To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - OGON - urazy, zmiany

Voili - Pon Paź 27, 2008 18:15
Temat postu: Urazy ogona
Moja mała wybiegała za mną z pokoju i nie zauważyłam jej, przycisnęłam jej ogonek drzwiami. Ma zdartą skórę, jak rozpoznać, czy złamałam jej ogonek? Czym mogę jej posmarować odarcie, żeby jej nie bolało? I jeśli złamałam jej ogonek, czy weterynarz coś na to poradzi?

[ Komentarz dodany przez: wuwuna: Sob Cze 06, 2009 10:10 ]
Temat zmieniony.

Nisia - Pon Paź 27, 2008 20:04

Jeśli ogonek nie jest dziwnie skrzywiony i nie puchnie - to nie jest złamany. A jesli nawet ogonek się złamał, to nie stało się nic poważnego. Samo się zagoi.

Generalnie poza dezynfekcją (np. rywanolem) te rany nie wymagają niczego więcej. Jutro już tam będzie strupek :)
Wątpię też, aby ją jakoś specjalnie otarcie bolało, pewnie bardziej jest przerażona. (Oczywiście, złamanie boli)

Oczywiście założyłam, że masz na myśli takie otarcie, jak człowiek, kiedy się wyglebi?

Anonymous - Pon Paź 27, 2008 21:53

Nisia napisał/a:
(np. rywanolem)
Rivanolem konkretnie. :) Jeśli rana jest głębsza możesz ją posypać Dermatolem (o rivanolu i dermatolu możesz poczytać w dziale Leki). Ogon pewnie nie jest złamany, ale powinnaś iść jutro do weta, żeby go obejrzał.
Jesli będzie opuchlizna, to posmaruj maścią z arniki.

satanka666 - Pon Paź 27, 2008 21:56

Off-Topic:
Cytat:
Rivanolem konkretnie. :)

na moim jest napisane rywanol :P , no ale nie ważne

Gumi$ - Pią Gru 12, 2008 08:14

a ja mam takie pytanie, od kiedy mam młodszego szczura, to starszemu znika naskórek z ogona, tzn. mały go podgryza, ale nie dotkliwie tylko tak, że stary ma takie plamy na ogonie, jak temu zaradzić? a może to nie wina malucha?
Anonymous - Pią Gru 12, 2008 09:36

Gumi$, nie wiem czy dobrze zrozumiałam - plamy są strupkami? Podrażnioną skórą? A może ogon jest po prostu brudny i mały mu go czyści?
wuwuna - Pią Gru 12, 2008 10:02

Gumi$, daj jakąś fotę, myślę, że by bardzo pomogła
Gumi$ - Pią Gru 12, 2008 13:47

Viss napisał/a:
Gumi$, nie wiem czy dobrze zrozumiałam - plamy są strupkami? Podrażnioną skórą? A może ogon jest po prostu brudny i mały mu go czyści?


nie nie... po prostu ogon był ciemnawy, a teraz sie wybielił


postaram sie jak najprędzej o fote

Anonymous - Pią Gru 12, 2008 14:01

Gumi$ napisał/a:
nie nie... po prostu ogon był ciemnawy, a teraz sie wybielił
myślę, że został po prostu wyczyszczony. :D Ale foty sie przydadzą do rozwikłania zagadki. ;)
marcinfcc - Sob Mar 14, 2009 20:25
Temat postu: ogonek WAŻNE!!!!!!
pomocy pomóżcie nie wiem co robic 5 min temu mojemu szczurkowi przejechalem przez przypadek przez ogonek kolkiem od fotela komputerowego i w dodatku na nim siedzialem co robic ma koncuwke ogona podniesiona i w dodatku fioletowa co robic? pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ninek - Sob Mar 14, 2009 20:38

Nie panikować przede wszystkim.
A jutro do weta. Sam niewiele zrobisz.
Ogonek prawdopodobnie albo sam odpadnie, albo będzie trzeba go amputować, choć jest minimalna szansa na to, że krążenie w nim wróci.
Miałam identyczny przypadek (też z krzesłem komputerowym na którym siedziałam), wet nie dawał szans na to, że ogonek odżyje, a jednak pozostał w całości ;)

marhef - Sob Mar 14, 2009 20:45

marcinfcc, http://forum.szczury.biz/...p?p=87832#87832
marcinfcc - Sob Mar 14, 2009 20:48

ninek znaczy ogonek jest niezbyt mocno fioletowy szczurek piszczał ale już przestal i nawet nie zwraca na to uwagi biega i wszystko robi jak wczesniej a jak by mu odpadl to co sie stanie? proszę odpisz
Layla - Sob Mar 14, 2009 20:50

Scaliłam z istniejącym tematem, dzięki Marhefko.
marcinfcc - Sob Mar 14, 2009 21:01

prosze odpiszcie jeszcze na to teraz Olo nie piszczy nie zwraca na ogon uwagi(jak kiedys) i normalnie nosi go w gorze czy to normalne?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group