To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Jak ocenić wiek szczura?

Kelpie - Pon Kwi 23, 2012 16:40

Bardzo przepraszam, już nadrabiam zaległości:

pierwszy dzień u mnie (29 lutego):



i teraz:



pierwszy to Fred ważący 330g, drugi- Floyd z wagą 360g

przepraszam za słabe zdjęcia, ale na lepsze mój aparat nie stać chyba :|

z góry dziękuję!

stefan92 - Pon Maj 07, 2012 13:10

http://a6.sphotos.ak.fbcd...588472683_n.jpg
jak myslicie ile ten samczyk ma tygodni?

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pon Maj 07, 2012 13:13 ]
Zmieniłam na link, AD

Korzystaj z miniaturek.

quagmire - Pon Maj 07, 2012 13:13

Na oko ok 3. Może też być niedożywiony i mieć ciut więcej.
xxxkarolciaxxx - Pią Lut 15, 2013 17:45
Temat postu: wiek szczura dumbo
Witam posiadam szczura dumbo. Wzielam go z ogloszenia bo poprzedni wlasciciele juz go nie chcieli i niestety nie wiem w jakim jest on wieku zamieszam zdjecie aby pokazac go(to ten co chrupie) . z gory dziekuje :)
Niamey - Pią Lut 15, 2013 18:05

xxxkarolciaxxx, ciężko ocenić ze zdjęcia wiek szczura. Na oko jest w widełkach 0,5 - 1,5
A jak się zachowuje? Lubi się bawić z ręką, widać, że mu pstro w głowie, czy raczej jest spokojny czy stateczny? Jak reaguje na inne samce?

Irsa - Pią Lut 15, 2013 20:33

To może i mi pomóżcie ocenić wiem mojej szczurci,tej ze zdjęcia. To jest fotka z początku pazdziernika,gdy ją kupiłam, wiem,że nie pochwalacie tego,ale co i jak na ten temat i dlaczego jest w moim poście. Facet w sklepie wprawdzie sam rozmnaża szczurki,ma dobre warunki w sklepie,ale nie był pewny co do wieku tej dziewczynki szczurzynki. Mówił,że ma ok. 6 tygodni,ale mi się ona wydała jak na ten wiek duża,choć ona ma do tej pory miękką sierść,jak dorosła,ale mimo to jest sierść miękka i gładka,lśniąca. Teraz Malka waży ponad 400 g. Pomóżcie mi ocenić jej wiek na tamtej fotce.
AngelsDream - Pią Lut 15, 2013 20:53

xxxkarolciaxxx, scaliłam Twój temat z istniejącym wątkiem.

AD

xxxkarolciaxxx - Sob Lut 16, 2013 12:07
Temat postu: wiek szczura dumbo
Hmmm aktualnie mam 4 szczurki razem z tym dumbo. Moj najstarszy szczur ma ponad dwa lata drugi ma 8 miesiecy a trzeci ma jakis miesiac (te trzy szczurki to rasa zwykla domowa, wszystkie to samce) Ten szczur rasy dumbo co przedstawia zdjecie zaprzyjaznil sie tylko z tym miesiecznym malcem i sa razem w klatce z tym staruszkiem i z tym 8 miesiecznym sie nie dogaduje. Co do tego czy jest aktywny czy ospaly to moim zdaniem raczej jest zywy, gdy otwieram klatke sam z niej wychodzi i chodzi po meblach i wspina sie do gory po klatce ale z drugiej strony jest takim spokojnym szczurkiem. aha dodam jeszcze ze poprzedni wlasciciel powiedzial mi ze ma rok ale mogl mnie oszukac nie wiem moze jest stary i chcial sie go pozbyc. Rozni sie od tego mojego staruszka co mam nie wyglada jeszcze tak staro jak on. No nie wiem :( :(
Niamey - Sob Lut 16, 2013 13:05

Myślę, że 1- 1,5 to sensowne szacowanie wieku tego szczurka.
bienkovic - Śro Mar 13, 2013 15:51

Cześć wam!
możecie powiedzieć mi w jakim wieku jest mój szczurek - Stefan? :)
Dostałem go od znajomej babci i głupio mi teraz dzwonić z pytaniem ile ma :?
pozdrawiam!



Karena - Śro Mar 13, 2013 15:52

bienkovic, Mi się wydaje, że coś ok 2 miesięcy. Może trzech, max.
Pyl - Śro Mar 13, 2013 16:55

bienkovic, wstaw może jeszcze na zdjęcie coś co może pozwolić ocenić jego wielkość (np. długopis, monetę 5 zł, dorosłego szczurka, itp.). Mi się wydaje, że może nawet być ciut młodszy. Masz szansę go zważyć? Czy jego futerko jest mięciutkie i puchate?
wojsza - Czw Mar 14, 2013 22:13

Na oko widać toż to jeszcze dziecko.
skaktus - Nie Sie 11, 2013 16:12

Witam.

W jakim wieku u szczurasa futerko z miękkiego zaczyna przeobrażać się w taką odstającą szczecinkę ?

W załączniku fotka szczurasa którego mogę adoptować, jest to teoretycznie chłopak w wieku 0,5 roku, ale mam wrażenie że jest starszy.

A to że nie ma łapki a co tam :-P

limomanka - Nie Sie 11, 2013 20:46

Moim zdaniem chłopak jest nawet młodszy albo po prostu mały. Futerko się zmienia ok. wieku dojrzewania (czyli właśnie jakieś pół roku), ale tego raczej nie widać, a czuć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group