To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

pszczoła - Pon Sty 23, 2012 23:23

VL to zbilansowana karma i nawet ona sama by wystarczyła do codziennej diety. A makaron i banany też są dosyć tuczące, więc uważaj żeby ich nie utuczyć. Ja bym raczej traktowała tego typu produkty jako przysmaki raz na jakiś czas, a nie codziennie ;) Dynia i słonecznik na przykład świetnie się nadają jako "nagrody" gdy chcesz szczurka czegoś nauczyć, chociażby reagowania na imię.
Jako dodatek do karmy u mnie sprawdzają się różne ziółka albo suszone owoce i warzywa z Herbal Pets (np. moje uwielbiają suszne brokuły, gruszki i pomidory). Możesz też z innych źródeł zdobywać suszki ;) Osobiście bardzo je polecam.

quagmire - Pon Sty 23, 2012 23:33

Dynia nie jest takim problemem. Ale słonecznik często uczula. A ziarna można kupić przez internet. Np na. www.rybyozdobne.pl
Cegriiz - Pon Sty 23, 2012 23:43

quagmire, aż sprawdziłam i zobaczyłam to:

Cytat:
Gerbil jest pełnowartościowym pokarmem dla chomików,szczórków,myszy oraz myszoskoczków,


:lol:

quagmire - Pon Sty 23, 2012 23:54

Tak :)
Z ortografią niektórzy są na bakier, z angielskim też ;) ale i tak chodzi o pojedyncze ziarna :)

Bel - Wto Sty 24, 2012 00:32

quagmire napisał/a:
A ziarna można kupić przez internet. Np na. www.rybyozdobne.pl
a ja kurna na bazarku za proso płacę 4zł za kg.. a tak mogę chomikom sama żarcie skomponować :serducho: Moniś dzięki :* :* :*
quagmire - Wto Sty 24, 2012 00:38

Bel, tyle, że przesyłka stosunkowo droga jest :(
Chyba, że się złoży w kilka osób, bo w tej cenie do 25 kg bodajże można. Można też zamówić np. 0,5 kg.

Bel - Wto Sty 24, 2012 00:39

quagmire, pewnie że można :) a coś będziesz potrzebowała? to może w pt. złożę zamówienie. Bo odkąd Amelce sypię karmę dla ptaków to wpieprza a nie je... :P
quagmire - Wto Sty 24, 2012 00:43

Bel, to ja sprawdzę i na pewno coś znajdę :)
Martini - Wto Sty 24, 2012 00:44

Wrrrr...
Za pół kilo grochu prasowanego zapłaciłam w Zooplusie 7,80 - i to w promocji. Tutaj kilogram w promocji kosztuje 3,60, no po prostu śmiech na sali. I nie zdziwiłabym się, gdyby był od tego samego producenta :lol:

Bel - Wto Sty 24, 2012 00:51

No mi wyjdzie 11kg :? :shock:
Nashi - Wto Sty 24, 2012 14:55

quagmire napisał/a:
A ziarna można kupić przez internet. Np na. www.rybyozdobne.pl
Dzięki za link! Od jakiegoś czasu kusi mnie zrobienie własnej mieszanki, więc czegoś takiego byłoby mi potrzeba. ;)
Cegriiz - Wto Sty 24, 2012 14:57

Jak tylko zeżrą 3 kg JR Farm, które im kupiłam, to pewnie też bym się wzięła za robienie własnej mieszanki :)
K3 - Czw Lut 16, 2012 22:54

Szukałam w Biedronce, Cafefourze i innych takich sklepach, ale nie umiem znaleźć płatków kukurydzianych, lub innych bez dodatku cukru. Czy ktoś kto kupuje mógłby podać nazwę lub gdzie można kupić takowe?
Devona - Czw Lut 16, 2012 23:00

K3, płatki kukurydziane bez dodatków są robione z miażdżonego ziarna kukurydzy, a nie wypiekane z papki kukurydzianej. Tych drugich bez cukru i soli raczej nie znajdziesz. Takie z miażdżonego ziarna kupowałam w sklepie ze zdrową żywnością, z tych "komercyjnych" wypiekanych najbardziej wartościowe są płatki firmy Polgrunt (grube, kruche i mocno czuć kukurydzę).
K3 - Czw Lut 16, 2012 23:16

Widziałam kiedyś w eko sklepie, al bardzo mało i drogo. Miałam nadzieję, że jednak coś znajdę bez cukru. Czy płatki z Polgrunt znajdę tylko w sklepach ze zdrową żywnością?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group