To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

kartofel - Śro Sty 04, 2012 21:33

Nasza mieszanka:
proso zielone
proso czerwone
pszenica
pszenżyto
owies
jęczmień
kukurydza żółta
kukurydza czerwona
słonecznik niełuskany
dynia niełuskana
ostropest plamisty
siemię lniane
płatki wielozbożowe
płatki kukurydziane
płatki pszenne z otrębami
makaron ciemny
kasza gryczana niepalona
płatki ryzowe
mieszanka 'zielone warzywa' Vitapolu
Chyba to wszystko. Co sądzicie? Ziarna mam z jednego gospodarstwa, wydają się być w porządku, zresztą opinię mają dobrą. Dziewczyny oprócz tego dostają 'gerbery' oraz surowe/gotowane warzywa plus owoce.

quagmire - Śro Sty 04, 2012 21:45

kartofel, ja bym dodała jeszcze jakieś źródło białka (ale nie za dużo). Np. psia karma, może być białko roślinne, trochę soi na przykład, groch prasowany.
I ryż brązowy lub ryż paddy.

Sama nie daję słonecznika, a przynajmniej nie za dużo.

Nie mam zdania na temat mieszanki Vitapolu - możesz dodać suszoną marchewkę, paprykę.

kartofel - Śro Sty 04, 2012 21:57

quagmire, dzięki - jeśli chodzi o białko - groch jest w mieszance Vitapolu (wydaje się fajna - szczury nasze lubią te warzywka), a poza tym - codziennie gerber z mięskiem jakimś dostają - więc tak myślę, czy jeszcze białko do karmy dawać?

Słonecznika dużo nie sypię, a marchewkę zajadają surową prawie codziennie. Ale rzeczywiście, jakieś suszone warzywa by się przydały.

quagmire - Czw Sty 05, 2012 10:17

Nie wiem, szczerze powiedziawszy, czy musi być więcej białka, czy nie.
Wszystko zależy od proporcji.

Bel - Czw Sty 05, 2012 10:23

kartofel, proso odpada. To mikroskopijne ziarenka nadające się dla chomików miniaturowych. Szczur tego nie zje ;) tak samo wydaje mi się, z siemię lnianym.
quagmire - Czw Sty 05, 2012 10:30

Bel, zje, zje :)
Moje zjadają. A do tego to jedno z najfajniejszych zbóż i nie ma w nim tak dużo tłuszczu.

Bel - Czw Sty 05, 2012 10:40

to moje patrzyły na takie mikroziarenka z pogardą :P
quagmire - Czw Sty 05, 2012 10:48

Wiesz, jak tylko to zostanie, to się nie ma wyjścia :lol:
Bel - Czw Sty 05, 2012 11:08

quagmire, to moje zostawiły i ani prośbą ani groźbą :P
kartofel - Czw Sty 05, 2012 22:23

Bel, nasze zjadaja takie małe ziarenka, jak im zasmakują - na przykład kaszę jaglaną, widziałam, że pros też wciągały. :) Śmiesznie jedzą to, tak samą paszczą. :mrgreen:
Chrome Toxic - Pon Sty 23, 2012 19:44

Hej takie pytanko, mój ogon nigdy nie je tych ziarenek owsa jakich w większości karm jest pełno, więc ma ktoś przepis na własną mieszanke bez gotowych karm? Patrzyłem w temacie i nigdzie takiej nie znalazłem. :mysza:
Kluska - Pon Sty 23, 2012 19:46

Chrome Toxic w pierwszych postach tego tematu jest kilka fajnych mieszanek 8)
taivas - Pon Sty 23, 2012 22:21

Ja moim na razie mieszam:

- słonecznik
- VL Rat Complete (uwielbiają)
- płatki kukurydziane zwykłe
- suszone bananki
- makaron

Oczywiście do tego dostają codziennie w osobnej misce jedzenie "mokre", tj. warzywa, owoce czy mięsko. W tym tygodniu mam zamiar przejść się jeszcze po mieście w poszukiwaniu różnych zbóż i urozmaicić mieszankę, dosypię może też dynię, zobaczymy, co powiedzą. Jak dotąd wszystko, co im wrzucam, znika do końca, nie wywalają misek, ani nie marudzą, czyszczą doszczętnie. :)

P.S. Piszecie sporo o sklepach dla gołębi i tanich mieszankach, ale nie mogę znaleźć u siebie nic takiego, ma ktoś jakiś pomysł gdzie w Trójmieście znalazłabym takie miejsce...?

smeg - Pon Sty 23, 2012 22:32

Dynia i słonecznik są tłuste, więc lepiej nie przesadzać z ich ilością w karmie ;)
taivas - Pon Sty 23, 2012 22:38

Wiem wiem, dlatego tego bardzo malutko sypię i chcę urozmaicić mieszankę szukając czegoś zdrowszego. :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group