To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!

expelliarmus - Pią Sty 02, 2015 00:21

Ach, to chyba najpierw sprawdzimy serducho. Wet na pewno będzie grany tylko trochę chciałam wybadać, dziękuję :kwiatek:
Mamba - Nie Sty 18, 2015 21:38
Temat postu: OPUCHNIĘCIE
Wczoraj zauważyłam u mojej pięknej Merry (ma1 rok i 2 miesiące) fuzz dumbo opuchnięcie blisko narządów płciowych, kulę wielkości 1cm . Nie jest twarda, nie ma żadnej cętki co by wskazywało na jakiś ropień, jak to dotykam to Merry nawet nie pisknie, właściwie jej to nie przeszkadza, zachowuje się normalnie, je pije i robi siku i kupe. Jutro idziemy z nią do weta, ale może ktoś miał z was taki przypadek?
Martwie się o nią...

Devona - Nie Sty 18, 2015 21:45

Mamba, przeniosłam post do tematu alarmowego.
Mamba - Nie Sty 18, 2015 22:15

Devona dziękuję :)
smeg - Nie Sty 18, 2015 23:47

Może to guz sutka? Jak wygląda od strony brzucha? Jest umieszczony w pachwinie?
Mamba - Pon Sty 19, 2015 00:12

Większość jest w dolnej częśći schodzacej do pachwiny a trochę jest na sutku ...
smeg - Pon Sty 19, 2015 11:23

Wydaje mi się, że trzeba będzie to wyciąć, wygląda mi na nowotwór. Ale niech wet oceni - tylko jedźcie do takiego, który zna się na szczurach i je operuje.
Mamba - Pon Sty 19, 2015 14:39

Byłysmy dziś u weta, wiec tak: nie jest to rak, nie jest to torbiel ani przepuklina . Zrobila jej punkcje zeby sprawdzic . Mozliwe ze to po prostu jakis krwiak ktory jej zniknie , mamy obserwowac przez tydz . Jesli nadal bedzie to cos to czeka ja operacja, żeby zobaczyć co jest w środku. Jestem dobrej mysli ze w ciągu tyg. jej to zejdzie :) Generalnie dziś jest już mniejsze niż wczoraj ;)
Devona - Pon Sty 19, 2015 17:44

Mamba, a skąd weterynarz wie, że to nie rak? Taką diagnozę można postawić tylko po histopatologicznym badaniu wycinka. Czy byłaś u weterynarza polecanego na forum?
Mamba - Pon Sty 19, 2015 18:39

Nie to objawów typowo rakowych, ona zachowuje sie normalnie , je pije biega tak jakby tego nie miala. Poza tym rak się raczej nie zmniejsza.. a ona ma mniejsze niż wczoraj miała. Bylam u weta z polecenia znajomych , bardzo sobie ją chwala :)
smeg - Pon Sty 19, 2015 19:40

Mamba, nie ma czegoś takiego jak "objawy typowo rakowe" w zachowaniu szczura - zazwyczaj szczur zachowuje się zupełnie normalnie, do czasu gdy guz urośnie na tyle, że zaczyna mu przeszkadzać w poruszaniu się. Wet z polecenia znajomych też może okazać się niezbyt kompetentny, jeśli chodzili do niego np. z psem lub kotem - większość weterynarzy nie zna się na gryzoniach, więc należy starannie wybrać specjalistę.

Mimo wszystko trzymam kciuki za to, żeby to nie był guz ;) Rzeczywiście nowotwory raczej się nie zmniejszają same z siebie.

Mamba - Pon Sty 19, 2015 20:26

smeg ta Pani doktor ponoć też zajmuje się szczurkami :) no ale właśnie guz się nie zmniejsza więc liczę że to nic groznego , zobaczymy jak będzie w ciągu kulku dni:)
Devona - Wto Sty 20, 2015 11:30

Mamba, gdzie mieszkasz i do jakiego weta chodzisz?
Mamba - Wto Sty 20, 2015 12:59

W Poznaniu do Pani Katarzyny Kiszki - Slawińskiej
smeg - Wto Sty 20, 2015 13:07

Mamba, gdyby się nie poprawiło, spróbuj też tutaj u dr Tomaszewskiej: http://www.klinikawet.pl/ , jest w pobliżu lecznicy, w której byłaś. Polecana do szczurów w Poznaniu jest też dr Lisiecka: http://www.kobrawet.pl/ .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group