;P

Przy okazji podbiorę kotom i psu trochę żarcia ;D



/edit - Gdzie można kupić siemię lniane i ryż preparowany?

Martini - Wto Kwi 03, 2012 21:02

gurumis, kup w necie:)
a siemię lniane - w aptece, bywa chyba w większych spożywczakach.

Ever - Wto Kwi 03, 2012 21:32

gurumis, ja ryż preparowany kupowałam w Piotrusiu Panie, był bez żadnych jakichś tam słodkich dodatków, taki zwyczajny (60gr za 30g). Zawsze jak jestem na zakupach to oglądam różne rzeczy coby się ogonom nie przydały, a ten ryż w u mnie jakoś było ciężko znaleźć, przypadkowo go znalazłam w tym sklepie, nigdzie indziej jakoś nie widziałam.

A płatki owsiane (nie wiem czemu moja mama mówi na nie "górskie" O_o ) to w Tesco kupuję, jakieś 1,8zł za opakowanie 400g.

Kasik - Śro Kwi 04, 2012 01:06

Ever napisał/a:
A płatki owsiane (nie wiem czemu moja mama mówi na nie "górskie" O_o )
Płatki górskie różnią się procesem obróbki od zwykłych czy błyskawicznych płatków owsianych.
Ever - Śro Kwi 04, 2012 08:09

Off-Topic:
Kasik, aha, dzięki.

quagmire - Śro Kwi 04, 2012 11:35

gurumis, ze zwykłych płatków kukurydzianych najmniej cukru ma Lubella - 5% - ujdzie. Widziałam tylko ekologiczne, które miały mniej.
Reszta płatków ma za dużo cukru - jedynie takie znalazłam http://waszakuchnia.pl/va...RANEX_large.jpg
Chyba ok 2% cukru.
Płatki, które szczury mogą mieć w stałej mieszance nie powinny mieć więcej niż 5% cukru, chyba, że cukier pochodzi z owoców, to może go być trochę więcej.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group