To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2007 - Miot "G" Rat's Troop. 2 urodziny Grubasiątek!

nezu - Śro Lut 21, 2007 18:06

L. no widzisz, jestem przewidywalna.. ;)

Kapturki to moja milosc..
A mame karmie tym co i wszystkie swoje szczury, tyle ze zwiekszam dawke bialka (potrzebne przy laktacji). Mamy na takiej diecie nie traca na wadze, nie sa po ciazy oslabione, wygladaja swietnie :)

A gnojki to jak widac :roll:

Chesti - Śro Lut 21, 2007 20:18

Rozpłynęłam się, totalnie...

Nie dość, że dwa boskie kaptury to jeszcze Ginger :serducho: Ona jest niesamowita :!: :serducho: :serducho: :serducho:

-Natasza- - Śro Lut 21, 2007 22:20

Pancia niezmiernie się cieszy, że dane jej będzie sprawowanie opieki nad tymi małymi diabliczkami: Ginger i Gettą.

Co do imienia - kwestia gustu, gdy ją zobaczyłam uznałam natychmiast, że do niej pasuje. Wydaje się być żywiołową szurką, czy tak jest nie wiem, nezu? Za to Getta jest chyba leniwie-kluskowata ;P ? Tak ją odebrałam :)

Tak czy siak nie mogę się ich doczekać, właśnie dzisiaj przyjechał transporter, także pojazd dla futrzaków gotowy, muszą jeszcze tylko bilet u konduktora wykupić :tummykiss:

nezu - Czw Lut 22, 2007 17:13

Natasza, oczywiscie ze Ginger jest zywiolowa, inaczej niz w dloni jej foty zrobic nie moglam.. ;)


A ja moge wreszcie powiedziec wszem i wobec ze...

No...

Gismo zrobil nam niespodzianke i wyrosl na satina :mrgreen:

Anonymous - Czw Lut 22, 2007 17:16

nezu, :o :lol1: Jejuu :D Satin fuzz? To chyba pierwszy kapturowy i w dodatku agutkowy satin :mrgreen: Jeeeeeeej! :D
nezu - Czw Lut 22, 2007 17:24

Nie satin fuzz.
SATIN.

Bez fuzza.. ;)

Anonymous - Czw Lut 22, 2007 17:24

To jak to O_o ? To tak jest :rotfl: ? Juni się edukuje. Nezu, możesz coś więcej napisać? :mrgreen:
nezu - Czw Lut 22, 2007 17:27

Oczywiscie.
Odmiana satin charakteryzuje sie jedwabistym bardzo lsniacym wlosem (u myszy widac to lepiej u szczurow troche slabiej). Futro ma charakterystyczny, jakby sztuczny polysk, stad perlowe poblyski na bokach Gisma.


Satin fuzzy maja lsniacy meszek, dlatego wyrazniej go widac i szczur wydaje sie mniej skrajny.
Poza tym wiekszosc satin fuzzow w Czechach i Polsce nalezy do linii fuzzow ladnie omszonych (duzo meszku).(ale to juz ciut offtopowo)

Sam satin to cecha charakteryzujaca sie polyskiem i zmieniona struktura wlosa.. ;)

L. - Czw Lut 22, 2007 17:28

:shock: ?
nezu - Czw Lut 22, 2007 17:28

L. Patrz wyzej :lol1:

http://www.afrma.org/satinrats.htm
http://www.ratregistry.org/satin.htm ;)

Maniak - Czw Lut 22, 2007 17:30

Getta ginger i Gina :zakochany: bosh ja chce takiego ;(
Azi - Czw Lut 22, 2007 17:32

nezu, a w przypadku Ginger coś takiego tez się nie okaże? Ona sie tak niesamowicie świeci...
L. - Czw Lut 22, 2007 17:32

Czyli satinem moze być rex, velvet, standart tylko jego sierść przez jakis tam gen nabiera jakby sztucznego wyraźnego połysku ?
nezu - Czw Lut 22, 2007 17:35

Azi, nie, Ginger nie jest satinem, Ginger to typowy LH gen, Krupi tez ma inny polysk niz wiekszosc standardow, ale jeszcze nie satynowy.

W przypadku Gisma polysk jest bardzo intensywny i charakterystyczny, futro wyglada jakby ktos wykonal je z plastiku.

L. Tak, moze.
Jest wielce prawdopodobne ze satiny przywedrowaly do Europy wraz z odmiana LH.
W Linii protoplastki odmiany LH (Harley) juz w pierwszym pokoleniu byly w miocie satiny.

L. - Czw Lut 22, 2007 17:42

czyli jeśli w przodkach nie ma odmiany LH - linie jest czysta, lub zaden z rodziców nie jest LH nie bedzie satina ?
I jak daleko sięga gen satina, czy jest mozliwośc, ze w któryms pokoleniu zaniknie i jesli nie wprowadzi się świerzej krwi z takim genem on "wymrze" ?
toroche offtopuje XD

edit: ale sie ucze, a jak ja sie ucze jestem rządna wiedzy, bo coś mnie zainteresuje to ziemie porusze zeby wiedzieć ;]



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group