To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Cegriiz - Nie Paź 13, 2013 20:06

Mysz jak się patrzy ;)
Karena - Nie Paź 13, 2013 20:07

bojownik0, Scaliłam założony przez Ciebie temat z już istniejącym.
Na przyszłość: używaj opcji Szukaj zanim założysz nowy temat oraz używaj miniatur.

smeg - Nie Paź 13, 2013 22:39

Też mi się wydaje, że to mysz ;) Zresztą czekoladowe dropsy i ser to nie jest dobre pożywienie dla myszy, zabierz jej to i spraw dobrą karmę ;)
limomanka - Pon Paź 14, 2013 10:12

Moim zdaniem to mysz. I jeśli to samiczka, spraw jej towarzystwo innych samiczek. Samiec może mieszkać sam.
Ruku - Nie Lis 17, 2013 11:36

Co wy macie z tymi zoologami .? Bo nie rozumiem ..?
limomanka - Nie Lis 17, 2013 11:48

Ruku, a choćby to. Oraz doświadczenie z takimi szczurami (swoimi lub z interwencji) - chorymi, zaciążonymi, agresywnymi itd.
Cegriiz - Nie Lis 17, 2013 12:37

Ruku, poza tym przypominam, że zaakceptowałeś regulamin:

8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) ani trzymanie ich w samotności przez całe życie bez wyraźniej przyczyny.

emyla.o - Sob Gru 21, 2013 10:58
Temat postu: W jakim wieku są moje szczurki?
Witam.
Z ogłoszenia przygarnęłam wczoraj dwie szczurki.
Kobiety od której je wzięłam twierdzi ze mają 5 tygodni. Teraz przeglądając internet widzę ze są jakieś strasznie malutkie i wydaje mi sie ze są dużo młodsze. Jędza, piją z pojnika i załatwiają sie same.
Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby rzucić na nie okiem?
Do jakiego wieku muszą podrosnąć żebym mogła ja połączyć z pozostałą trójka?

Cegriiz - Sob Gru 21, 2013 11:04

emyla.o, mogą mieć 4-5 tygodni, ale w tym wypadku, matka i maluchy były źle odżywiane. Maluchy wyglądają jakby miały 3 tygodnie, bo bez braku skłądników odżywczych nie mogły się prawidłowo rozwijać.

Karm je gerberkiem lub kaszką i dawaj witaminy do pojnika.

emyla.o - Sob Gru 21, 2013 11:16

Kaszką kukurydzianą, ryżową, manną?

A ile muszą jeszcze podrosną żeby mogły dołączyć do reszty?

Devona - Sob Gru 21, 2013 11:20

emyla.o, a ile ważą maluchy?

Najprościej chyba kupić kaszkę dla niemowląt, chociaż nie trzeba. Ja odkarmiałam maluchy ryżem gotowanym na wodzie i wymieszanym z ciepłym mlekiem dla kociąt (do kupienia w sklepie zoologicznym w postaci proszku). Robiłam też na nim mannę błyskawiczną. Słoiczki z obiadkami dla dzieci też są bardzo pożywne, ale zawsze można własnoręcznie ugotować trochę warzyw i kurczaka, a później zmiksować.

Szczurówka - Sob Gru 21, 2013 11:20

Cegriiz napisał/a:
emyla.o, mogą mieć 4-5 tygodni, ale w tym wypadku, matka i maluchy były źle odżywiane. Maluchy wyglądają jakby miały 3 tygodnie, bo bez braku skłądników odżywczych nie mogły się prawidłowo rozwijać.

Karm je gerberkiem lub kaszką i dawaj witaminy do pojnika.


Dla mnie wyglądają na 2-3 tygodnie.

A Witaminy to polecam Vibovit lub inne podobne :)

Kaszkę to najlepiej Sinlac http://www.tesco.pl/largeN/17215.jpg lub taki kleik ryżowy http://p.alejka.pl/i2/p_n...wy-160g_0_b.jpg :) a gerberki to o różnych smakach :)

Off-Topic:
emyla.o jesteś pewna że nie wciśnięto ci myszy? :]

smeg - Sob Gru 21, 2013 11:29

Szczurówka, to na pewno szczurki ;) Ale rzeczywiście maleńkie, wyglądają jakby dopiero co otworzyły oczy, czyli faktycznie ok. 2-3 tygodni. emyla.o, upewnij się, że są tej samej płci, bo kobieta od której je wzięłaś ewidentnie nie ma pojęcia o szczurach (albo jej nie obchodzą). Szczurki powinny do ok. 8 tygodnia życia dostawać więcej białka - możesz od czasu do czasu podać im jajko na twardo, twaróg bez soli i cukru. Najbardziej białkowa karma dla szczurów to Beaphar Care+, jest dość droga, ale warto przynajmniej na początku ją im podawać.
wilczek777 - Sob Gru 21, 2013 11:34

Wyjątkowe kruszynki - trzeba zwrócić uwagę na płeć bo jak to takie młode/ niedożywione to mogły jajeczka jeszcze nie zejść...
emyla.o - Sob Gru 21, 2013 11:38

Niestety moja waga odmówiła posłuszeństwa wiec nie mam jak ich zważyć.
Zrobię gerbera cóż pies bedzie musiał sie podzielić jedzeniem :) i kupie vibovit i porządną karme



smeg napisał/a:
emyla.o, upewnij się, że są tej samej płci, bo kobieta od której je wzięłaś ewidentnie nie ma pojęcia o szczurach


Pod ogonem mają to samo reszta reszta szczurków miała już widoczne jąderka. mam nadzieje ze są dwie panny i nic im już "nie wyjdzie"

Off-Topic:

emyla.o jesteś pewna że nie wciśnięto ci myszy? :]
Gdyby nie to ze były z matką też bym tak pomyślała bo są naprawdę maleńkie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group